• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Supreme Court On Nupur Sharma: যি ঘটিছে তাৰ বাবে অকল দায়ী নুপুৰ শৰ্মা, উচ্চতম ন্যায়ালয়ৰ তীব্ৰ ককৰ্থনা

Supreme Court On Nupur Sharma: যি ঘটিছে তাৰ বাবে অকল দায়ী নুপুৰ শৰ্মা, উচ্চতম ন্যায়ালয়ৰ তীব্ৰ ককৰ্থনা

Supreme Court On Nupur Sharma: বিজেপি নেতা নুপুৰ শৰ্মা (Nupur Sharma)ক তীব্ৰ ভাষাৰে গৰিহণা দিছে উচ্চতম ন্যায়ালয়ে। ন্যায়ালয়ৰ মতে, দেশত যি ঘটিছে তাৰ বাবে একমাত্ৰ দায়ী নুপুৰ শৰ্মা।

Supreme Court On Nupur Sharma: বিজেপি নেতা নুপুৰ শৰ্মা (Nupur Sharma)ক তীব্ৰ ভাষাৰে গৰিহণা দিছে উচ্চতম ন্যায়ালয়ে। ন্যায়ালয়ৰ মতে, দেশত যি ঘটিছে তাৰ বাবে একমাত্ৰ দায়ী নুপুৰ শৰ্মা।

Supreme Court On Nupur Sharma: বিজেপি নেতা নুপুৰ শৰ্মা (Nupur Sharma)ক তীব্ৰ ভাষাৰে গৰিহণা দিছে উচ্চতম ন্যায়ালয়ে। ন্যায়ালয়ৰ মতে, দেশত যি ঘটিছে তাৰ বাবে একমাত্ৰ দায়ী নুপুৰ শৰ্মা।

  • Share this:
বিজেপি নেতা নুপুৰ শৰ্মা (Nupur Sharma)ক তীব্ৰ ভাষাৰে গৰিহণা দিছে উচ্চতম ন্যায়ালয়ে। ন্যায়ালয়ৰ মতে, দেশত যি ঘটিছে তাৰ বাবে একমাত্ৰ দায়ী নুপুৰ শৰ্মা। এটা টেলিভিছন চেনেলত হোৱা বিতৰ্কত অংশগ্ৰহণ কৰি নুপুৰ শৰ্মাই এটা মন্তব্য কৰে, যিটোৱে ধৰ্মীয় আৱেগক আঘাত কৰাৰ অভিযোগ উত্থাপন হৈছিল। ভাৰতীয় জনতা পাৰ্টীৰ নেতাগৰাকীক দলৰ পৰা অপসাৰণ কৰাৰ সিদ্ধান্ত লোৱা হৈছিল। শুকুৰবাৰে ন্যায়ালয়ে এক গোচৰৰ ৰায় দি কয় যে এয়া কেৱল এটা সাধাৰণ মন্তব্য নহয়, বৰঞ্চ এইটো মন্তব্যই সমগ্ৰ দেশতে জুই জ্বলাইছে।

ন্যায়ালয়ৰ মতে, সমগ্ৰ দেশক যিদৰে আলোড়িত কৰিছে, তাৰ বাবে তেওঁ অকলেই দায়ী। ক্ষমাপ্ৰাৰ্থনা আৰু মন্তব্য প্ৰত্যাহাৰৰ বিষয়টো উল্লেখ কৰি আদালতে কয় যে এতিয়া বহু দেৰি হৈছে আৰু মন্তব্য প্ৰত্যাহাৰ কৰি লাভ নাই। তেওঁৰ অভিযোগৰ ভিত্তিত এজন লোকক গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হৈছে যদিও তেওঁক এতিয়াও দিল্লী আৰক্ষীয়ে স্পৰ্শ কৰা নাই। আদালতৰ আৰু মন্তব্য শৰ্মাই এই অনৈতিক মন্তব্য কৰে কাৰণ তেওঁৰ মূৰত ক্ষমতাৰ অহংকাৰে বাহ লৈছে।

এনে মন্তব্যবোৰ বৰ অস্বস্তিকৰ। কিয় তেনেকৈ কৈছিল। ইয়াৰ ফলত দেশত দিনক দিনে অপ্ৰীতিকৰ ঘটনা সংঘটিত হৈছে। তেওঁৰ দৰে মানুহ ধৰ্মীয় নহয়। আন ধৰ্মৰ প্ৰতি তেওঁলোকৰ কোনো সন্মান নাই। অতি সস্তীয়া প্ৰচাৰ পাবলৈ এনে মন্তব্য কৰা হয়। তেওঁ নিজকে এজন উকীল হিচাপে চিনাকি কৰাই দিলে। ইয়াৰ পিছতো তেওঁৰ এই মন্তব্য উদ্বেগজনক। আমি ভাবো তেওঁ সমগ্ৰ দেশৰ ওচৰত ক্ষমা খুজিব লাগে। ন্যায়ালয়ে এইদৰে কয়।

শেহতীয়াকৈ নুপুৰ শৰ্মাই আদালতত আবেদন দাখিল কৰিছিল। তেওঁ কয় যে তেওঁ এতিয়া বহু ভাবুকি লাভ কৰি আছে। সেইবাবেই দেশৰ বিভিন্ন প্ৰান্তত তেওঁৰ বিৰুদ্ধে উত্থাপিত সকলো অভিযোগ দিল্লীলৈ স্থানান্তৰ কৰা উচিত।
Published by:Manjumoni Borah
First published: