உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • ছিকিমত ভয়ংকৰ দুৰ্ঘটনা, দ’ খাৱৈত বাগৰিল পৰ্যটকৰ বাহন, ৬জনৰ মৃত্যু

    ছিকিমত ভয়ংকৰ দুৰ্ঘটনা, দ’ খাৱৈত বাগৰিল পৰ্যটকৰ বাহন, ৬জনৰ মৃত্যু

    প্ৰতীকী ফটো

    প্ৰতীকী ফটো

    পৰ্যটককেইজন মহাৰাষ্ট্ৰৰ বাসিন্দা। উত্তৰ ছিকিম ভ্ৰমণ কৰিবলৈ আহিছিল। লাচুঙৰ পৰা ১৩ কিলোমিটাৰ নিলগত শনিবাৰে নিশা খাৱৈত পৰি যায় গাড়ীখন।

    • Share this:
    উত্তৰ ছিকিমৰ খেদুঙত সংঘটিত হয় এক মৰ্মান্তিক দুৰ্ঘটনা। গাড়ী দুৰ্ঘটনাত নিহত ৫জন পৰ্যটকৰ। গাড়ীৰ চালকৰো মৃত্যু হয়। জানিব পৰা মতে, পৰ্যটক ভৰ্তি বাহনখন নিয়ন্ত্ৰণ হেৰুৱাই পাহাৰৰ এটা কেঁকুৰিত খাৱৈত পৰি যায়। দেওবাৰে পুৱা সেনা, স্থানীয় আৰক্ষী আৰু বাসিন্দাসকলে উদ্ধাৰকাৰ্যত নামে। উদ্ধাৰ হৈছে ৬টা মৃতদেহ। মৃতদেহকেইটা গেংটকলৈ অনাৰ ব্যৱস্থা কৰা হয়। শনিবাৰে নিশা সংঘটিত হয় এই দুৰ্ঘটনা।

    আৰক্ষীৰ সূত্ৰ অনুসৰি, পৰ্যটককেইজন মহাৰাষ্ট্ৰৰ বাসিন্দা। উত্তৰ ছিকিম ভ্ৰমণ কৰিবলৈ আহিছিল। লাচুঙৰ পৰা ১৩ কিলোমিটাৰ নিলগত শনিবাৰে নিশা খাৱৈত পৰি যায় গাড়ীখন। উত্তৰ ছিকিমৰ পৰা গেংটকলৈ উভতি আহিছিল তেওঁলোক। নিহতসকল হৈছে সুৰেশ পুনামীয়া, দেৱ আনশ্বাইৰ পুনামীয়া, হীৰাল পুনামীয়া আৰু জয়ন পাৰমাৰ। চালক আছিল স্মিথ বিশ্বকৰ্মা। ইয়াৰে চাৰিজন একেটা পৰিয়ালৰ বুলি সন্দেহ কৰা হৈছে।
    Published by:Sanjay Kumar Das
    First published: