• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • উদ্ধৱ ঠাকৰে শিবিৰত আন এক মোক্ষম আঘাত, থানে পৌৰ নিগমৰ ৬৬জন কাউঞ্চিলৰে যোগদান কৰিলে সিন্দে শিবিৰত ...

উদ্ধৱ ঠাকৰে শিবিৰত আন এক মোক্ষম আঘাত, থানে পৌৰ নিগমৰ ৬৬জন কাউঞ্চিলৰে যোগদান কৰিলে সিন্দে শিবিৰত ...

শিৱসেনাৰ মুৰব্বী উদ্ধৱ ঠাকৰেয়ে এতিয়া নিৰন্তৰ বিফলতাৰ মাজত থানে পৌৰ নিগমৰ (টিএমচি) নিয়ন্ত্ৰণ হেৰুৱাইছে। থানে পৌৰ নিগমৰ ৬৬ জন শিৱসেনাৰ কাউঞ্চিলৰ একনাথ সিন্দে শিবিৰত যোগদান কৰিছে।

শিৱসেনাৰ মুৰব্বী উদ্ধৱ ঠাকৰেয়ে এতিয়া নিৰন্তৰ বিফলতাৰ মাজত থানে পৌৰ নিগমৰ (টিএমচি) নিয়ন্ত্ৰণ হেৰুৱাইছে। থানে পৌৰ নিগমৰ ৬৬ জন শিৱসেনাৰ কাউঞ্চিলৰ একনাথ সিন্দে শিবিৰত যোগদান কৰিছে।

শিৱসেনাৰ মুৰব্বী উদ্ধৱ ঠাকৰেয়ে এতিয়া নিৰন্তৰ বিফলতাৰ মাজত থানে পৌৰ নিগমৰ (টিএমচি) নিয়ন্ত্ৰণ হেৰুৱাইছে। থানে পৌৰ নিগমৰ ৬৬ জন শিৱসেনাৰ কাউঞ্চিলৰ একনাথ সিন্দে শিবিৰত যোগদান কৰিছে।

  • Share this:
শিৱসেনাৰ মুৰব্বী উদ্ধৱ ঠাকৰেয়ে এতিয়া নিৰন্তৰ বিফলতাৰ মাজত থানে পৌৰ নিগমৰ (টিএমচি) নিয়ন্ত্ৰণ হেৰুৱাইছে। থানে পৌৰ নিগমৰ ৬৬ জন শিৱসেনাৰ কাউঞ্চিলৰ একনাথ সিন্দে শিবিৰত যোগদান কৰিছে। সূত্ৰ অনুসৰি, সকলো ৬৬ জন বিদ্ৰোহী কাউঞ্চিলৰে বুধবাৰে নিশা মহাৰাষ্ট্ৰৰ নতুন মুখ্যমন্ত্ৰী একনাথ সিন্দেক তেওঁৰ বাসগৃহত সাক্ষাৎ কৰিছিল।

নিউজ18-এ প্ৰাপ্ত কৰা তথ্য অনুসৰি, শিৱসেনাৰ ৬৭ জন কাউঞ্চিলৰৰ ৬৬ জনৰ দলত্যাগৰ সৈতে, উদ্ধৱ ঠাকৰেয়ে থানে পৌৰ নিগমৰ (টিএমচি) নিয়ন্ত্ৰণ হেৰুৱাইছে। মুম্বাই পৌৰ নিগমৰ পিছত থানে পৌৰ নিগম মহাৰাষ্ট্ৰৰ আটাইতকৈ গুৰুত্বপূৰ্ণ নাগৰিক সংস্থা। শিৱসেনাৰ সভাপতি উদ্ধৱ ঠাকৰেৰ বিৰুদ্ধে জ্যেষ্ঠ নেতা একনাথ সিন্দেৰ দ্বাৰা আৰম্ভ কৰা বিদ্ৰোহৰ পিছত উদ্ধৱ ঠাকৰেয়ে মুখ্যমন্ত্ৰী পদৰ পৰা পদত্যাগ কৰিবলৈ বাধ্য হৈছিল। মহাৰাষ্ট্ৰৰ তিনিদলীয় মহা বিকাশ আঘাদী চৰকাৰৰ পতন ২৯ জুনত হৈছিল।



উদ্ধৱ ঠাকৰেয়ে পদত্যাগ কৰাৰ এদিন পিছতে ৪০ জন বিদ্ৰোহী শিৱসেনা বিধায়ক আৰু নিৰ্দলীয় বিধায়কৰ সমৰ্থনত একনাথ সিন্দে ৰাজ্যখনৰ মুখ্যমন্ত্ৰী হিচাপে শপত গ্ৰহণ কৰে, আনহাতে জ্যেষ্ঠ বিজেপি নেতা তথা প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী দেৱেন্দ্ৰ ফাডনাভিছে উপ মুখ্যমন্ত্ৰী হিচাপে শপত গ্ৰহণ কৰে। অৱশ্যে, ইয়াৰ স্বত্বেও, শিৱসেনাৰ ৰাজনৈতিক সংকট এতিয়াও শেষ হোৱা দেখা নাযায়। উদ্ধৱৰ অনুগত আৰু সিন্দে গোট দুয়ো দাবী কৰে যে তেওঁলোকৰ গোটে অভিভাৱক শিৱসেনাক প্ৰতিনিধিত্ব কৰে। দুয়োটা দলে দলটোৰ 'ধনু আৰু কাড়' চিহ্ন দখল কৰা বুলিও দাবী কৰিছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: