• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Maharashtra Crisis: সিন্দে গোটে ২৪ ঘণ্টাৰ ভিতৰত উদ্ধৱ চৰকাৰক সমৰ্থন প্ৰত্যাহাৰ কৰিব পাৰে, ৰাজ্যপালক ফ্ল'ৰ টেষ্ট দাবী কৰিব পাৰে ...

Maharashtra Crisis: সিন্দে গোটে ২৪ ঘণ্টাৰ ভিতৰত উদ্ধৱ চৰকাৰক সমৰ্থন প্ৰত্যাহাৰ কৰিব পাৰে, ৰাজ্যপালক ফ্ল'ৰ টেষ্ট দাবী কৰিব পাৰে ...

সিন্দেৰ নেতৃত্বত দলটোৱে সোমবাৰে এক গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠক অনুষ্ঠিত কৰে য'ত তেওঁলোকে ইংগিত দিয়ে যে তেওঁলোকে অহা ২৪ ঘণ্টাৰ ভিতৰত ৰাজ্যপালক লগ কৰিব পাৰে আৰু মহাৰাষ্ট্ৰ চৰকাৰক সমৰ্থন প্ৰত্যাহাৰ কৰি এখন পত্ৰ দাখিল কৰিব পাৰে।

সিন্দেৰ নেতৃত্বত দলটোৱে সোমবাৰে এক গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠক অনুষ্ঠিত কৰে য'ত তেওঁলোকে ইংগিত দিয়ে যে তেওঁলোকে অহা ২৪ ঘণ্টাৰ ভিতৰত ৰাজ্যপালক লগ কৰিব পাৰে আৰু মহাৰাষ্ট্ৰ চৰকাৰক সমৰ্থন প্ৰত্যাহাৰ কৰি এখন পত্ৰ দাখিল কৰিব পাৰে।

সিন্দেৰ নেতৃত্বত দলটোৱে সোমবাৰে এক গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠক অনুষ্ঠিত কৰে য'ত তেওঁলোকে ইংগিত দিয়ে যে তেওঁলোকে অহা ২৪ ঘণ্টাৰ ভিতৰত ৰাজ্যপালক লগ কৰিব পাৰে আৰু মহাৰাষ্ট্ৰ চৰকাৰক সমৰ্থন প্ৰত্যাহাৰ কৰি এখন পত্ৰ দাখিল কৰিব পাৰে।

  • Share this:
বিদ্ৰোহী শিৱসেনাৰ বিধায়কসকলে উচ্চতম ন্যায়ালয়ৰ পৰা অন্তৱৰ্তীকালীন সকাহ পোৱাৰ পিছত, সিন্দেৰ নেতৃত্বত দলটোৱে সোমবাৰে এক গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠক অনুষ্ঠিত কৰে য'ত তেওঁলোকে ইংগিত দিয়ে যে তেওঁলোকে অহা ২৪ ঘণ্টাৰ ভিতৰত ৰাজ্যপালক লগ কৰিব পাৰে আৰু মহাৰাষ্ট্ৰ চৰকাৰক সমৰ্থন প্ৰত্যাহাৰ কৰি এখন পত্ৰ দাখিল কৰিব পাৰে। সূত্ৰই কৈছে যে বিদ্ৰোহী বিধায়কসকলে ৰাজ্যপালকো লগ কৰিব পাৰে আৰু মজিয়া পৰীক্ষাৰ দাবী কৰিব পাৰে। সিন্দেকে ধৰি আন কিছুমান নেতা মুম্বাইলৈ যোৱাৰ খবৰো পোৱা গৈছে।

ইয়াৰ পূৰ্বে, উচ্চতম ন্যায়ালয়ে মহাৰাষ্ট্ৰ বিধানসভাৰ উপাধ্যক্ষৰ দ্বাৰা জাৰি কৰা অযোগ্যতাৰ জাননীৰ বিৰুদ্ধে বিদ্ৰোহী শিৱসেনাৰ বিধায়কসকলক সকাহ প্ৰদান কৰি কয় যে সংশ্লিষ্ট বিধায়কসকলক অযোগ্য ঘোষণা কৰাৰ বিষয়ে ১১ জুলাইলৈকে সিদ্ধান্ত লোৱা উচিত নহয়। একে সময়তে, আদালতে অযোগ্যতাৰ জাননীৰ বৈধতাক প্ৰত্যাহ্বান জনাই বিদ্ৰোহী বিধায়কসকলৰ আবেদনৰ ওপৰত সঁহাৰি বিচাৰিছিল।

শীৰ্ষ ন্যায়ালয়ে অৱশ্যে মহাৰাষ্ট্ৰ চৰকাৰৰ বিধানসভাত সংখ্যাগৰিষ্ঠ পৰীক্ষা নকৰাৰ আবেদনৰ ওপৰত অন্তৱৰ্তীকালীন আদেশ প্ৰদান কৰিবলৈ অস্বীকাৰ কৰে। আদালতে কৈছিল যে তেওঁলোকে যিকোনো অবৈধ পদক্ষেপৰ বিৰুদ্ধে আগবাঢ়িব পাৰে। ন্যায়াধীশ সূৰ্য কান্ত আৰু জে বি পাৰ্দিৱালাৰ অৱকাশকালীন বিচাৰপীঠে মহাৰাষ্ট্ৰ চৰকাৰক ৩৯ জন বিদ্ৰোহী শিৱসেনা বিধায়ক আৰু তেওঁলোকৰ পৰিয়ালৰ জীৱন, স্বাধীনতা আৰু সম্পত্তি সুৰক্ষিত কৰিবলৈ নিৰ্দেশ দিছে।

মহাৰাষ্ট্ৰ বিধানসভাৰ উপাধ্যক্ষক জাননী জাৰি কৰি উচ্চতম ন্যায়ালয়ে তেওঁক বিদ্ৰোহী বিধায়কসকলে দিয়া অনাস্থা প্ৰস্তাৱৰ জাননীখন শপতনামাত নথিভুক্ত কৰিবলৈ নিৰ্দেশ দিয়ে। শীৰ্ষ ন্যায়ালয়ে মহাৰাষ্ট্ৰ চৰকাৰৰ হৈ উপস্থিত হোৱা পৰামৰ্শদাতাৰ বিবৃতিও লিপিবদ্ধ কৰিছিল যে বিদ্ৰোহী বিধায়কসকলৰ জীৱন আৰু সম্পত্তি সুৰক্ষিত কৰাৰ বাবে পৰ্যাপ্ত পদক্ষেপ লোৱা হৈছে। গোচৰটোৰ পৰৱৰ্তী শুনানি ১১ জুলাইত হ'ব।
Published by:Kokil Sarma
First published: