• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • নিৰ্বাচনত খাৰ্গেৰ বিজয় পূৰ্ব নিৰ্ধাৰিত আছিল ! শশী থাৰুৰে নিজ দল কংগ্ৰেছক তীব্ৰ সমালোচনা কৰিলে কিয় ?

নিৰ্বাচনত খাৰ্গেৰ বিজয় পূৰ্ব নিৰ্ধাৰিত আছিল ! শশী থাৰুৰে নিজ দল কংগ্ৰেছক তীব্ৰ সমালোচনা কৰিলে কিয় ?

মল্লিকাৰ্জুন খাৰ্গে কংগ্ৰেছৰ ৰাষ্ট্ৰীয় সভাপতি পদৰ বাবে নিৰ্বাচনত জয়ী হোৱাৰ পিছৰে পৰা থাৰুৰ গোটে অভিযোগ আৰু প্ৰতি-অভিযোগ উত্থাপন কৰি আহিছে।

মল্লিকাৰ্জুন খাৰ্গে কংগ্ৰেছৰ ৰাষ্ট্ৰীয় সভাপতি পদৰ বাবে নিৰ্বাচনত জয়ী হোৱাৰ পিছৰে পৰা থাৰুৰ গোটে অভিযোগ আৰু প্ৰতি-অভিযোগ উত্থাপন কৰি আহিছে।

মল্লিকাৰ্জুন খাৰ্গে কংগ্ৰেছৰ ৰাষ্ট্ৰীয় সভাপতি পদৰ বাবে নিৰ্বাচনত জয়ী হোৱাৰ পিছৰে পৰা থাৰুৰ গোটে অভিযোগ আৰু প্ৰতি-অভিযোগ উত্থাপন কৰি আহিছে।

  • Share this:
কংগ্ৰেছৰ ৰাষ্ট্ৰীয় সভাপতি নিৰ্বাচনত পৰাজিত হোৱা শশী থাৰুৰে কয় যে তেওঁ ফলাফলক লৈ একেবাৰে দুখী নহয়। আৰম্ভণিৰ পৰাই এইটো নিশ্চিত আছিল যে দলটো মোৰ প্ৰতিদ্বন্দী মল্লিকাৰ্জুন খাৰ্গেৰ পিছফালে থিয় হ'ব। যেতিয়া মই ছোনিয়া গান্ধীৰ সৈতে এই বিষয়ে কথা পাতিছিলো, তেওঁ কৈছিল - আচৰিত নহয় যে দলৰ সদস্যসকলে এনেদৰে ভোট দিছিল। তেওঁ নিজেই এই ভোটটো দিছিল।

মল্লিকাৰ্জুন খাৰ্গে কংগ্ৰেছৰ ৰাষ্ট্ৰীয় সভাপতি পদৰ বাবে নিৰ্বাচনত জয়ী হোৱাৰ পিছৰে পৰা থাৰুৰ গোটে অভিযোগ আৰু প্ৰতি-অভিযোগ উত্থাপন কৰি আহিছে। থাৰুৰৰ মুখ্য নিৰ্বাচনী এজেণ্ট ছলমান ছোজে দলটোৰ কেন্দ্ৰীয় নিৰ্বাচন কৰ্তৃপক্ষৰ অধ্যক্ষ মধুসূদন মিস্ত্ৰীলৈ চিঠি লিখিছিল। ইয়াত, তেওঁ কৈছিল যে নিৰ্বাচনৰ তথ্য বোৰ নিৰপেক্ষ নহয় আৰু উত্তৰ প্ৰদেশৰ নিৰ্বাচন প্ৰক্ৰিয়াত বিশ্বাসযোগ্যতাৰ অভাৱ আছে। মিস্ত্ৰীৰ এই বিষয়ে বহুত খং উঠিছিল। তেওঁ বিষয়টোক প্ৰত্যুত্তৰ দিছিল। তেওঁ কৈছিল যে কংগ্ৰেছৰ এই আভ্যন্তৰীণ নিৰ্বাচনৰ প্ৰতিবেদন ৰাজ্যিক নিৰ্বাচন বিষয়া আৰু সচিবে প্ৰস্তুত কৰিছে।

থাৰুৰ গোটৰ অভিযোগৰ উত্তৰ দিয়া হ'ব। তেওঁ থাৰুৰ গোটৰ দ্বাৰা ভুৱা ভোটদানৰ অভিযোগ নাকচ কৰিছে। মিস্ত্ৰীয়ে থাৰুৰৰ প্ৰতিনিধিলৈ এখন প্ৰতিবাদী পত্ৰ লিখিছে। এইটো লিখা হৈছে যে নিৰ্বাচনত কোনো ভুৱা ভোটদান হোৱা নাই। কেৱল এয়াই নহয়, মিস্ত্ৰীয়ে আনকি লিখিছিল যে আপুনি আমাৰ সন্মুখত থকা অভিযোগবোৰৰ আমাৰ উত্তৰৰ সৈতে সন্মত আৰু সন্তুষ্ট। কিন্তু, আপোনাৰ আনটো মুখ সংবাদ মাধ্যমত দেখা গৈছে।

খাৰ্গে ইমান ভোটত জয়ী হৈছিল
নিৰ্বাচনত জয়ী হোৱাৰ পিছত, মল্লিকাৰ্জুন খাৰ্গে ২৬ অক্টোবৰত সভাপতিৰ দায়িত্ব গ্ৰহণ কৰিব। এই নিৰ্বাচনত, তেওঁ শশী থাৰুৰৰ সৈতে প্ৰতিদ্বন্দিতা কৰিছিল। তেওঁ থাৰুৰক ৬,৮২৫ টা ভোটত পৰাজিত কৰিছিল। খাৰ্গে ৭,৮৯৭ টা ভোট লাভ কৰিছিল আৰু থাৰুৰে ১,০৭২ টা ভোট লাভ কৰিছিল। ২৪ বছৰৰ পিছত, গান্ধী পৰিয়ালৰ বাহিৰৰ এজন নেতা কংগ্ৰেছ দলৰ সভাপতি হৈছে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি