உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • Religious Conversion: বহু বছৰ পূৰ্বে পিতৃ-মাতৃ মুছলমান হৈছিল, পুত্ৰই পত্নী আৰু ৪ সন্তানৰ সৈতে আদৰি ল'লে হিন্দু ধৰ্ম...

    Religious Conversion: বহু বছৰ পূৰ্বে পিতৃ-মাতৃ মুছলমান হৈছিল, পুত্ৰই পত্নী আৰু ৪ সন্তানৰ সৈতে আদৰি ল'লে হিন্দু ধৰ্ম...

    উত্তৰ প্ৰদেশৰ চামলি (Shamli)ত, এজন মুছলমান দম্পতী আৰু তেওঁলোকৰ চাৰিটা সন্তানে স্বেচ্ছাই হিন্দু ধৰ্ম লৈছে। দম্পতীহালে শামলি collectorateত উপস্থিত হয় আৰু হিন্দু ধৰ্মলৈ ধৰ্মান্তৰিত হোৱাৰ বাবে কৰ্তৃপক্ষক এখন শপতনামা দিয়ে।

    উত্তৰ প্ৰদেশৰ চামলি (Shamli)ত, এজন মুছলমান দম্পতী আৰু তেওঁলোকৰ চাৰিটা সন্তানে স্বেচ্ছাই হিন্দু ধৰ্ম লৈছে। দম্পতীহালে শামলি collectorateত উপস্থিত হয় আৰু হিন্দু ধৰ্মলৈ ধৰ্মান্তৰিত হোৱাৰ বাবে কৰ্তৃপক্ষক এখন শপতনামা দিয়ে।

    উত্তৰ প্ৰদেশৰ চামলি (Shamli)ত, এজন মুছলমান দম্পতী আৰু তেওঁলোকৰ চাৰিটা সন্তানে স্বেচ্ছাই হিন্দু ধৰ্ম লৈছে। দম্পতীহালে শামলি collectorateত উপস্থিত হয় আৰু হিন্দু ধৰ্মলৈ ধৰ্মান্তৰিত হোৱাৰ বাবে কৰ্তৃপক্ষক এখন শপতনামা দিয়ে।

    • Share this:
    উত্তৰ প্ৰদেশৰ চামলি (Shamli)ত, এজন মুছলমান দম্পতী আৰু তেওঁলোকৰ চাৰিটা সন্তানে স্বেচ্ছাই হিন্দু ধৰ্ম লৈছে। দম্পতীহালে শামলি collectorateত উপস্থিত হয় আৰু হিন্দু ধৰ্মলৈ ধৰ্মান্তৰিত হোৱাৰ বাবে কৰ্তৃপক্ষক এখন শপতনামা দিয়ে। তেওঁ কয় যে ১২ বছৰ আগতে তেওঁৰ পিতৃ-মাতৃয়ে ইছলাম  ধৰ্ম গ্ৰহণ কৰিছিল, কিন্তু তেওঁলোকে আৰু মুছলমান(Muslim) হিচাপে জীয়াই থাকিব নিবিচাৰে, সেয়েহে তেওঁলোকে নিজৰ ইচ্ছাৰে হিন্দু ধৰ্ম (Hindu) গ্ৰহণ কৰিছে।

    ঘটনাটো শামলি জিলাৰ কান্ধলা আৰক্ষী থানা অঞ্চলৰ ৰায়জাদগান পথৰ। ইয়াত বাস কৰা ৰছিদ নামৰ এজন যুৱকে কয় যে তেওঁৰ পিতৃ-মাতৃ ১২-১৩ বছৰ আগতে মুছলমান হৈছিল, কিন্তু তেওঁ মুছলমান হৈ থাকিব নিবিচাৰে, সেয়েহে তেওঁ তেওঁৰ নাম ৰছিদৰ পৰা বিকাশলৈ সলনি কৰিছে। বিকাশে কৈছিল যে তেওঁৰ পত্নী মঞ্জু দেৱী আৰু তেওঁৰ চাৰিটা সন্তানো হিন্দু ধৰ্মলৈ ঘূৰি আহিছে। তেওঁ বৰ্ণনা কৰিছিল যে তেওঁ বুজি পোৱা নাছিল যে মাক দেউতাকে বহু বছৰ আগতে কিয় ধৰ্মান্তৰিত হৈছিল। কিন্তু এতিয়া তেওঁ এই ভুলটো সংশোধন কৰি হিন্দু ধৰ্মলৈ ঘূৰি আহিছে।

    বিকাশে কৈছিল যে তেওঁ এই সন্দৰ্ভত এছডিএম চামলিক লগ পাইছিল কিন্তু তেওঁক সহায় কৰিবলৈ অস্বীকাৰ কৰিছিল যে তেওঁ গোচৰটোত ন্যায়াধীশৰ কাষ চাপিব লাগিব। বিকাশে কৈছিল যে তেওঁ কোনো চাপ অবিহনে নিজৰ ইচ্ছাৰে হিন্দু ধৰ্ম গ্ৰহণ কৰি আছে।

    আনহাতে, তেওঁৰ পত্নী মঞ্জু দেৱীয়ে কয় যে তেওঁৰ শহুৰেক অতীতত মুছলমান হৈ পৰিছিল, কিন্তু তেওঁলোকে আৰু মুছলমান হৈ থাকিব নিবিচাৰে। সেইকাৰণে তেওঁলোকে তেওঁলোকৰ ধৰ্ম সলনি কৰিছিলে। তেওঁ কৈছিল যে যেতিয়া তেওঁ বিয়া হৈছিল তেতিয়া তেওঁলোক হিন্দু আছিল। কিন্তু বিয়াৰ কেইদিনমান পিছত, শাহু আৰু শহুৰেকে মুছলমান ধৰ্ম লৈছিল। কিন্তু এতিয়া আমি হিন্দু ধৰ্মলৈ ঘূৰি আহি সুখী।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: