உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • চিৰাম ইনষ্টিটিউটে দাবী কৰিছে যে 'প্ৰাপ্তবয়স্কসকলৰ বাবে Covovax সুৰক্ষিত' ! অনুমোদন বিচাৰিছে DCGIৰ পৰা...

    চিৰাম ইনষ্টিটিউটে দাবী কৰিছে যে 'প্ৰাপ্তবয়স্কসকলৰ বাবে Covovax সুৰক্ষিত' ! অনুমোদন বিচাৰিছে DCGIৰ পৰা...

    DCGIলৈ কৰা এক আবেদনত, এছ.আই.আই. চৰকাৰ আৰু নিয়ামক পৰিক্ৰমা সঞ্চালক প্ৰকাশ কুমাৰ সিঙে কৈছে যে অধ্যয়ন তথ্যই কোনো সুৰক্ষাৰ চিন্তা বৃদ্ধি কৰা নাই আৰু প্ৰাপ্তবয়স্ক লোকসকলৰ বাবে Covovax সুৰক্ষিত।

    DCGIলৈ কৰা এক আবেদনত, এছ.আই.আই. চৰকাৰ আৰু নিয়ামক পৰিক্ৰমা সঞ্চালক প্ৰকাশ কুমাৰ সিঙে কৈছে যে অধ্যয়ন তথ্যই কোনো সুৰক্ষাৰ চিন্তা বৃদ্ধি কৰা নাই আৰু প্ৰাপ্তবয়স্ক লোকসকলৰ বাবে Covovax সুৰক্ষিত।

    DCGIলৈ কৰা এক আবেদনত, এছ.আই.আই. চৰকাৰ আৰু নিয়ামক পৰিক্ৰমা সঞ্চালক প্ৰকাশ কুমাৰ সিঙে কৈছে যে অধ্যয়ন তথ্যই কোনো সুৰক্ষাৰ চিন্তা বৃদ্ধি কৰা নাই আৰু প্ৰাপ্তবয়স্ক লোকসকলৰ বাবে Covovax সুৰক্ষিত।

    • Share this:
    ভাৰতীয় চিৰাম ইনষ্টিটিউটে (SII) শুকুৰবাৰে জৰুৰীকালীন অৱস্থাত সীমিত ব্যৱহাৰৰ (Emergency Use) বাবে মহাৰাষ্ট্ৰত ইয়াৰ মাঞ্জাৰী নিৰ্মাণ স্থানত কোভিড-19 ভেকছিন 'কোভোৱেক্স' (Covovax) উৎপাদনৰ বাবে ভাৰতীয় ঔষধ নিয়ন্ত্ৰক জেনেৰেল (DCGI)ৰ অনুমোদন বিচাৰিছিল। চৰকাৰী সূত্ৰই এই কথা কৈছে।

    কোম্পানীটোৱে ভাৰতীয় প্ৰাপ্তবয়স্কসকলৰ ওপৰত দ্বিতীয়/তৃতীয় পৰ্যায়ৰ নিদানিক অধ্যয়ন প্ৰতিবেদন, নোভাৱাক্স ইউকেৰ এক অন্তৱৰ্তীকালীন প্ৰতিবেদন আৰু আমেৰিকা যুক্তৰাজ্য-মেক্সিকো নিদানিক অধ্যয়নৰ তৃতীয় পৰ্যায় আৰু ডিচিজিআই কাৰ্যালয়ে সোধা প্ৰশ্নৰ উত্তৰ দাখিল কৰিছে।

    'Covovax প্ৰাপ্তবয়স্ক লোকসকলৰ বাবে সুৰক্ষিত'
    DCGIলৈ কৰা এক আবেদনত, এছ.আই.আই. চৰকাৰ আৰু নিয়ামক পৰিক্ৰমা সঞ্চালক প্ৰকাশ কুমাৰ সিঙে কৈছে যে অধ্যয়ন তথ্যই কোনো সুৰক্ষাৰ চিন্তা বৃদ্ধি কৰা নাই আৰু প্ৰাপ্তবয়স্ক লোকসকলৰ বাবে Covovax সুৰক্ষিত।

    শিশুৰ বাবে আন এটা ভেকছিন !
    শিশুসকলৰ বাবে Covovax উপলব্ধ হোৱাৰ বিষয়ে, আদাৰ পুনাৱালাই এক সাক্ষাৎকাৰত কৈছিল- আমি Covovaxৰ বাবে WHOত তথ্য দাখিল কৰিছো। আমি বহুতো কাৰণত শিশুৰ বাবে ভেকছিন হিচাপে Covovax বাছনি কৰিছো। ভেকছিনৰ ষ্টকৰ ক্ষেত্ৰত এতিয়া কোনো চিন্তা নাই। আমাৰ ওচৰত এই মুহূৰ্তত এমাহৰ ষ্টক উপলব্ধ আছে। ফেব্ৰুৱাৰীৰ ভিতৰত, আমি ২-৩ বছৰৰ তলৰ শিশুৰ বাবে Covovaxৰ অনুমোদন প্ৰাপ্ত কৰা উচিত।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: