• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Jammu Kashmir: নিৰাপত্তাৰক্ষীৰ ডাঙৰ সাফল্য ! কুপৱাৰাত দুজন হাইব্ৰিড সন্ত্ৰাসবাদীক গ্ৰেপ্তাৰ ...

Jammu Kashmir: নিৰাপত্তাৰক্ষীৰ ডাঙৰ সাফল্য ! কুপৱাৰাত দুজন হাইব্ৰিড সন্ত্ৰাসবাদীক গ্ৰেপ্তাৰ ...

নিৰাপত্তাৰক্ষীয়ে হান্দৱাৰাত গ্ৰেপ্তাৰ কৰাৰ পৰা সূত্ৰ লাভ কৰিছে। File Photo

নিৰাপত্তাৰক্ষীয়ে হান্দৱাৰাত গ্ৰেপ্তাৰ কৰাৰ পৰা সূত্ৰ লাভ কৰিছে। File Photo

সুৰক্ষা বাহিনীয়ে জম্মু আৰু কাশ্মীৰৰ কুপৱাৰা জিলাৰ পৰা ২ "হাইব্ৰিড" উগ্ৰপন্থীক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছে আৰু তেওঁলোকৰ পৰা অস্ত্ৰ-শস্ত্ৰ আৰু গোলাবাৰুদ উদ্ধাৰ কৰিছে। আৰক্ষীয়ে শুক্ৰবাৰে এই তথ্য দিছে।

  • Share this:
সুৰক্ষা বাহিনীয়ে জম্মু আৰু কাশ্মীৰৰ কুপৱাৰা জিলাৰ পৰা ২ "হাইব্ৰিড" উগ্ৰপন্থীক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছে আৰু তেওঁলোকৰ পৰা অস্ত্ৰ-শস্ত্ৰ আৰু গোলাবাৰুদ উদ্ধাৰ কৰিছে। আৰক্ষীয়ে শুক্ৰবাৰে এই তথ্য দিছে।

৪ আগষ্টত হান্দৱাৰাত তিনিজন "হাইব্ৰিড" সন্ত্ৰাসবাদীক গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হৈছে আৰু গোচৰটোৰ তদন্তৰ সন্দৰ্ভত গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হৈছে। আৰক্ষীৰ এজন মুখপাত্ৰই কৈছে যে আৰক্ষীয়ে হান্দৱাৰা গোচৰৰ তদন্ত কৰি আছে যেতিয়া তেওঁলোকে সন্ত্ৰাসবাদী কাৰ্যকলাপ চলাই থকা আৰু দুজন ব্যক্তিৰ বিষয়ে জানিব পাৰিছে।

উগ্ৰপন্থীৰ পৰা ছয়টা গ্ৰেনেড উদ্ধাৰ
উগ্ৰপন্থীসকলক হাম্পোৰাৰ বাসিন্দা আইজাজ আহমেদ ভাট ওৰফে হিলাল আৰু চাগিপোৰাৰ বাসিন্দা নাছিৰ আহমেদ মীৰ বুলি চিনাক্ত কৰা হৈছে। ভাট আৰু মীৰৰ পৰা দুটা পিষ্টল, পিষ্টলৰ ৪টা মেগজিন, ৫৮ ৰাউণ্ড আৰু ছয়টা গ্ৰেনেড উদ্ধাৰ কৰা হৈছে, মুখপাত্ৰজনে কয়।

সন্ত্ৰাসবাদী মডিউলৰ সন্দেহযুক্ত সদস্যৰ মৃত্যু
ইয়াৰ পূৰ্বে, জম্মু-কাশ্মীৰৰ আন এটা ঘটনাত, সন্ত্ৰাসবাদী মডিউলটোৰ এজন সন্দেহযুক্ত সদস্য ভালৱাল কাৰাগাৰত হৃদৰোগত আক্ৰান্ত হৈ মৃত্যুবৰণ কৰে। এই মাহৰ আৰম্ভণিতে ২৯ মে'ত এনআইএয়ে ড্ৰোনৰ পৰা বিস্ফোৰক পেলাই দিয়াৰ সন্দৰ্ভত গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছে। বিচাৰাধীন মুনি মহম্মদে হৃদৰোগত আক্ৰান্ত হোৱাৰ সময়ত বাকী বন্দীসকলৰ সৈতে নামাজ আগবঢ়াই আছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published: