SBI jobs: clerk পদত vacancy! চাকৰিৰ বাবে কেনেকৈ, কেতিয়া আবেদন কৰিব? জানক সবিশেষ...

News18 Assam | News18-Assam
Updated:May 4, 2021, 2:13 PM IST
SBI jobs: clerk পদত vacancy! চাকৰিৰ বাবে কেনেকৈ, কেতিয়া আবেদন কৰিব? জানক সবিশেষ...
SBI jobs: ভাৰতীয় ষ্টেট বেঙ্কে ক্লাৰিকেল কেডাৰত কনিষ্ঠ সহযোগী (গ্ৰাহক আৰু চেল) পদৰ বাবে যোগ্য প্ৰাৰ্থীৰ পৰা আৱেদন আমন্ত্ৰণ কৰিছে। এই পদসমূহৰ বাবে অনলাইন পঞ্জীয়নৰ প্ৰক্ৰিয়া আৰম্ভ হৈছে আৰু প্ৰাৰ্থীসকলে ১৭ মে', ২০২১ লৈকে আবেদন কৰিব পাৰিব।

SBI jobs: ভাৰতীয় ষ্টেট বেঙ্কে ক্লাৰিকেল কেডাৰত কনিষ্ঠ সহযোগী (গ্ৰাহক আৰু চেল) পদৰ বাবে যোগ্য প্ৰাৰ্থীৰ পৰা আৱেদন আমন্ত্ৰণ কৰিছে। এই পদসমূহৰ বাবে অনলাইন পঞ্জীয়নৰ প্ৰক্ৰিয়া আৰম্ভ হৈছে আৰু প্ৰাৰ্থীসকলে ১৭ মে', ২০২১ লৈকে আবেদন কৰিব পাৰিব।

  • Share this:
ভাৰতীয় ষ্টেট বেঙ্কে ক্লাৰিকেল কেডাৰত কনিষ্ঠ সহযোগী (গ্ৰাহক আৰু চেল) পদৰ বাবে যোগ্য প্ৰাৰ্থীৰ পৰা আৱেদন আমন্ত্ৰণ কৰিছে। এই পদসমূহৰ বাবে অনলাইন পঞ্জীয়নৰ প্ৰক্ৰিয়া আৰম্ভ হৈছে আৰু প্ৰাৰ্থীসকলে ১৭ মে', ২০২১ লৈকে আবেদন কৰিব পাৰে। প্ৰাৰ্থীসকলে আবেদন কৰিবলৈ এছবিআই ৰ অফিচিয়েল ৱেবছাইট sbi.co.in যাব লাগিব।

উল্লেখ কৰক যে এছ.বি.আই. ক্লাৰ্ক পৰীক্ষা ২০২১ৰ বাবে পঞ্জীয়ন প্ৰক্ৰিয়া ২৭ এপ্ৰিলত আৰম্ভ হৈছে আৰু ১৭ মে', ২০২১ তাৰিখে সমাপ্ত হ'ব। প্ৰাথমিক পৰীক্ষা (এছ.বি.আই. ক্লাৰ্ক পৰীক্ষা ২০২১ প্ৰাৰম্ভিক পৰীক্ষা) জুন ২০২১-ত অনুষ্ঠিত হ'ব আৰু মুখ্য পৰীক্ষা (এছ.বি.আই. ক্লাৰ্ক পৰীক্ষা মেইন) জুলাই ২০২১-ত অনুষ্ঠিত হ'ব।

যিসকল প্ৰাৰ্থীয়ে তেওঁলোকৰ প্ৰপত্ৰত যিকোনো পৰিৱৰ্তন কৰিব বিচাৰে তেওঁলোকে কেৱল ১৭ মে'ৰ ভিতৰতহে কৰিব পাৰে। অনলাইন পৰিশোধৰ অন্তিম তাৰিখও ১৭ মে'। আপুনি ১ জুন, ২০২১-ৰ ভিতৰত আবেদন পত্ৰৰ প্ৰিণ্টআউট ল'ব পাৰে।

এনেদৰে apply কৰক:
এছ.বি.আই. ক্লাৰ্ক পৰীক্ষা (এছ.বি.আই. ক্লাৰ্ক পৰীক্ষা ২০২১)ৰ বাবে আবেদন কৰিবলৈ, প্ৰাৰ্থীসকলে প্ৰথমে বেঙ্ক.এছ.বি.আই./কেৰিয়াৰ বা sbi.co.in/careers লৈ নিজকে পঞ্জীয়ন কৰিব লাগিব আৰু তাৰ পিছত অনলাইন আবেদন মাচুল প্ৰদান কৰিব লাগিব।

পৰিশোধ:

পদঅনুসৰি দৰমহা নিম্নলিখিত ধৰণৰ হ'ব: 17900-1000/3-20900-1230/3-24590-1490/4-30550-1730/7-42600-3270/1-45930-1992/1922/1922। প্ৰাৰম্ভিক বেছিক ছেলাৰী 19900 (17900 আৰু দুটা advance increment)।

পৰীক্ষাৰ বাবে কল লেটাৰ:

প্ৰাথমিক পৰীক্ষাৰ বাবে কল লেটাৰ (এছ.বি.আই. ক্লাৰ্ক পৰীক্ষা ২০২১ প্ৰাৰম্ভিক পৰীক্ষা) ১ জুন তাৰিখে উপলব্ধ কৰা হ'ব। অৱশ্যে এই তাৰিখ সলনি হ'ব পাৰে।

মুখ্য পৰীক্ষাৰ বাবে যোগ্যতা অৰ্জন কৰা প্ৰাৰ্থীসকলৰ বাবে ১৯ জুলাই তাৰিখে এখন কল লেটাৰ জাৰী কৰা হ'ব (এছ.বি.আই. ক্লাৰ্ক পৰীক্ষা ২০২১ মেইন)। প্ৰাৰ্থীসকলে পদ আৰু পৰীক্ষাৰ সৈতে সম্পৰ্কিত অধিক বিৱৰণৰ বাবে অফিচিয়েল ৱেবছাইট sbi.co.in দৰ্শন কৰিব লাগে।
Published by: Kokil Sarma
First published: May 4, 2021, 2:13 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি