• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • এছিয়াৰ আটাইতকৈ ধনী মহিলা হ'ল সাবিত্ৰী জিন্দাল , অতিক্ৰম কৰিলে চীনৰ য়াং হুইয়ানক ...

এছিয়াৰ আটাইতকৈ ধনী মহিলা হ'ল সাবিত্ৰী জিন্দাল , অতিক্ৰম কৰিলে চীনৰ য়াং হুইয়ানক ...

ভাৰতৰ সাবিত্ৰী জিন্দাল (Savitri Jindal) এতিয়া এছিয়াৰ আটাইতকৈ ধনী মহিলা হৈ পৰিছে। তেওঁ চীনৰ য়াং হুইয়ানক অতিক্ৰম কৰিছে।

ভাৰতৰ সাবিত্ৰী জিন্দাল (Savitri Jindal) এতিয়া এছিয়াৰ আটাইতকৈ ধনী মহিলা হৈ পৰিছে। তেওঁ চীনৰ য়াং হুইয়ানক অতিক্ৰম কৰিছে।

ভাৰতৰ সাবিত্ৰী জিন্দাল (Savitri Jindal) এতিয়া এছিয়াৰ আটাইতকৈ ধনী মহিলা হৈ পৰিছে। তেওঁ চীনৰ য়াং হুইয়ানক অতিক্ৰম কৰিছে।

  • Share this:
ভাৰতৰ সাবিত্ৰী জিন্দাল (Savitri Jindal) এতিয়া এছিয়াৰ আটাইতকৈ ধনী মহিলা হৈ পৰিছে। তেওঁ চীনৰ য়াং হুইয়ানক অতিক্ৰম কৰিছে। চীনৰ সৰ্ববৃহৎ ৰিয়েল ইষ্টেট বিকাশক কাণ্ট্ৰী গাৰ্ডেন হোল্ডিংছ নিয়ন্ত্ৰণ কৰা হুইয়ানে চীনত সম্পত্তিৰ সংকটৰ বাবে এই বছৰ ১১ বিলিয়ন ডলাৰ হেৰুৱাইছে আৰু বিলিয়নেয়াৰ ইণ্ডেক্সত পিছ পৰি আছে।

১৮ বিলিয়ন ডলাৰৰ মুঠ সম্পত্তিৰ সৈতে, সাবিত্ৰী জিন্দাল হৈছে ভাৰতৰ আটাইতকৈ ধনী মহিলা। ২০২১ চনত ফৰ্বচৰ ধনী ভাৰতীয়ৰ তালিকাৰ শীৰ্ষ ১০ ৰ ভিতৰত তেওঁ একমাত্ৰ মহিলা।

য়াং হুইয়ান ৫ বছৰ ধৰি এছিয়াৰ আটাইতকৈ ধনী মহিলা আছিল।
ব্লুমবাৰ্গৰ এক প্ৰতিবেদন অনুসৰি, যোৱা পাঁচ বছৰ ধৰি এছিয়াৰ আটাইতকৈ ধনী মহিলা য়াং হুইয়ানৰ বাবে ই এক নাটকীয় হ্ৰাস হৈ আহিছে, কিন্তু শেহতীয়া বছৰবোৰত, সাবিত্ৰী জিন্দালৰ মুঠ সম্পদ ৰৈ গৈছে। ২০২০ চনৰ এপ্ৰিলত কোভিড-১৯ মহামাৰীৰ আৰম্ভণিতে ই ৩.২ বিলিয়ন ডলাৰলৈ হ্ৰাস পায় আৰু তাৰ পিছত ২০২২ চনৰ এপ্ৰিলত ১৫.৬ বিলিয়ন ডলাৰলৈ উত্থান হয়।
Published by:Kokil Sarma
First published: