• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Crime: জোপোহাৰ মাজত পৰি আছিল এগৰাকী মহিলাৰ নিথৰ দেহ, মন্দিৰত পৰি আছিল এটি কণমানি ! মৃতদেহ দেখি শিশুটোৱে চিঞৰি উঠিছিল মা, মা, মা...

Crime: জোপোহাৰ মাজত পৰি আছিল এগৰাকী মহিলাৰ নিথৰ দেহ, মন্দিৰত পৰি আছিল এটি কণমানি ! মৃতদেহ দেখি শিশুটোৱে চিঞৰি উঠিছিল মা, মা, মা...

মধ্যপ্ৰদেশৰ মাইহাৰৰ ৰেংৱা গাঁৱত এগৰাকী মহিলাৰ মৃতদেহ জোপোহাৰ মাজত উদ্ধাৰ হৈছে। এটি তিনি বছৰীয়া শিশু অলপ দূৰত কান্দি থকা দেখা গৈছে। শিশুটোৱে মহিলাগৰাকীক মাতৃ বুলি চিনাক্ত কৰিছে।

মধ্যপ্ৰদেশৰ মাইহাৰৰ ৰেংৱা গাঁৱত এগৰাকী মহিলাৰ মৃতদেহ জোপোহাৰ মাজত উদ্ধাৰ হৈছে। এটি তিনি বছৰীয়া শিশু অলপ দূৰত কান্দি থকা দেখা গৈছে। শিশুটোৱে মহিলাগৰাকীক মাতৃ বুলি চিনাক্ত কৰিছে।

মধ্যপ্ৰদেশৰ মাইহাৰৰ ৰেংৱা গাঁৱত এগৰাকী মহিলাৰ মৃতদেহ জোপোহাৰ মাজত উদ্ধাৰ হৈছে। এটি তিনি বছৰীয়া শিশু অলপ দূৰত কান্দি থকা দেখা গৈছে। শিশুটোৱে মহিলাগৰাকীক মাতৃ বুলি চিনাক্ত কৰিছে।

  • Share this:
মধ্যপ্ৰদেশৰ মাইহাৰৰ ৰেংৱা গাঁৱত এগৰাকী মহিলাৰ মৃতদেহ জোপোহাৰ মাজত উদ্ধাৰ হৈছে। এটি তিনি বছৰীয়া শিশু অলপ দূৰত কান্দি থকা দেখা গৈছে। শিশুটোৱে মহিলাগৰাকীক মাতৃ বুলি চিনাক্ত কৰিছে। মহিলাগৰাকীৰ শৰীৰত গভীৰ আঘাতৰ চিহ্ন আছে। এনেকুৱা লাগিছে যে হত্যা সংঘটিত কৰি হত্যাকাৰীয়ে শিশুটোক মন্দিৰৰ ওচৰত এৰি পলাই গৈছে। মহিলাগৰাকী আৰু শিশুটোক চিনাক্ত কৰা হোৱা নাই। হত্যাকাৰীকো জনা নাযায়। অৱশ্যে, মহিলা আৰু শিশুটোৰ কাপোৰ পোৱা স্থানৰ পৰা কিছু দূৰত এখন দুৰ্ঘটনাগ্ৰস্ত জীপ পোৱা গৈছে। সন্দেহ কৰা হৈছে যে হত্যাকাৰীজনৰ গাড়ী দুৰ্ঘটনাগ্ৰস্ত হৈছিল।

ৰায়গাঁৱৰ সিংহ বাহিনী মন্দিৰত এজন তিনি বছৰীয়া লৰা কান্দি থকা অৱস্থাত পোৱা গৈছিল। গাওঁবাসীয়ে খবৰ দিয়াৰ পিছত আৰক্ষী উপস্থিত হৈছিল। পুলিচে শিশুটোৰ সৈতে মাক-দেউতাকক বিচাৰিবলৈ আৰম্ভ কৰিছে৷ শিশুটো ইমান সৰু যে সি একো ক'ব নোৱাৰে৷ পিছত মন্দিৰৰ পৰা প্ৰায় ২০০ মিটাৰ দূৰত এগৰাকী মহিলাৰ মৃতদেহ জোপোহাৰ মাজত পোৱা গৈছিল৷ মহিলাগৰাকীক কোনেও চিনি পোৱা নাই। আৰক্ষীয়ে শিশুটোৰ সৈতে মহিলাগৰাকীৰ মৃতদেহৰ ওচৰ চাপি অহাৰ লগে লগে শিশুটোৱে মা মা কৈ চিঞৰিবলৈ আৰম্ভ কৰে।

শিশুটোৱে দেউতাকক হত্যাকাৰী বুলি কয়
সোধা-পোছাত শিশুটোৱে তেওঁৰ দেউতাকক হত্যাকাৰী বুলি বৰ্ণনা কৰিছিল। অৱশ্যে, শিশুটোৱে তেওঁৰ নাম, মাতৃৰ নাম আৰু দেউতাকৰ নাম কব নোৱাৰে। যেতিয়া আৰক্ষীয়ে আগবাঢ়ি গৈছিল, ঘটনাস্থলীৰ পৰা এক কিলোমিটাৰ দূৰত থকা হাইৱেত এখন গাড়ী আৰু জীপ দুৰ্ঘটনাগ্ৰস্ত হোৱা দেখা গৈছিল। ঘটনাটো অধিক জটিল হৈ পৰিছে যেতিয়া আৰক্ষীয়ে সন্দেহৰ ভিত্তিত দুয়োখন বাহন পৰীক্ষা কৰিছিল। জীপখনত মহিলাগৰাকীৰ ভঙা চুড়ি, মোনা আৰু শিশুৰ কাপোৰ পোৱা গৈছিল। অনুসন্ধানত প্ৰকাশ পাইছিল যে মহিলাগৰাকী আৰু শিশুক একেখন বাহনত অনা হৈছিল আৰু মহিলাগৰাকীক হত্যা কৰা হৈছিল আৰু শিশুটোক এৰি থৈ যায়। হত্যাকাৰীগৰাকী মহিলা আৰু শিশুৰ আত্মীয় বুলি সন্দেহ কৰা হৈছে।

অভিযুক্তজনে হত্যা কৰাৰ পিছত পলাই গৈছে
আৰক্ষীৰ তদন্ত চলি আছে। দুৰ্ঘটনাগ্ৰস্ত গাড়ীখন কাটানি জিলাৰ ৰীথি গাঁৱৰ বুলি কোৱা হৈছে। মহিলাগৰাকীক শিশুটোৱে মাতৃ হিচাপে চিনাক্ত কৰিছে আৰু কৈছে যে দেউতাই মাকক হত্যা কৰিছে সেয়েহে প্ৰথম দৃষ্টিত ঘটনাটো তেওঁৰ স্বামীয়ে মহিলাগৰাকীৰ গাড়ীত হত্যা কৰা যেন লাগিছিল আৰু তাৰ পিছত মৃতদেহটো ইয়াত পেলাই দিয়া হৈছে। আৰক্ষীয়ে এই মুহূৰ্তত গোচৰটোত একো ক'বলৈ সাজু নহয়। আৰক্ষী থানাৰ ভাৰপ্ৰাপ্ত বিষয়া অমদাৰা হৰিশ দুবে আৰু এছডিঅ'পি হিমালী চোনীয়ে গোটেই ঘটনাটোৰ তদন্ত কৰি আছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: