• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • শিল্পত নতুন বিপ্লৱৰ সূচনা! দেশত ইলেক্ট্ৰনিক্স সামগ্ৰী প্ৰস্তুত কৰিবলৈ Sanmina Corporation-ৰ সৈতে চুক্তি ৰিলায়েন্সৰ

শিল্পত নতুন বিপ্লৱৰ সূচনা! দেশত ইলেক্ট্ৰনিক্স সামগ্ৰী প্ৰস্তুত কৰিবলৈ Sanmina Corporation-ৰ সৈতে চুক্তি ৰিলায়েন্সৰ

চুক্তি অনুসৰি RSBVLএ যুটীয়া উদ্যোগত ৫০.১ শতাংশ ইকুইটি অংশ ৰাখিব আৰু বাকী ৪৯.৯ শতাংশ চানমিনাৰ মালিকানাধীনত থাকিব।

চুক্তি অনুসৰি RSBVLএ যুটীয়া উদ্যোগত ৫০.১ শতাংশ ইকুইটি অংশ ৰাখিব আৰু বাকী ৪৯.৯ শতাংশ চানমিনাৰ মালিকানাধীনত থাকিব।

চুক্তি অনুসৰি RSBVLএ যুটীয়া উদ্যোগত ৫০.১ শতাংশ ইকুইটি অংশ ৰাখিব আৰু বাকী ৪৯.৯ শতাংশ চানমিনাৰ মালিকানাধীনত থাকিব।

  • Share this:
ৰিলায়েন্স ইণ্ডাষ্ট্ৰিজ লিমিটেডৰ সহায়ক সংস্থা ৰিলায়েন্স ষ্ট্ৰেটেজিক বিজনেছ ভেঞ্চাৰছ লিমিটেডে ভাৰতক এক বিশ্বমানৰ ইলেক্ট্ৰনিক উৎপাদন কেন্দ্ৰ হিচাপে গঢ়ি তুলিবলৈ এক যুটীয়া উদ্যোগত চানমিনা কৰ্পোৰেচনৰ সৈতে চুক্তিবদ্ধ হৈছে।

চুক্তি অনুসৰি RSBVLএ যুটীয়া উদ্যোগত ৫০.১ শতাংশ ইকুইটি অংশ ৰাখিব আৰু বাকী ৪৯.৯ শতাংশ চানমিনাৰ মালিকানাধীনত থাকিব। আৰআইএলয়ে ৩ মাৰ্চত এক ৰেগুলেটৰী ফাইলিঙৰত এই কথা জনাইছিল। "আৰএছবিভিএল-এ আৰম্ভণিতে চুনমিনাৰ নতুন শ্বেয়াৰত ১,৬৭০ কোটি টকালৈকে বিনিয়োগ কৰি এই মালিকীস্বত্ব অধিগ্ৰহণ কৰিব,"- এনেদৰেও কোৱা হৈছে।

ৰিলায়েন্স জিঅ'ৰ সঞ্চালক আকাশ আম্বানীয়ে কয়, "চানমিনাই আমাক ভাৰতত উচ্চ-প্ৰযুক্তিৰ উৎপাদনৰ বাবে বজাৰৰ সুযোগ অধিক সম্প্ৰসাৰিত কৰাত সহায় কৰিব। আমি এই ক্ষেত্ৰত তেওঁলোকৰ সৈতে কাম কৰি সুখী। লাভ আৰু চিৰিউৰিটী দুয়োটা ক্ষেত্ৰতে, টেলিকম, তথ্য প্ৰযুক্তি, তথ্য কেন্দ্ৰ, ক্লাউড, 5জি, নতুন শক্তি আৰু অন্যান্য উদ্যোগত ইলেক্ট্ৰনিক নিৰ্মাণৰ ক্ষেত্ৰত অধিক আত্মনিৰ্ভৰশীল হোৱাটো অত্যাৱশ্যকীয় যিহেতু আমি নতুন ডিজিটেল অৰ্থনীতিত আমাৰ পথ নিৰ্ধাৰণ কৰিবলৈ সংকল্পবদ্ধ৷ এই অংশীদাৰীত্বৰ সৈতে, আমি ভাৰতত উদ্ভাৱন আৰু প্ৰতিভা বৃদ্ধিকৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিছো, আমি ভাৰত আৰু বিশ্ব উভয় স্তৰত চাহিদা পূৰণৰ বাবে এনে কৰিম৷ "

এই যুটীয়া উদ্যোগটোৱে উচ্চ-প্ৰযুক্তিৰ আন্তঃগাঁথনি হাৰ্ডৱেৰক অগ্ৰাধিকাৰ দিব। বজাৰৰ বিকাশৰ বাবে, নেটৱৰ্কিং (5জি, ক্লাউড গাঁথনি, হাইপাৰস্কেল ডাটাচেণ্টাৰ), চিকিৎসা, স্বাস্থ্যসেৱা প্ৰণালী, উদ্যোগ আৰু ক্লিনটেক, প্ৰতিৰক্ষা আৰু এৰোস্পেচে বিভিন্ন উদ্যোগৰ ওপৰতো গুৰুত্ব দিব।
Published by:Himangshu Bhuyan
First published: