মুখ্যপৃষ্ঠা » খবৰ

» দেশ

»Reliance BP Mobility Limited | Swiggy: ইকো-চিষ্টেমৰ মাধ্যমেৰে খাদ্যৰ ডেলিভাৰী দিবলৈ চুক্তিবদ্ধ হ'ল ৰিলায়েন্স বিপি মোবিলিটী লিমিটেড আৰু চুইগি

Reliance BP Mobility Limited | Swiggy: ইকো-চিষ্টেমৰ মাধ্যমেৰে খাদ্যৰ ডেলিভাৰী দিবলৈ চুক্তিবদ্ধ হ'ল ৰিলায়েন্স বিপি মোবিলিটী লিমিটেড আৰু চুইগি

News18 Assam | News18-Assam
Updated:August 5, 2021, 8:50 PM IST
Reliance BP Mobility Limited | Swiggy: ইকো-চিষ্টেমৰ মাধ্যমেৰে খাদ্যৰ ডেলিভাৰী দিবলৈ চুক্তিবদ্ধ হ'ল ৰিলায়েন্স বিপি মোবিলিটী লিমিটেড আৰু চুইগি
Reliance BP Mobility Limited আৰু Swiggy-ৰ এই যৌথ উদ্যোগৰ উদ্দেশ্য হ'ল বেটাৰীচালিত ইভি-ৰ প্ৰচাৰ কৰা।

Reliance BP Mobility Limited আৰু Swiggy-ৰ এই যৌথ উদ্যোগৰ উদ্দেশ্য হ'ল বেটাৰীচালিত ইভি-ৰ প্ৰচাৰ কৰা।

  • Share this:
ৰিলায়েন্স বিপি মোবিলিটী লিমিটেড আৰু চুইগিয়ে একেলগে এখন চুক্তি স্বাক্ষৰ কৰিছে। খাদ্য বিতৰণ কোম্পানী চুইগিয়ে কৈছে যে, ইলেক্ট্ৰনিক ভেহিকল বা ইভি ইকোচিষ্টেমৰ মাধ্যমেৰে খাদ্য বিতৰণৰ বাবে ট্ৰায়েল আৰম্ভ কৰা হ'ব। খাদ্যৰ ডেলিভাৰীৰ বাবে এতিয়াৰ পৰা এতিয়াৰ পৰা ইলেক্ট্ৰিক ভহিকেলৰ ব্যৱহাৰ বাঢ়িব।

জনা গৈছে যে, Reliance BP Mobility Limited আৰু চুইগিৰ মাজত যুটীয়া উদ্যোগৰ উদ্দেশ্য বেটাৰী চালিত ইভিৰ প্ৰচাৰ কৰা। লগতে, পৰিৱেশ-অনুকূল বিতৰণ প্ৰণালীৰ প্ৰযুক্তি অধিক শক্তিশালী কৰা। RBML আৰু চুইগিৰ সহায়ত, বিভিন্ন এলেকাত জিঅ'-বিপি (জিঅ'-বিপি) বেটাৰী প্ৰতিস্থাপন ষ্টেচন নিৰ্মাণ কৰা হ'ব আৰু বেটাৰীৰ সাল-সলনি প্ৰশিক্ষণ চুইগি কৰ্মচাৰীসকলক প্ৰদান কৰা হ'ব।

আৰবিএমএলৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া হৰিশ চি মেহতাই (হৰিশ চি মেহতা) কৈছে যে, ভাৰত চৰকাৰৰ ইলেকট্ৰিক মোবিলিটী দৃষ্টিভংগীক সমৰ্থন কৰাৰ লক্ষ্যৰে আমাৰ সংস্থাই ই-মোবিলিটী সেৱা আগবঢ়োৱাৰ সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰিছে। আমাৰ কোম্পানীয়ে ভাল মানদণ্ডৰ ই-গতিশীলতা সেৱা প্ৰদান কৰিব আৰু বেটাৰী সলনি কৰাৰ বাবে ষ্টেচনবোৰো নিৰ্মাণ কৰা হ'ব। চুইগিৰ সৈতে আমাৰ চুক্তিয়ে দেশৰ বিতৰণ সেৱাসমূহআৰু উন্নত কৰিব। "

খবৰ অনুসৰি জিঅ'-বিপিয়ে অহা ৫ বছৰত একাধিক বেটাৰী সলনি কেন্দ্ৰ নিৰ্মাণৰ লক্ষ্য লৈছে। ইয়াৰ ফলত গৃহ আৰু বাণিজ্যিক কমপ্লেক্স, মল, হোটেল, ব্যৱসায়িক উদ্যান, তথ্য প্ৰযুক্তি কেন্দ্ৰ আৰু পাৰ্কিং লট উপকৃত হ'ব। আৰ.বি.এম.এল.-য়ে পৰৱৰ্তী ৫ বছৰত ইন্ধন খুচুৰা বিক্ৰী নেটৱৰ্ক ৫,৫০০ লৈ বৃদ্ধি কৰাৰ লক্ষ্য বান্ধিছে।
Published by: Himangshu Bhuyan
First published: August 5, 2021, 7:44 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি