உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • Vaccination In India: আজিৰে পৰা ১৫ ৰ পৰা ১৮ বছৰ বয়সৰ কিশোৰ-কিশোৰীৰ ভেকছিনৰ প্ৰথম পালিৰ বাবে পঞ্জীয়ন আৰম্ভ ...

    Vaccination In India: আজিৰে পৰা ১৫ ৰ পৰা ১৮ বছৰ বয়সৰ কিশোৰ-কিশোৰীৰ ভেকছিনৰ প্ৰথম পালিৰ বাবে পঞ্জীয়ন আৰম্ভ ...

    কেন্দ্ৰীয় স্বাস্থ্য মন্ত্ৰী মনসুখ মাণ্ডৱিয়াই (Mansukh Mandaviya) কৈছে যে ১৫ ৰ পৰা ১৮ বছৰ বয়সৰ কিশোৰসকলৰ কোভিড-১৯ টিকাকৰণ (Anti-Covid-19 Vaccination for Adolescents) Cowin পৰ্টেলত পঞ্জীয়ন (Cowin Portal Registration) শনিবাৰে আৰম্ভ হৈছে।

    কেন্দ্ৰীয় স্বাস্থ্য মন্ত্ৰী মনসুখ মাণ্ডৱিয়াই (Mansukh Mandaviya) কৈছে যে ১৫ ৰ পৰা ১৮ বছৰ বয়সৰ কিশোৰসকলৰ কোভিড-১৯ টিকাকৰণ (Anti-Covid-19 Vaccination for Adolescents) Cowin পৰ্টেলত পঞ্জীয়ন (Cowin Portal Registration) শনিবাৰে আৰম্ভ হৈছে।

    কেন্দ্ৰীয় স্বাস্থ্য মন্ত্ৰী মনসুখ মাণ্ডৱিয়াই (Mansukh Mandaviya) কৈছে যে ১৫ ৰ পৰা ১৮ বছৰ বয়সৰ কিশোৰসকলৰ কোভিড-১৯ টিকাকৰণ (Anti-Covid-19 Vaccination for Adolescents) Cowin পৰ্টেলত পঞ্জীয়ন (Cowin Portal Registration) শনিবাৰে আৰম্ভ হৈছে।

    • Share this:
    কেন্দ্ৰীয় স্বাস্থ্য মন্ত্ৰী মনসুখ মাণ্ডৱিয়াই (Mansukh Mandaviya) কৈছে যে ১৫ ৰ পৰা ১৮ বছৰ বয়সৰ কিশোৰসকলৰ কোভিড-১৯ টিকাকৰণ (Anti-Covid-19 Vaccination for Adolescents) Cowin পৰ্টেলত পঞ্জীয়ন (Cowin Portal Registration) শনিবাৰে আৰম্ভ হৈছে।

    মনসুখ মান্দাৱিয়াই টুইটাৰৰ জৰিয়তে মানুহক তেওঁলোকৰ পৰিয়ালৰ পৰা যোগ্য কিশোৰসকলক টিকাকৰণৰ বাবে পঞ্জীয়ন কৰিবলৈ অনুৰোধ জনাইছে। তেওঁ টুইট কৰিছিল, 'শিশুসকল সুৰক্ষিত, গতিকে দেশৰ ভৱিষ্যত সুৰক্ষিত। নৱবৰ্ষ উপলক্ষে Cowin পৰ্টেলত ১৫ ৰ পৰা ১৮ বছৰ বয়সৰ শিশুৰ কোভিড-19 প্ৰতিষেধক পালিৰ বাবে পঞ্জীয়ন আৰম্ভ কৰা হৈছে। মই পৰিয়ালৰ সদস্যসকলক টিকাকৰণৰ বাবে যোগ্য শিশুসকলক পঞ্জীয়ন কৰিবলৈ অনুৰোধ জনাইছো।' উল্লেখ কৰিব পাৰি যে ১৫ ৰ পৰা ১৮ বছৰ বয়সৰ কিশোৰসকলৰ বাবে টিকাকৰণ ৩ জানুৱাৰীৰ পৰা আৰম্ভ হ'ব।

    Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese

    ভাৰতত এতিয়ালৈকে ১৪৫ কোটিতকৈও অধিক কোভিড-১৯ ভেকছিনৰ পালি দিয়া হৈছে: চৰকাৰ।
    শুকুৰবাৰে ভাৰতত ৫২ লাখতকৈও অধিক কোভিড-19 ভেকছিনৰ পালিৰ সৈতে, দেশত টিকাকৰণ কভাৰেজৰ পৰিমাণ ১৪৫ কোটি অতিক্ৰম কৰিছে। এই তথ্য শুক্ৰবাৰে কেন্দ্ৰীয় স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ে দিছিল।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: