• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Maharashtra Crisis: বিদ্ৰোহী বিধায়কে উদ্ধৱ ঠাকৰেৰ পদত্যাগৰ প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰকাশ কৰি কয় যে আমি এই সিদ্ধান্তত সুখী নহয় ...

Maharashtra Crisis: বিদ্ৰোহী বিধায়কে উদ্ধৱ ঠাকৰেৰ পদত্যাগৰ প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰকাশ কৰি কয় যে আমি এই সিদ্ধান্তত সুখী নহয় ...

বুধবাৰে একনাথ সিন্দে শিবিৰৰ এজন বিদ্ৰোহী শিৱসেনাৰ বিধায়কে কৈছে যে মহাৰাষ্ট্ৰৰ মুখ্যমন্ত্ৰী পদৰ পৰা উদ্ধৱ ঠাকৰেৰ পদত্যাগ "আমাৰ বাবে সুখৰ বিষয় নহয়"।

বুধবাৰে একনাথ সিন্দে শিবিৰৰ এজন বিদ্ৰোহী শিৱসেনাৰ বিধায়কে কৈছে যে মহাৰাষ্ট্ৰৰ মুখ্যমন্ত্ৰী পদৰ পৰা উদ্ধৱ ঠাকৰেৰ পদত্যাগ "আমাৰ বাবে সুখৰ বিষয় নহয়"।

বুধবাৰে একনাথ সিন্দে শিবিৰৰ এজন বিদ্ৰোহী শিৱসেনাৰ বিধায়কে কৈছে যে মহাৰাষ্ট্ৰৰ মুখ্যমন্ত্ৰী পদৰ পৰা উদ্ধৱ ঠাকৰেৰ পদত্যাগ "আমাৰ বাবে সুখৰ বিষয় নহয়"।

  • Share this:
মহাৰাষ্ট্ৰৰ মুখ্যমন্ত্ৰী উদ্ধৱ ঠাকৰেয়ে বুধবাৰে নিশা মুখ্যমন্ত্ৰী পদৰ পৰা পদত্যাগ কৰিছিল। বুধবাৰে একনাথ সিন্দে শিবিৰৰ এজন বিদ্ৰোহী শিৱসেনাৰ বিধায়কে কৈছে যে মহাৰাষ্ট্ৰৰ মুখ্যমন্ত্ৰী পদৰ পৰা উদ্ধৱ ঠাকৰেৰ পদত্যাগ "আমাৰ বাবে সুখৰ বিষয় নহয়"। তেওঁ ইংগিত দিছে যে এই বিভেদ শৰদ পাৱাৰৰ নেচনেলিষ্ট কংগ্ৰেছ পাৰ্টি আৰু কংগ্ৰেছৰ সৈতে দলৰ মিত্ৰতাৰ ফল। বিদ্ৰোহী বিধায়কজনে শিৱসেনাৰ নেতা সঞ্জয় ৰাউতৰ ভূমিকাৰ ওপৰতো গুৰুত্ব আৰোপ কৰিছে। একনাথ সিন্দে তেওঁৰ দলত বৰ্ধিত গুৰুত্বৰ বাবে অস্বস্তিত পৰিছিল। এনডিটিভিৰ সৈতে এক বিশেষ সাক্ষাৎকাৰত সিন্দে গোটৰ মুখপাত্ৰ দীপক কেচৰকাৰে কয়, "উদ্ধৱ ঠাকৰেয়ে আমাৰ দ্বাৰা উত্থাপিত বিষয়বোৰৰ প্ৰতি মনোযোগ দিয়া নাছিল।" ইয়াৰ কাৰণ আছিল এনচিপি আৰু সঞ্জয় ৰাউত, "যাৰ কাম হৈছে কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ বিৰুদ্ধে প্ৰতিদিনে বিবৃতি দিয়া আৰু কেন্দ্ৰ আৰু ৰাজ্যৰ মাজত বেয়া সম্পৰ্ক গঢ়ি তোলা"।

একনাথ সিন্দে আৰু তেওঁক সমৰ্থন কৰা ৫০ জন বিধায়কৰ বিদ্ৰোহ, তেওঁলোকৰ ৪০ জন শিৱসেনাৰ। তেওঁলোকে ঠাকৰে নেতৃত্বাধীন মিত্ৰজোঁট চৰকাৰৰ অন্ত পেলাইছে। সিন্দে গোটে যুক্তি দিছিল যে তেওঁলোকে আদৰ্শগতভাৱে অসঙ্গত কংগ্ৰেছ আৰু এনচিপিৰ সৈতে "অপ্ৰাকৃতিক" মিত্ৰতা সমাপ্ত কৰিব বিচাৰিছিল আৰু বিজেপিৰ সৈতে ঘূৰি আহিব বিচাৰিছিল। আঠ দিনৰ ৰাজনৈতিক অস্থিৰতাৰ পিছত, যেতিয়া উচ্চতম ন্যায়ালয়ে ফ্ল'ৰ টেষ্ট স্থগিত ৰাখিবলৈ অস্বীকাৰ কৰিছিল, উদ্ধৱ ঠাকৰেয়ে সন্ধিয়া শীৰ্ষ পদৰ পৰা পদত্যাগ কৰিছিল।

কেচৰকাৰে সাক্ষাৎকাৰটোত কৈছিল যে "বহুতো সাংসদ আছে যি কংগ্ৰেছ আৰু এনচিপিৰ ওপৰত খং কৰিছে"। "এনচিপিৰ ৰাজ্যিক সভাপতিয়ে আমাৰ অঞ্চললৈ গৈ তেওঁৰ লোকসকলৰ নাম ঘোষণা কৰিছিল। আমাৰ কাৰণেই এই লোকসকল ক্ষমতালৈ আহিছিল। প্ৰত্যেক সন্ধিয়া সঞ্জয়ে ৰাউতক (কেন্দ্ৰ) গালি দি আছিল। মানুহ বিলাক বিচলিত হৈ পৰিছিল।" আমি প্ৰাৰ্থনা কৰিছিলো যাতে কোনো দলৰ এনে মুখপাত্ৰ থাকিব নালাগে।" প্ৰথমে চুৰাটত আৰু তাৰ পিছত গুৱাহাটীত শিবিৰ পাতি থকা বিদ্ৰোহী বিধায়কসকলে গোৱালৈ গুচি যায়। সিন্দেৰ গোটে আদালতত ঘোষণা কৰিছিল যে তেওঁলোক প্ৰকৃত শিৱসেনা আৰু বিজেপিৰ সৈতে তেওঁলোকৰ মিত্ৰতা নৱীকৰণ কৰিব বিচাৰিছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published: