• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • PPE Kit পিন্ধি হোমৰ গুৰিত বহিল দৰা-কইনা, সম্পূৰ্ণ কোভিড প্ৰট’কল মানি সম্পন্ন হ’ল এখন বিয়া

PPE Kit পিন্ধি হোমৰ গুৰিত বহিল দৰা-কইনা, সম্পূৰ্ণ কোভিড প্ৰট’কল মানি সম্পন্ন হ’ল এখন বিয়া

দৰাৰ কোৰোণা ৰিপৰ্ট ১৯ এপ্ৰিলত পজিটিভ পোৱা গৈছিল। তথাপিও তেওঁ বিয়াখন পাতিব বিচাৰিছিল।

দৰাৰ কোৰোণা ৰিপৰ্ট ১৯ এপ্ৰিলত পজিটিভ পোৱা গৈছিল। তথাপিও তেওঁ বিয়াখন পাতিব বিচাৰিছিল।

দৰাৰ কোৰোণা ৰিপৰ্ট ১৯ এপ্ৰিলত পজিটিভ পোৱা গৈছিল। তথাপিও তেওঁ বিয়াখন পাতিব বিচাৰিছিল।

  • Share this:
কোৰোণা ভাইৰাছ (Corona virus)ৰ বৰ্ধিত ঘটনাৰ মাজত চৌদিশে কেৱল ভয়ানক ছবিহে দেখা গৈছে। ইয়াৰ মাজতে এনে এখন ছবি বৰ্তমান দেখা গৈছে যিখন কিছু ব্যতিক্ৰম। কোৰোণা ভাইৰাছৰ ভয়াৱহতাৰ বাবে এই বছৰ বিয়াৰ অনুষ্ঠান কম। কোৰোণা আৰু লকডাউনে বিয়াবোৰত বাধাৰ সৃষ্টি কৰিছে।

মধ্য প্ৰদেশৰ ৰতলাম (Ratlam)ত সোমবাৰে এখন বিয়া সম্পন্ন হয়। য’ত দৰা আৰু কইনাই পিপিই কিট (PPE Kit) পিন্ধি হোমৰ গুৰিত বহা দেখা গৈছিল। সেয়াও চৰকাৰী বিষয়াসকলৰ উপস্থিতিত।

চৰকাৰে জানিব পাৰিছিল যে বিয়াখন চহৰখনৰ এটা মাংলিক ভৱনত অনুষ্ঠিত হৈছিল। দৰাজন কোৰোনা পজিটিভ আছিল। খবৰটো পোৱাৰ পিছত, তহচিলদাৰ নবীন গাৰ্গ বিয়াখন বন্ধ কৰিবলৈ দৰাৰ ঘৰ পৰশুৰাম বিহাৰত উপস্থিত হৈছিল। দৰাৰ কোৰোণা ৰিপৰ্ট ১৯ এপ্ৰিলত পজিটিভ পোৱা গৈছিল। তথাপিও তেওঁ বিয়াখন পাতিব বিচাৰিছিল।
প্ৰশাসনে বিবাহ বন্ধ কৰিবলৈ কৈছিল, কিন্তু পৰিয়ালৰ সদস্যসকলে ঘৰৰ বয়সস্থ লোকসকলৰ উপস্থিতিৰ বাবে বিবাহ স্থগিত নকৰিবলৈ অনুৰোধ কৰাত বিষয়াসকল মান্তি গৈছিল। বিয়াখন জ্যেষ্ঠ বিষয়াসকলৰ নিৰ্দেশত অনুমতি দিয়া হৈছিল। চৰ্তটো আছিল যে দৰা আৰু কইনাই পিপিই কিট পিন্ধি বিয়া হ'ব।

দুয়োটা পৰিয়ালে ইয়াত সন্মত হৈছিল আৰু এনেদৰে বিবাহ সমাপ্ত হৈছিল। দৰা পেছাত এজন অভিযন্তা আৰু কইনাৰ পক্ষই ৰতলামৰ মহেশ নগৰত বাস কৰে। বিয়াখনত কইনাৰ ফালৰ পৰা ৪ জন আৰু কইনাৰ ফালৰ পৰা ৪ জন লোক, অৰ্থাৎ মুঠ ৮ জন লোক উপস্থিত আছিল।

লকডাউনত এই সৰল বিয়াখনত দুয়োটা পৰিয়াল বহুত সুখী। পৰিয়ালৰ আত্মীয়সকলে এটা ভিডিঅ' কলত দৰা আৰু কইনাক আশীৰ্বাদ দিছিল। নৱ দম্পতীহালে কয় যে তেওঁলোকৰ লক্ষ্য কেৱল চৰকাৰৰ আদেশ আৰু বিবাহ পালন কৰা।

সোমবাৰৰ দিনটোত ভাৰতত ৩,৫২,৯৯১টা নতুন কোৰোণা ভাইৰাছ সংক্ৰমণৰ প্ৰতিবেদন লাভ কৰা গৈছিল। মাৰাত্মক সংক্ৰমণৰ ফলত মৃত্যুৰ সংখ্যা ১,৯৫,১১৬ লৈ বৃদ্ধি পাইছে। দেশত এতিয়া ২.৮ নিযুতৰো অধিক সক্ৰিয় ঘটনা আছে।
Published by:Sanjay Kumar Das
First published: