• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Corona Update: এখন ট্ৰেইনৰ ২৫ জন যাত্ৰী আক্ৰান্ত ক'ৰোনাত ! চিন্তা বাঢ়িছে স্বাস্থ্য বিভাগৰ...

Corona Update: এখন ট্ৰেইনৰ ২৫ জন যাত্ৰী আক্ৰান্ত ক'ৰোনাত ! চিন্তা বাঢ়িছে স্বাস্থ্য বিভাগৰ...

File Photo

File Photo

Corona Update: ঝাৰখণ্ডত ক'ৰোনা ভাইৰাছ সংক্ৰমণৰ ঘটনা আকৌ এবাৰ বৃদ্ধি পাইছে। সোমবাৰে হাতিয়া ৰেল ষ্টেচনত ৪০ টা নতুন ক'ৰোনা ৰোগীৰ খবৰ পোৱা গৈছে। ইয়াৰ ভিতৰত, ২৫ জন সংক্ৰমিত কেৱল তপস্বিনী এক্সপ্ৰেছত পোৱা গৈছে।

  • Share this:
ঝাৰখণ্ডত ক'ৰোনা ভাইৰাছ সংক্ৰমণৰ ঘটনা আকৌ এবাৰ বৃদ্ধি পাইছে। ৰাজ্যখনৰ স্বাস্থ্য বিভাগৰ উদ্বিগ্নতাও বৃদ্ধি পাইছে। সোমবাৰে হাতিয়া ৰেল ষ্টেচনত ৪০ টা নতুন ক'ৰোনা ৰোগীৰ খবৰ পোৱা গৈছে। ইয়াৰ ভিতৰত, ২৫ জন সংক্ৰমিত কেৱল তপস্বিনী এক্সপ্ৰেছত পোৱা গৈছে। এইটোৱে ভাৰতীয় ৰেলৰ লগতে ৰাজ্যখনৰ স্বাস্থ্য বিভাগৰ উদ্বেগ বৃদ্ধি কৰিছে।

কটৰোনা ভাইৰাছ সংক্ৰমণৰ নতুন ঘটনাই শেহতীয়াকৈ এক গুৰুত্বপূৰ্ণ হ্ৰাস পঞ্জীয়ন কৰিছিল। ইয়াৰ পৰিপ্ৰেক্ষিতত ভাৰতীয় ৰে'লৱেই বহুতো যাত্ৰীবাহী ৰে'লৰ চলাচল পুনৰ আৰম্ভ কৰিছে। লগতে আৰু বহুতো ৰেল চলাচল আৰম্ভ কৰিবলৈ সাজু হৈছে। ইফালে, ৰে'লযোগে দেশৰ বিভিন্ন প্ৰান্তৰ পৰা অহা লোকসকলে ৰাজ্য চৰকাৰৰ উদ্বেগ বৃদ্ধি কৰিছে।

ৰাজ্যখনত কোভিড-১৯ ৰোগী বৃদ্ধি হোৱা আৰম্ভ হৈছে। দুৰ্গা পূজাৰ পিছত, ক'ৰোনা সংক্ৰমিত লোকৰ সংখ্যা এতিয়া নিৰন্তৰ ভাৱে বৃদ্ধি পাইছে। ৰাজ্যখনৰ আটাইতকৈ বেছি সংক্ৰমিত ৰাঁচীত পোৱা যায়। ৰাজধানীত সক্ৰিয় ৰোগীৰ সংখ্যা এতিয়া ১০০ ৰ ওচৰত উপনীত হৈছে। হাতিয়া ৰেল ষ্টেচনত ৫৫ জন যাত্ৰীক ক'ৰোনা পজিটিভ পোৱাৰ পিছত সমগ্ৰ স্বাস্থ্য বিভাগ চিন্তিত হৈ আছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: