• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • ‘আপোনালোক কোৰোনাৰ সৈতে যুঁজত জৰিত নহয়’–ৰাজ্যবৰ্ধন ৰাথোৰৰ ৰাহুল-প্ৰিয়ংকা গান্ধীক কটাক্ষ

‘আপোনালোক কোৰোনাৰ সৈতে যুঁজত জৰিত নহয়’–ৰাজ্যবৰ্ধন ৰাথোৰৰ ৰাহুল-প্ৰিয়ংকা গান্ধীক কটাক্ষ

Rajyavardhan Singh Rathore–এ Rahul Gandhi আৰু Priyanka Gandhi Vadra ক কঠোৰ সমালোচনা কৰে।

Rajyavardhan Singh Rathore–এ Rahul Gandhi আৰু Priyanka Gandhi Vadra ক কঠোৰ সমালোচনা কৰে।

Rajyavardhan Singh Rathore–এ Rahul Gandhi আৰু Priyanka Gandhi Vadra ক কঠোৰ সমালোচনা কৰে।

  • Share this:
দেশত নিৰন্তৰ পৰিস্থিতিৰ অৱনতি ঘটিছে। দিনক দিনে নতুন কোৰোনা কেছৰ ৰেকৰ্ড গঢ়িছে। ইয়াৰ মাজতে কংগ্ৰেছে কোৰোনাৰ বিৰুদ্ধে যুঁজিবলৈ কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ ৰণনীতিক কঠোৰ সমালোচনা কৰিছে। কংগ্ৰেছৰ নেতা ৰাহুল গান্ধী আৰু সাধাৰণ সম্পাদিকা প্ৰিয়ংকা গান্ধীয়ে চৰকাৰৰ বিৰুদ্ধে অদক্ষতাৰ অভিযোগ আনি চোকা ভাষাৰে সমালোচনা কৰিছে।

ইয়াৰ পিছতে বিজেপি নেতা ৰাজ্যবৰ্ধন সিং ৰাথোৰে ৰাহুল গান্ধী আৰু প্ৰিয়ংকা গান্ধীৰ মন্তব্যক উভতি ধৰিছে।

ৰাথোৰে কয়,  ৰাহুল গান্ধী, প্ৰিয়ংকা গান্ধী, তেওঁলোকৰ পৰিয়াল আৰু কংগ্ৰেছৰ বাহিৰে দেশৰ প্ৰতিজন নাগৰিক এই যুঁজত জড়িত হৈ আছে। লগতে তেওঁ কয় যে প্ৰাইভেট কোম্পানীবোৰক আক্ৰমণৰ লক্ষ্য কৰি নলব তেওঁলোকে এই যুঁজত সক্ৰিয় ভূমিকা লৈছে।



বিজেপি নেতাজনে লগতে মন্তব্য কৰে, ৰাজস্থানত বায়ু, বিচনা আৰু ঔষধ এতিয়া কম। সুৰাৰ বিক্ৰী মুকলিকৈ হৈ আছে কিন্তু বজাৰবন্ধ হৈ আছে। এইটো ৰাজস্থান চৰকাৰৰ প্ৰস্তুতি নেকি?
কংগ্ৰেছৰ প্ৰাক্তন সভাপতি ৰাহুল গান্ধীয়ে বুধবাৰে অভিযোগ কৰিছিল যে কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ ভেকছিন ৰণনীতি বিমুদ্ৰাকৰণতকৈ কম নহয় কিয়নো মানুহে শাৰী পাতিবলগীয়া হোৱাৰ কাৰণে ধন, স্বাস্থ্য আৰু প্ৰাণহানিৰ সন্মুখীন হ'ব। "কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ ভেকছিন ৰণনীতি বিমুদ্ৰাকৰণতকৈ কম নহয় - সাধাৰণ মানুহে ধন, স্বাস্থ্য আৰু জীৱনৰ ক্ষতি বহন কৰিবলৈ শাৰী পাতিব আৰু শেষত কেৱল কেইজনমান উদ্যোগপতিহে লাভান্বিত হ'ব," তেওঁ টুইট কৰে।

কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে সোমবাৰে কৈছিল যে ১ মে'ৰ পৰা ১৮ বছৰতকৈ অধিক বয়সৰ সকলোৱে কোভিড-১৯ প্ৰতিৰোধ কৰিবলৈ টিকাকৰণ কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব। চৰকাৰে টিকাকৰণ অভিযানৰ নিয়ম শিথিল কৰিছে আৰু ৰাজ্য, ব্যক্তিগত চিকিৎসালয় আৰু ঔদ্যোগিক প্ৰতিষ্ঠানসমূহক ভেকছিন নিৰ্মাতাসকলৰ পৰা পোনপটীয়াকৈ পালি ক্ৰয় কৰিবলৈ অনুমতি দিছে।
First published: