• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • ৪ খন ৰাজ্য আৰু ১৬ খন আসন, Hotel-Resortত বিধায়ক ! ৰাজ্যসভা নিৰ্বাচনত আজি হ'ব ক্ৰিকেট সদৃশ ৰোমাঞ্চকৰ প্ৰতিযোগিতা ...

৪ খন ৰাজ্য আৰু ১৬ খন আসন, Hotel-Resortত বিধায়ক ! ৰাজ্যসভা নিৰ্বাচনত আজি হ'ব ক্ৰিকেট সদৃশ ৰোমাঞ্চকৰ প্ৰতিযোগিতা ...

File Photo

File Photo

ৰাজস্থান, কৰ্ণাটক, হাৰিয়ানা আৰু মহাৰাষ্ট্ৰৰ চাৰিখন ৰাজ্যৰ ১৬ খন আসনৰ ৰাজ্যসভা নিৰ্বাচন শুকুৰবাৰে প্ৰতিদ্বন্দী দলসমূহে ইজনে সিজনৰ বিৰুদ্ধে "হৰ্ছ ট্ৰেডিঙৰ"ৰ অভিযোগৰ মাজতে নিৰ্বাচন অনুষ্ঠিত হ'ব।

  • Share this:
ৰাজস্থান, কৰ্ণাটক, হাৰিয়ানা আৰু মহাৰাষ্ট্ৰৰ চাৰিখন ৰাজ্যৰ ১৬ খন আসনৰ ৰাজ্যসভা নিৰ্বাচন শুকুৰবাৰে প্ৰতিদ্বন্দী দলসমূহে ইজনে সিজনৰ বিৰুদ্ধে "হৰ্ছ ট্ৰেডিঙৰ"ৰ অভিযোগৰ মাজতে নিৰ্বাচন অনুষ্ঠিত হ'ব। বিধায়কসকলৰ কিনা বেচাৰ আশংকাৰ মাজতে, বিভিন্ন দলে তেওঁলোকৰ বিধায়কসকলক হোটেল আৰু ৰিজৰ্টত ৰাখিছে, আনহাতে নিৰ্বাচন আয়োগে বিশেষ পৰ্যবেক্ষক নিয়োগ কৰিছে আৰু সমগ্ৰ ভোটগ্ৰহণৰ ভিডিঅ'গ্ৰাফীৰ নিৰ্দেশ দিছে। এইবাৰ, ৰাজ্যসভা নিৰ্বাচনত ক্ৰিকেটৰ দৰে শিহৰণ দেখা যাব কিয়নো সকলো ৰাজনৈতিক দলে এটাকৈ ভোটৰ বাবে সংগ্ৰাম কৰি আছে। সকলো দলৰ তেওঁলোকৰ বিধায়কৰ ভোট জীয়াই ৰখাৰ বাবে এটা ডাঙৰ প্ৰত্যাহ্বান আছে।

কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী নিৰ্মলা সীতাৰমণ আৰু পীয়ুষ গোৱেল, কংগ্ৰেছৰ ৰণদীপ সুৰজেৱালা, জয়ৰাম ৰমেশ আৰু মুকুল ৱাচনিক আৰু শিৱসেনাৰ নেতা সঞ্জয় ৰাউত এই নিৰ্বাচনত ভাগ্য নিৰ্ণয় কৰা প্ৰাৰ্থীসকলৰ ভিতৰত বিশিষ্ট। এই সকলো নেতাই কোনো সমস্যা নোহোৱাকৈ জিকিব বুলি আশা কৰা হৈছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: