உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • ৰায়পুৰ বিমানবন্দৰত চৰকাৰী হেলিকপ্টাৰ দুৰ্ঘটনাগ্ৰস্ত, পাইলট আৰু সহ-পাইলট নিহত ...

    ৰায়পুৰ বিমানবন্দৰত চৰকাৰী হেলিকপ্টাৰ দুৰ্ঘটনাগ্ৰস্ত, পাইলট আৰু সহ-পাইলট নিহত ...

    ৰায়পুৰ বিমানবন্দৰত এখন চৰকাৰী হেলিকপ্টাৰ দুৰ্ঘটনাগ্ৰস্ত হৈছে। এই দুৰ্ঘটনাটোত ডাঙৰ ক্ষতিৰ সম্ভাৱনা আছে। দুৰ্ঘটনাটোৰ সময়ত হেলিকপ্টাৰত এজন পাইলট আৰু এজন সহপাইলট আছিল। দুয়োজনৰ মৃত্যু হৈছে।

    ৰায়পুৰ বিমানবন্দৰত এখন চৰকাৰী হেলিকপ্টাৰ দুৰ্ঘটনাগ্ৰস্ত হৈছে। এই দুৰ্ঘটনাটোত ডাঙৰ ক্ষতিৰ সম্ভাৱনা আছে। দুৰ্ঘটনাটোৰ সময়ত হেলিকপ্টাৰত এজন পাইলট আৰু এজন সহপাইলট আছিল। দুয়োজনৰ মৃত্যু হৈছে।

    ৰায়পুৰ বিমানবন্দৰত এখন চৰকাৰী হেলিকপ্টাৰ দুৰ্ঘটনাগ্ৰস্ত হৈছে। এই দুৰ্ঘটনাটোত ডাঙৰ ক্ষতিৰ সম্ভাৱনা আছে। দুৰ্ঘটনাটোৰ সময়ত হেলিকপ্টাৰত এজন পাইলট আৰু এজন সহপাইলট আছিল। দুয়োজনৰ মৃত্যু হৈছে।

    • Share this:
    ছত্তীশগড়ৰ ৰাজধানী চহৰ ৰায়পুৰত এটা ডাঙৰ দুৰ্ঘটনা সংঘটিত হৈছে। ৰায়পুৰ বিমানবন্দৰত এখন চৰকাৰী হেলিকপ্টাৰ দুৰ্ঘটনাগ্ৰস্ত হৈছে। এই দুৰ্ঘটনাটোত ডাঙৰ ক্ষতিৰ সম্ভাৱনা আছে। দুৰ্ঘটনাটোৰ সময়ত হেলিকপ্টাৰত এজন পাইলট আৰু এজন সহপাইলট আছিল। দুয়োজনৰ মৃত্যু হৈছে। দুৰ্ঘটনাটো ৰায়পুৰৰ এছএছপি প্ৰশান্ত আগৰৱালে নিশ্চিত কৰিছিল। ৰায়পুৰ বিমানবন্দৰত অৱতৰণ কৰাৰ সময়তে এই দুৰ্ঘটনাটো সংঘটিত হৈছিল। বৃহস্পতিবাৰে নিশা প্ৰায় ৯:১০ বজাত ৰায়পুৰ বিমানবন্দৰৰ ৰানৱেৰ শেষত দুৰ্ঘটনাটো সংঘটিত হৈছিল বুলি কোৱা হয়। ঘটনাটোৰ বিষয়ে অৱগত হোৱাৰ পিছত আৰক্ষী, চিআইএছএফ আৰু অগ্নি নিৰ্বাপক বাহিনীৰ দল ঘটনাস্থলীত উপস্থিত হয়।

    ছত্তীশগড় চৰকাৰৰ দ্বাৰা জাৰি কৰা এক প্ৰেছ বিজ্ঞপ্তিত কোৱা হৈছে যে হেলিকপ্টাৰখন আজি নিশা প্ৰায় ৯.১০ বজাত ৰায়পুৰৰ স্বামী বিবেকানন্দ বিমানবন্দৰত দুৰ্ঘটনাগ্ৰস্ত হয়। এইটো নিয়মীয়া প্ৰশিক্ষণ বিমানত আছিল। প্ৰাৰম্ভিক সংকেত আছে যে দুৰ্ঘটনাটো কাৰিকৰী বিজুতিৰ বাবে সংঘটিত হৈছিল। দুৰ্ঘটনাটোত কেপ্টেইন গোপাল কৃষ্ণ পাণ্ডা আৰু কেপ্টেইন এপি শ্ৰীবাস্তৱ নিহত হৈছে। দুৰ্ঘটনাটোৰ প্ৰকৃত কাৰণ বিচাৰি উলিয়াবলৈ ডিজিচিএ আৰু ৰাজ্য চৰকাৰৰ নিৰ্দেশত এক বিতং কাৰিকৰী তদন্ত কৰা হ'ব।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: