உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • DA Hike : এইসকল চৰকাৰী চাকৰিয়ালৰ DA ১৪ শতাংশ বৃদ্ধি, চৰকাৰে দিব ১০ মাহৰ এৰিয়াৰ

    DA Hike : এইসকল চৰকাৰী চাকৰিয়ালৰ DA ১৪ শতাংশ বৃদ্ধি, চৰকাৰে দিব ১০ মাহৰ এৰিয়াৰ

    ৰে’লৱেই একেলগে দুবাৰকৈ কৰ্মচাৰীৰ বাকী থকা ডি এ বৃদ্ধি কৰিছে। ১৪ শতাংশ বৃদ্ধিত জুলাই, ২০২১ আৰু জানুৱাৰী, ২০২২ৰ ডি এ অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হৈছে।

    ৰে’লৱেই একেলগে দুবাৰকৈ কৰ্মচাৰীৰ বাকী থকা ডি এ বৃদ্ধি কৰিছে। ১৪ শতাংশ বৃদ্ধিত জুলাই, ২০২১ আৰু জানুৱাৰী, ২০২২ৰ ডি এ অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হৈছে।

    ৰে’লৱেই একেলগে দুবাৰকৈ কৰ্মচাৰীৰ বাকী থকা ডি এ বৃদ্ধি কৰিছে। ১৪ শতাংশ বৃদ্ধিত জুলাই, ২০২১ আৰু জানুৱাৰী, ২০২২ৰ ডি এ অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হৈছে।

    • Share this:
    ৰে’ল বিভাগে কৰ্মচাৰী সকলৰ বাবে ডাঙৰ উপহাৰ। তেওঁলোকৰ ডিয়াৰনেছ এলাউন্স (ডিএ) বাম্পাৰ বৃদ্ধি কৰাৰ লগতে ১০ মাহৰ বকেয়াও দিয়াৰ সিদ্ধান্ত লোৱা হৈছে।

    মানি কন্ট্ৰ’লৰ মতে, ৰে’লৱে ব’ৰ্ডে জাৰি কৰা নিৰ্দেশ অনুসৰি, বৰ্তমান ষষ্ঠ দৰমহা আয়োগৰ অধীনত দৰমহা পোৱা এনে ৰে’লৱে কৰ্মচাৰীৰ ডিএ, ১৪ শতাংশ বৃদ্ধি কৰা হৈছে। এই কৰ্মচাৰীসকলৰ দৰমহাৰ লগত শীঘ্ৰেই আহিব বৰ্ধিত ডি এৰ ধন। ইয়াৰ লগতে তেওঁলোকক ১০ মাহৰ বকেয়াও দিয়া হ’ব।

    ৰে’লৱেই একেলগে দুবাৰকৈ কৰ্মচাৰীৰ বাকী থকা ডি এ বৃদ্ধি কৰিছে। ১৪ শতাংশ বৃদ্ধিত জুলাই, ২০২১ আৰু জানুৱাৰী, ২০২২ৰ ডি এ অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হৈছে। এতিয়ালৈকে এই কৰ্মচাৰী সকলে ষষ্ঠ দৰমহা আয়োগৰ অধীনত দৰমহা পাইছিল। ৰে’লৱে ব’ৰ্ডৰ নিৰ্দেশ অনুসৰি, জুলাই, ২০২১ৰ বাবে এই কৰ্মচাৰীসকলৰ ডি এ ১৮৯ শতাংশৰ পৰা ৭ শতাংশলৈ বৃদ্ধি কৰি ১৯৬ শতাংশলৈ বৃদ্ধি কৰা হৈছে। ইয়াৰ পিছত ২০২২ চনৰ জানুৱাৰী মাহৰ পৰা পুনৰ ৭ শতাংশ বৃদ্ধি কৰি এতিয়া ২০৩ শতাংশত উপনীত হৈছে।

    বৰ্তমান কেন্দ্ৰীয় কৰ্মচাৰী সকলক ৭ম দৰমহা আয়োগৰ পৰামৰ্শ অনুসৰি দৰমহা দিয়া হৈছে যদিও বহু ৰে’ল কৰ্মচাৰীয়ে কেৱল ষষ্ঠ দৰমহা আয়োগৰ অধীনতহে দৰমহা লাভ কৰিছে। এই বৈষম্য দূৰ কৰিবলৈ ৰে’ল বিভাগে এই সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰিছে। ৰে’লৱে ব’ৰ্ডে নিৰ্দেশ জাৰি কৰাৰ পূৰ্বে ৰে’ল মন্ত্ৰণালয় আৰু বিত্ত সঞ্চালকালয়ৰ পৰা অনুমতি বিচাৰিছিল, তাৰ পৰা গ্ৰীন ছিগনেল পোৱাৰ পিছত ডি এ বৃদ্ধিৰ নিৰ্দেশ গৃহীত হৈছিল।
    Published by:Sanjay Kumar Das
    First published: