உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • Wi-Fi in Rail Station: সমগ্ৰ দেশৰ ৬ হাজাৰতকৈও অধিক ৰে'ল ষ্টেচনত বিনামূলীয়া ৱাইফাই সেৱা, গাঁও অঞ্চলত সৰ্বাধিক

    Wi-Fi in Rail Station: সমগ্ৰ দেশৰ ৬ হাজাৰতকৈও অধিক ৰে'ল ষ্টেচনত বিনামূলীয়া ৱাইফাই সেৱা, গাঁও অঞ্চলত সৰ্বাধিক

    Free WiFi at Railway Station : উচ্চ গতিৰ ইণ্টাৰনেটৰ বাবে লাখ লাখ লোকে ষ্টেচনত বহি থাকোঁতে ফেচবুক, হোৱাটছএপৰ দৰে প্লেটফৰ্মত যোগাযোগ বজাই ৰাখিব পাৰে

    Free WiFi at Railway Station : উচ্চ গতিৰ ইণ্টাৰনেটৰ বাবে লাখ লাখ লোকে ষ্টেচনত বহি থাকোঁতে ফেচবুক, হোৱাটছএপৰ দৰে প্লেটফৰ্মত যোগাযোগ বজাই ৰাখিব পাৰে

    Free WiFi at Railway Station : উচ্চ গতিৰ ইণ্টাৰনেটৰ বাবে লাখ লাখ লোকে ষ্টেচনত বহি থাকোঁতে ফেচবুক, হোৱাটছএপৰ দৰে প্লেটফৰ্মত যোগাযোগ বজাই ৰাখিব পাৰে

    • Share this:
    RailTel –এ ভাৰতৰ ৬,০০০ ৰো অধিক ৰে'ল ষ্টেচনত উচ্চ গতিৰ ৱাই-ফাই ইণ্টাৰনেট (Wi-Fi in Rail Station) স্থাপন কৰিছে । বৰ্তমান RailTel–এ ৬১০০ ষ্টেচনত ৱাই-ফাই ইণ্টাৰনেট সুবিধা প্ৰদান কৰে আৰু তালিকাত অন্তিমটো ষ্টেচন হৈছে উত্তৰ প্ৰদেশৰ ৰায়বৰেলী অঞ্চলৰ উবেৰনি ৰে'ল ষ্টেচন। RailTel-এ সমগ্ৰ দেশৰ বিভিন্ন ৰে'ল ষ্টেচনত ৱাই-ফাই স্থাপন কৰিবলৈ Google ৰ দক্ষতা ব্যৱহাৰ কৰিছে। এতিয়া অৱশ্যে গুগলে এই অংশীদাৰিত্বৰ পৰা আঁতৰি আহিছে। RailTel-এ নিজেই সমগ্ৰ দেশৰ ৰে'ল ষ্টেচনত ৱাই-ফাই পৰিচালনা কৰে।

    RailTel–এ কয় যে ই ভাৰতৰ প্ৰায় সকলো ৰে'ল ষ্টেচনত ৱাই-ফাই সেৱা (WiFi in Rail Station) প্ৰদান কৰাৰ বাবে আগবাঢ়িছে, কেৱল হল্ট ষ্টেচনৰ বাহিৰে।  ৬.১০০ টা ষ্টেচনৰ ভিতৰত য'ত ই WiFi সেৱা প্ৰদান কৰে তাৰ ভিতৰত দেশৰ গ্ৰাম্য অঞ্চলত ৫,০০০ ৰো অধিক ষ্টেচন অৱস্থিত। ৰে'ল ষ্টেচনত বিনামূলীয়া ৱাই-ফাই সেৱা (WiFi in Rail Station) প্ৰদান কৰাৰ ধাৰণাটো প্ৰথমবাৰৰ বাবে ২০১৫ চনত চিন্তা কৰা হৈছিল। সেই সময়ত এই সেৱাৰ বিষয়ে বিপণন আৰু যোগাযোগত গুগলৰ এক শক্তিশালী ভূমিকা আছিল।

    পৃষ্ঠভূমিৰ পৰা RailTel–এ ইয়াক দেখিছিল যে ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ কোনো সমস্যা নাই।
    দেশৰ গ্ৰাম্য অঞ্চলবোৰত প্ৰিমিয়াম ইণ্টাৰনেট সেৱাৰ বিলাসিতা নাই। কিন্তু মোবাইল সংযোগ শেহতীয়াকৈ যথেষ্ট শক্তিশালী আৰু সুলভ হৈ আছে। উচ্চ গতিৰ ইণ্টাৰনেটৰ বাবে লাখ লাখ লোকে ষ্টেচনত বহি থাকোঁতে ফেচবুক, হোৱাটছএপৰ দৰে প্লেটফৰ্মত যোগাযোগ বজাই ৰাখিব পাৰে, এই ৱাই-ফাই (WiFi in Rail Station) ব্যৱহাৰ কৰি মোবাইলত বিভিন্ন এপ ডাউনলোড কৰাও সম্ভৱ।

    বিনামূলীয়া WiFi সেৱা ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ আপুনি ফোনত RailTel WiFi নেটৱৰ্ক বিচাৰিব লাগিব। আপুনি আপোনাৰ ম'বাইল নম্বৰ ব্যৱহাৰ কৰি ছাইন আপ কৰিব লাগিব। এই ছাইন-আপ প্ৰক্ৰিয়াটো অ'টিপি পাছৱৰ্ডৰ সৈতে সম্পূৰ্ণ কৰা হ'ব। WiFi নেটৱৰ্কে এটা ডিভাইচত ২০ এমবিপিএছলৈকে গতি দিব পাৰে। এই গতি ৰে'ল ষ্টেচনত কিমানজন ব্যৱহাৰকাৰীয়ে WiFi (WiFi in Rail Station) ব্যৱহাৰ কৰি আছে তাৰ ওপৰতো নিৰ্ভৰ কৰে।
    Published by:Gautam Barman
    First published: