• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • ৰাহুল গান্ধীয়ে EDলৈ পত্ৰ লিখিছে- শুকুৰবাৰে প্ৰশ্নৰ সময়ত যোগদান কৰিবলৈ সক্ষম নহয় বুলি কৈছে, কি কাৰণ উল্লেখ কৰিছে ?

ৰাহুল গান্ধীয়ে EDলৈ পত্ৰ লিখিছে- শুকুৰবাৰে প্ৰশ্নৰ সময়ত যোগদান কৰিবলৈ সক্ষম নহয় বুলি কৈছে, কি কাৰণ উল্লেখ কৰিছে ?

ৰাহুল গান্ধীয়ে EDলৈ এখন পত্ৰ লিখিছে। এই পত্ৰখনত, তেওঁ ইডিক শুক্ৰবাৰৰ প্ৰক্ৰিয়াত যোগদান কৰিবলৈ সক্ষম নহয় বুলি কৈছে।

ৰাহুল গান্ধীয়ে EDলৈ এখন পত্ৰ লিখিছে। এই পত্ৰখনত, তেওঁ ইডিক শুক্ৰবাৰৰ প্ৰক্ৰিয়াত যোগদান কৰিবলৈ সক্ষম নহয় বুলি কৈছে।

ৰাহুল গান্ধীয়ে EDলৈ এখন পত্ৰ লিখিছে। এই পত্ৰখনত, তেওঁ ইডিক শুক্ৰবাৰৰ প্ৰক্ৰিয়াত যোগদান কৰিবলৈ সক্ষম নহয় বুলি কৈছে।

  • Share this:
কংগ্ৰেছ নেতা ৰাহুল গান্ধীক ইডিয়ে প্ৰশ্ন কৰিছে। প্ৰৱৰ্তন সঞ্চালকালয়ে সোমবাৰৰ পৰা তেওঁক জেৰা কৰি আছে। ইডিৰ দ্বাৰা ৰাহুল গান্ধীক সোধা-পোছাক লৈ কংগ্ৰেছ নেতাসকলে সমগ্ৰ দেশতে প্ৰতিবাদ কৰি আহিছে। ইফালে, বৃহস্পতিবাৰে এটা ডাঙৰ খবৰ ওলাইছে। এইটো কোৱা হৈছে যে ৰাহুল গান্ধীয়ে EDলৈ এখন পত্ৰ লিখিছে। এই পত্ৰখনত, তেওঁ ইডিক শুক্ৰবাৰৰ প্ৰক্ৰিয়াত যোগদান কৰিবলৈ সক্ষম নহয় বুলি কৈছে।

ইডিয়ে যোৱা তিনিদিন ধৰি ৰাহুল গান্ধীক জেৰা কৰি আছে। বৃহস্পতিবাৰে, কংগ্ৰেছ নেতাজনে এখন পত্ৰ লিখি কয় যে তেওঁ শুক্ৰবাৰে প্ৰশ্নৰ প্ৰক্ৰিয়াত যোগদান কৰিব নোৱাৰে। মাতৃ ছোনিয়া গান্ধীৰ চিকিৎসাৰ বাবে তেওঁ কেন্দ্ৰীয় সংস্থাৰ পৰা কেইদিনমানৰ সকাহ বিচাৰিছে। ইয়াৰ পূৰ্বে বৃহস্পতিবাৰে ৰাহুল গান্ধীয়েও প্ৰশ্নকালত উপস্থিত নোহোৱাৰ বাবে ৰেহাই বিচাৰিছিল।

দলৰ নেতাসকলে প্ৰশ্নৰ বিৰোধিতা কৰে
উল্লেখনীয় যে ইডিয়ে ৰাহুল গান্ধীক নেচনেল হেৰাল্ড-এজেএল চুক্তি সম্পৰ্কীয় এটা মানি লণ্ডাৰিং গোচৰত প্ৰশ্ন কৰিছে। জেৰাৰ প্ৰথম দিনৰ পৰাই দলটোৰ শীৰ্ষ নেতাসকলে ইয়াৰ বিৰোধিতা কৰি আহিছে।

বৃহস্পতিবাৰে হায়দৰাবাদত বহু সংখ্যক দলৰ নেতাই ৰাজভৱনৰ ওচৰত প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰিছিল। কংগ্ৰেছৰ তেলেংগানা গোটে 'চলো ৰাজভৱন'ৰ বাবে দিয়া আহ্বানৰ অংশ হিচাপে, আৰক্ষীয়ে প্ৰতিবাদকাৰীসকলে ৰাজভৱন ঘেৰাও কৰাৰ প্ৰচেষ্টা বিফল কৰে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি