• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • 'ভাৰত জোড়ো যাত্ৰা': বিজেপিৰ দুৰ্গত ভগ্নী প্ৰিয়ংকা গান্ধী বাদ্ৰাৰ সমৰ্থন লাভ ৰাহুল গান্ধীৰ

'ভাৰত জোড়ো যাত্ৰা': বিজেপিৰ দুৰ্গত ভগ্নী প্ৰিয়ংকা গান্ধী বাদ্ৰাৰ সমৰ্থন লাভ ৰাহুল গান্ধীৰ

আজি মধ্য প্ৰদেশত ৰাহুল গান্ধীৰ ভাৰত জোড়ো যাত্ৰাৰ দ্বিতীয় দিন। প্ৰিয়ংকা গান্ধীয়েও খাণ্ডৱাৰ পৰা আৰম্ভ কৰি এই যাত্ৰাত যোগদান কৰিছে।

আজি মধ্য প্ৰদেশত ৰাহুল গান্ধীৰ ভাৰত জোড়ো যাত্ৰাৰ দ্বিতীয় দিন। প্ৰিয়ংকা গান্ধীয়েও খাণ্ডৱাৰ পৰা আৰম্ভ কৰি এই যাত্ৰাত যোগদান কৰিছে।

আজি মধ্য প্ৰদেশত ৰাহুল গান্ধীৰ ভাৰত জোড়ো যাত্ৰাৰ দ্বিতীয় দিন। প্ৰিয়ংকা গান্ধীয়েও খাণ্ডৱাৰ পৰা আৰম্ভ কৰি এই যাত্ৰাত যোগদান কৰিছে।

  • Share this:
কংগ্ৰেছৰ ভাৰত জোড়ো যাত্ৰা আজিকালি বাতৰিৰ শিৰোনামত আছে। এই যাত্ৰাক দলটোৰ নেতা ৰাহুল গান্ধীয়ে নিজেই নেতৃত্ব দি আছে। তেওঁৰ সৈতে তেওঁৰ ভগ্নী প্ৰিয়ংকা গান্ধী বাদ্ৰাও আছিল। এই যাত্ৰা কন্যাকুমাৰীৰ পৰা আৰম্ভ হোৱা এই যাত্ৰা মহাৰাষ্ট্ৰ হৈ বৰ্তমান মধ্য প্ৰদেশত আছে। গান্ধী পৰিয়ালৰ নেতৃত্বত কংগ্ৰেছ সমৰ্থকসকলে খাণ্ডৱাৰ বৰগাঁৱৰ পৰা পদযাত্ৰা আৰম্ভ কৰিছিল।

আজি মধ্য প্ৰদেশত ৰাহুল গান্ধীৰ ভাৰত জোড়ো যাত্ৰাৰ দ্বিতীয় দিন। প্ৰিয়ংকা গান্ধীয়েও খাণ্ডৱাৰ পৰা আৰম্ভ কৰি এই যাত্ৰাত যোগদান কৰিছে। স্বামী ৰবাৰ্ট ভদ্ৰাও প্ৰিয়ংকাৰ সৈতে আছে। একে সময়তে, মধ্যপ্ৰদেশৰ প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী কমল নাথ আৰু শচীন পাইলটেও যাত্ৰাত একেলগে খোজ কাঢ়ি আছে, সমৰ্থকৰ বিশাল ভিৰো আছে। আজি এই যাত্ৰা ২৩ কিলোমিটাৰ চলিব। বাটত ৰাহুল গান্ধীয়ে ৰুস্তমপুৰৰ পৰা তান্ত্য ভিলৰ জন্মস্থানলৈ যাব আৰু তাত এখন ৰাজহুৱা সভাও অনুষ্ঠিত হ'ব। মধ্য প্ৰদেশত, যাত্ৰাটো ১২ দিনৰ ভিতৰত ছয়খন জিলাৰ মাজেৰে পাৰ হ'ব আৰু ৪ ডিচেম্বৰত ৰাজস্থানত উপস্থিত হ'ব।

মধ্য প্ৰদেশত এই যাত্ৰাৰ দ্বিতীয় দিনা ৰাহুলে খাণ্ডৱা জিলাৰ বৰগাঁৱৰ পৰা খোজ কাঢ়িবলৈ আৰম্ভ কৰে। প্ৰিয়ংকাৰ সৈতে তেওঁৰ স্বামী ৰবাৰ্ট বাদ্ৰা আৰু পুত্ৰ ৰেহান আছিল। যেতিয়া ৰাহুল পদযাত্ৰাত যায়, ৰাস্তাৰ দুয়োফালে থকা আৰক্ষী কৰ্মীসকলে তেওঁৰ সুৰক্ষাৰ বাবে ৰচীৰ নিৰাপত্তা বেষ্টনী তৈয়াৰ কৰি একেলগে খোজ কাঢ়ে। প্ৰিয়ংকাই যাত্ৰাত যোগদান কৰাৰ পিছত, উচ্ছ্বসিত কংগ্ৰেছ কৰ্মীসকলক বাৰে বাৰে তেওঁৰ কাষ চাপিবলৈ চেষ্টা কৰা দেখা গৈছিল আৰু ভাই-ভনীৰ সমৰ্থনত শ্ল'গান দিছিল।

এই সময়ছোৱাত, আৰক্ষী কৰ্মীসকলে তেওঁলোকক সুৰক্ষিত বৃত্তৰ পৰা আঁতৰাবলৈ অতিৰিক্ত কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰিব লগা হৈছিল। অৱশ্যে, সূৰ্য্যোদয়ৰ পিছত, যেতিয়া বৰগাঁওৰ পৰা যাত্ৰা মধ্য প্ৰদেশত দ্বিতীয় দিনত প্ৰৱেশ কৰিছিল, ভিৰ প্ৰথম দিনতকৈ কম আছিল, কিন্তু দিন আগবাঢ়ি যোৱাৰ লগে লগে ইয়াত মানুহ আৰু বাহনৰ কনভয় বৃদ্ধি পাইছিল। ইফালে, ৰাজস্থানৰ প্ৰাক্তন উপ মুখ্যমন্ত্ৰী শচীন পাইলটকো যাত্ৰাত ৰাহুল আৰু প্ৰিয়ংকাৰ সৈতে খোজ কাঢ়ি থকা দেখা গৈছিল।

ৰাহুল নেতৃত্বাধীন 'ভাৰত জোড়ো যাত্ৰা' মধ্যপ্ৰদেশত ৩৮০ কিলোমিটাৰ দূৰত্ব অতিক্ৰম কৰি ৪ ডিচেম্বৰত ৰাজস্থানত প্ৰৱেশ কৰিব। পাইলটে চুবুৰীয়া মধ্য প্ৰদেশত এনে এক সময়ত যাত্ৰাত যোগদান কৰিছিল যেতিয়া যাত্ৰা ৰাজস্থান পোৱাৰ আগতে কংগ্ৰেছ শাসিত ৰাজ্যখনত নেতৃত্ব পৰিৱৰ্তনৰ দাবী পুনৰ এবাৰ গতি লাভ কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰিছে। প্ৰাক্তন উপ মুখ্যমন্ত্ৰীৰ সমৰ্থকসকলে মুখ্যমন্ত্ৰী পদৰ বাবে তেওঁৰ নামৰ বাবে হেঁচা দিয়া আৰম্ভ কৰিছে।
Published by:Sehnaz Begum
First published:

শেহতীয়া বাতৰি