• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • হায়দৰাবাদত এজন ল'ৰাৰ সৈতে ক্ৰিকেট খেলাৰ ভিডিঅ'ৰে নিজৰ জয়ৰ বাবে টীম ইণ্ডিয়াক অভিনন্দন ৰাহুল গান্ধীৰ

হায়দৰাবাদত এজন ল'ৰাৰ সৈতে ক্ৰিকেট খেলাৰ ভিডিঅ'ৰে নিজৰ জয়ৰ বাবে টীম ইণ্ডিয়াক অভিনন্দন ৰাহুল গান্ধীৰ

ৰাহুল গান্ধীক তেলেংগানাৰ ৰাজধানী হায়দৰাবাদত এজন ল'ৰাৰ সৈতে ক্ৰিকেট খেলি থকা দেখা গৈছে।

ৰাহুল গান্ধীক তেলেংগানাৰ ৰাজধানী হায়দৰাবাদত এজন ল'ৰাৰ সৈতে ক্ৰিকেট খেলি থকা দেখা গৈছে।

ৰাহুল গান্ধীক তেলেংগানাৰ ৰাজধানী হায়দৰাবাদত এজন ল'ৰাৰ সৈতে ক্ৰিকেট খেলি থকা দেখা গৈছে।

  • Share this:
কংগ্ৰেছ নেতা ৰাহুল গান্ধীয়ে টি-২০ বিশ্বকাপ ২০২২ত বাংলাদেশক পৰাস্ত কৰাৰ বাবে টীম ইণ্ডিয়াক অভিনন্দন জ্ঞাপন কৰে। গান্ধীয়ে তেওঁৰ 'ভাৰত জোৰো যাত্ৰা'ৰ এটা ভিডিঅ' টুইট কৰিছিল য'ত তেওঁক তেলেংগানাৰ ৰাজধানী হায়দৰাবাদত এজন ল'ৰাৰ সৈতে ক্ৰিকেট খেলি থকা দেখা গৈছে।

কংগ্ৰেছ নেতাজনে এটা টুইটযোগে কয়, "আপুনি দেখিছে, ভাৰতৰ জাৰ্চী পৰিধান কৰিলে আপোনাৰ কি হয় - আপোনাক অপৰাজেয় কৰি তোলে। ভালখেলিছে #টীমইণ্ডিয়া!" তেওঁ ল'ৰাজনক এখন বেটত স্বাক্ষৰো কৰা পৰিলক্ষিত হৈছিল।

You see, what donning the India jersey does to you - makes you unbeatable ?❤️


Well played #TeamIndia! ?? pic.twitter.com/al8kTylXn3


— Rahul Gandhi (@RahulGandhi) November 2, 2022

 উল্লেখযোগ্য যে, ৰাহুল গান্ধীয়ে বুধবাৰে হায়দৰাবাদৰ পৰা তেওঁৰ পদযাত্ৰা পুনৰ আৰম্ভ কৰিছিল। মঙলবাৰে কংগ্ৰেছ নেতাজনে প্ৰতিষ্ঠিত চাৰমিনাৰৰ সন্মুখত ৰাষ্ট্ৰীয় পতাকা উৰুৱাইছিল। লক্ষণীয়ভাৱে, তেওঁৰ দেউতাক আৰু তেতিয়াৰ কংগ্ৰেছ মুৰব্বী ৰাজীৱ গান্ধীয়ে প্ৰায় ৩২ বছৰ আগতে একে ঠাইৰ পৰা 'সদ্ভাৱনা যাত্ৰা' আৰম্ভ কৰিছিল।
মন কৰিবলগীয়া কথা যে, ৰাহুলে বৰ্তমান কন্যাকুমাৰীৰ পৰা কাশ্মীৰলৈ ৩,৫০০ কিলোমিটাৰৰ ভাৰত জোৰো যাত্ৰাৰ নেতৃত্ব দি আছে। ই প্ৰতিদিনে ২৫ কিলোমিটাৰৰ সৈতে প্ৰায় ১২ খন ৰাজ্য সামৰি ল'ব। যাত্ৰাটো ৭ ছেপ্টেম্বৰত তামিলনাডুৰ কন্যাকুমাৰীৰ পৰা আৰম্ভ হৈছিল আৰু আগন্তুক বৰ্ষত কাশ্মীৰত সমাপ্ত হ'ব।
Published by:Sehnaz Begum
First published:

শেহতীয়া বাতৰি