• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Rahul Gandhi Twitter: টুইটাৰত কিয় ফলোৱাৰ বঢ়া নাই ৰাহুল গান্ধীৰ, নাৰাজ কংগ্ৰেছৰ নেতাগৰাকী

Rahul Gandhi Twitter: টুইটাৰত কিয় ফলোৱাৰ বঢ়া নাই ৰাহুল গান্ধীৰ, নাৰাজ কংগ্ৰেছৰ নেতাগৰাকী

Rahul Gandhi

Rahul Gandhi

Rahul Gandhi Twitter: ৰাহুল গান্ধীয়ে কয়, "সাধাৰণ জনতাৰ সৈতে সংযোগ স্থাপন কৰা আৰু তেওঁলোকৰ হৈ মাত মাতিবলৈ আজিৰ তাৰিখত আটাইতকৈ সহজ উপায় হৈছে ছচিয়েল মিডিয়া। মোডী চৰকাৰে নিবিচাৰে যে মই জনতাৰ কাষত চাপি যাওঁ আৰু জনসাধাৰণৰ সমস্যাৰ সমাধান বিচাৰি উলিয়াওঁ।"

  • Share this:
কংগ্ৰেছ নেতা ৰাহুল গান্ধী (Rahul Gandhi)য়ে অভিযোগ কৰিছে যে মোডী চৰকাৰ (Modi Government)ৰ হেঁচাত ছ'চিয়েল মিডিয়া প্লেটফৰ্ম টুইটাৰে (Twitter) তেওঁৰ ফলোৱাৰৰ সংখ্যা বৃদ্ধি হ'বলৈ দিয়া নাই। তেওঁ অভিযোগ কৰে যে এতিয়া যেতিয়া ছ'চিয়েল মিডিয়া হৈছে সাধাৰণ লোকৰ কাষ চাপিবলৈ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ মাধ্যম, মোডী চৰকাৰে মানুহক আমাৰ সৈতে যোগাযোগ স্থাপন কৰাত বাধা প্ৰদান কৰিছে। তেওঁ কয় যে এইটো গণতন্ত্ৰৰ বাবে মাৰাত্মক।

কংগ্ৰেছ নেতাজনে টুইটাৰৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া পৰাগ আগৰৱালালৈ এখন পত্ৰ লিখি অভিযোগ কৰিছে যে নৰেন্দ্ৰ মোডী চৰকাৰৰ "চাপ"ৰ বাবে ছ'চিয়েল মিডিয়া ছাইটটোৱে তেওঁৰ ফলোৱাৰ (Twitter Followers of Rahul Gandhi) সীমিত কৰি ৰাখিছে।

অৱশ্যে, টুইটাৰে অস্বীকাৰ কৰিছে যে ই কোনো চাপত পৰি তেওঁৰ ফলোৱাৰৰ সংখ্যা হ্ৰাস কৰিছে। টুইটাৰে কয়, "আমিও বিচাৰো যে একাউণ্টটোৰ সৈতে ফলোৱাৰৰ সংখ্যা বাঢ়ক, কিন্তু আমি এইটোও বিশ্বাস কৰোঁ যে ফলোৱাৰৰ সংখ্য বাস্তৱিক। টুইটাৰত হেৰফেৰ আৰু স্পামৰ কোনো স্থান নাই। আমি যন্ত্ৰ শিক্ষণ সঁজুলিৰ জৰিয়তে প্ৰতি সপ্তাহত বৃহৎ বট ফলোৱাৰ আৰু স্পাম কাটি দিওঁ। এনে পৰিস্থিতিত ফলোৱাৰৰ সংখ্যা হ্ৰাস হ'ব পাৰে। "

ৰাহুল গান্ধীৰ মতে, ২০২১ চনৰ আগষ্টত তেওঁৰ ফলোৱাৰৰ সংখ্যা ৫৪,৮০৩ জন হ্ৰাস পাইছে, আনহাতে ছেপ্টেম্বৰত ১,৩২৭ জন অনুগামী, অক্টোবৰত ২,৩৮০ জন আৰু নৱেম্বৰত ২,৭৮৮ জন ফলোৱাৰ হ্ৰাস পাইছে। প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডী (PM Modi)ৰ ফলোৱাৰ এই সময়ছোৱাত সৰ্বাধিক বৃদ্ধি পাইছে, যি হৈছে প্ৰায় 30 লাখ। ৰাহুল গান্ধীয়ে কৈছে যে টুইটাৰত মোৰ কণ্ঠস্বৰ দমন কৰাৰ চেষ্টা কৰা হৈছে। বৰ্তমান ৰাহুল গান্ধীৰ 19.6 নিযুত ফলোৱাৰ আছে।
Published by:Manjumoni Borah
First published:

শেহতীয়া বাতৰি