• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Lottery : নিশাটোৰ ভিতৰতে ঘূৰিল ভাগ্যৰ চকৰি! লটাৰীত ১ কোটি টকা জিকিল এইগৰাকী মহিলাই

Lottery : নিশাটোৰ ভিতৰতে ঘূৰিল ভাগ্যৰ চকৰি! লটাৰীত ১ কোটি টকা জিকিল এইগৰাকী মহিলাই

আশা ৰাণীয়ে পাঞ্জাব ষ্টেট ডিয়াৰ ১০০ মান্থলী লটাৰীৰ (Punjab State Dear 100 Monthly Lottery) টিকট বুক কৰিছিল।

আশা ৰাণীয়ে পাঞ্জাব ষ্টেট ডিয়াৰ ১০০ মান্থলী লটাৰীৰ (Punjab State Dear 100 Monthly Lottery) টিকট বুক কৰিছিল।

আশা ৰাণীয়ে পাঞ্জাব ষ্টেট ডিয়াৰ ১০০ মান্থলী লটাৰীৰ (Punjab State Dear 100 Monthly Lottery) টিকট বুক কৰিছিল।

  • Share this:
স্বামীৰ ভঙা–চিঙা বস্তু বিক্ৰী কৰাৰ এখন দোকান। মানুহৰ ঘৰৰ পৰা পুৰণি বস্তুবোৰ আনি বিক্ৰী কৰি কোনোমতে সংসাৰ চলায়। এইদৰে চণ্ডীগড়ৰ বাগাপুৰনাৰ আশা ৰাণীয়ে জীৱন যাপন কৰি আহিছে। দুই পুত্ৰক ডাঙৰ-দীঘল কৰিছে।  এই পৰিয়ালটোৱে জীৱনত সৌভাগ্যৰ মুখ দেখা নাই। কিন্তু ধনদেৱী কেতিয়া সন্তুষ্ট হয় কোনেও নাজানে। হঠাতে যেন জীৱন সলনি হ’ল পৰিয়ালটোৰ। কোটিপতিৰ তালিকাত নাম অন্তৰ্ভুক্ত হ’ল পাঞ্জাবৰ এই সংগ্ৰামী মহিলাগৰাকীৰ!

আশা ৰাণীয়ে পাঞ্জাব ষ্টেট ডিয়াৰ ১০০ মান্থলী লটাৰীৰ (Punjab State Dear 100 Monthly Lottery) টিকট বুক কৰিছিল। লক্ষ্মীদেৱীয়ে যেন বুধবাৰে তেওঁলৈ মূৰ তুলি চালে। তেওঁ প্ৰথম পুৰস্কাৰ হিচাপে ১ কোটি টকা জিকিছিল। সূত্ৰ অনুসৰি, পলম নকৰি ইতিমধ্যে আশা ৰাণী আৰু তেওঁৰ পৰিয়ালে সকলো যাৱতীয় নথি জমা দিছে কৰ্তৃপক্ষৰ ওচৰত।

স্বাভাৱিকতে এই বৃদ্ধ বয়সত এই বৃহৎ পৰিমাণৰ ধন লাভ কৰি আচৰিত হৈ পৰিছিল আশা ৰাণী। তেওঁ কৈছিল যে তেওঁ আৰম্ভণিতে এই সকলোবোৰ বিশ্বাস কৰিব পৰা নাছিল। আনে যিদৰে সৌভাগ্যৰ আশাত লটাৰী টিকট ক্ৰয় কৰে, ঠিক সেইদৰে তেওঁ কৰিছিল। তেওঁ কল্পনাও কৰা নাছিল যে এই আশা পূৰণ হ'ব। কিন্তু এতিয়া তেওঁৰ মনত নতুন আশাৰ সঞ্চাৰ হৈছে। তেওঁ বুজিছে যে জীৱনৰ অভাৱবোৰ এইবাৰ দূৰ হ’ব।

মহিলাগৰাকীয়ে কৈছিল যে তেওঁলোকে এই ধনেৰে এটা ঘৰ বনাব। পুৰণি ঘৰত কোঠাৰ অভাৱ, ঠেলা–হেঁচাকৈ থাকিবলগীয়া হয়। গতিকে এইবাৰ তেওঁ পৰিয়ালৰ সদস্যসকলক কিছু আৰাম দিব বিচাৰে। ঘৰ নিৰ্মাণৰ পিছত হাতত থকা ধন ব্যৱসায় উন্নত কৰাৰ স্বাৰ্থত ব্যয় কৰা হ'ব।

পাঞ্জাব ষ্টেট ডিয়াৰ ১০০ মাহিলী লটাৰীৰ এজন কৰ্মকৰ্তাই কয় যে তেওঁলোকে আশা ৰাণী আৰু তেওঁৰ পৰিয়ালৰ পৰা সকলো প্ৰয়োজনীয় নথি লাভ কৰিছে। তেওঁৰ টিকট নম্বৰ আছিল চি-৭৪২৬৩। তেওঁ আশা ৰাণীৰ বেংক একাউণ্টত সোনকালে টকা জমা কৰাৰ প্ৰতিশ্ৰুতি দিছিল।
Published by:Sanjay Kumar Das
First published: