உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • punjab elections result: ৰাজভৱন নহয়, শ্বহীদ ভগত সিঙৰ গাঁৱৰ পৰা মুখ্যমন্ত্ৰী ৰূপে ল'ব শপত, আপ নেতাই আৰু ক'লে কি কৰিব

    punjab elections result: ৰাজভৱন নহয়, শ্বহীদ ভগত সিঙৰ গাঁৱৰ পৰা মুখ্যমন্ত্ৰী ৰূপে ল'ব শপত, আপ নেতাই আৰু ক'লে কি কৰিব

    ভগৱন্ত মনে ৫৮,২০৬ টা ভোটৰ ব্যৱধানত ধুৰী আসনত জয়ী হৈছিল।

    ভগৱন্ত মনে ৫৮,২০৬ টা ভোটৰ ব্যৱধানত ধুৰী আসনত জয়ী হৈছিল।

    ভগৱন্ত মনে ৫৮,২০৬ টা ভোটৰ ব্যৱধানত ধুৰী আসনত জয়ী হৈছিল।

    • Share this:
    পঞ্জাব বিধানসভা নিৰ্বাচনত (Punjab Assembly Elections) আম আদমী পাৰ্টীৰ মুখ্যমন্ত্ৰী পদৰ প্ৰাৰ্থী ভগৱন্ত মনে পঞ্জাবত চৰকাৰ গঠন বাবে সাজু। বৃহস্পতিবাৰে তেওঁ কয় যে শ্বহীদ ভগত সিঙৰ খাটকাৰকালান গাঁৱত মুখ্যমন্ত্ৰী হিচাপে শপত গ্ৰহণ কৰিব। ধুৰী আসনৰ পৰা জয়লাভ কৰাৰ পিছত তেওঁ কয়, "মই ভগত সিঙৰ গাঁও খাটকাৰকলনত মুখ্যমন্ত্ৰী হিচাপে শপত লম, ৰাজভৱনত নহয়।"

    একে সময়তে, তেওঁ কয় যে কোনো চৰকাৰী কাৰ্যালয়ত মুখ্যমন্ত্ৰীৰ ছবি নাথাকিব, কিন্তু ইয়াৰ ঠাইত শ্বহীদ ভগত সিং আৰু বাবাচাহেব আম্বেদকাৰৰ এখন ফটো লগোৱা হ'ব। উল্লেখ্য, মনে (bhagwant mann) ৫৮,২০৬ টা ভোটৰ ব্যৱধানত ধুৰী আসনত জয়ী হৈছিল।

    পঞ্জাৱ বিধানসভা নিৰ্বাচনত নিৰংকুশ সংখ্যাগৰিষ্ঠতাৰ সৈতে আম আদমী পাৰ্টীয়ে ইতিহাস সৃষ্টিৰ দিশে আগবাঢ়ি যোৱা দেখা গৈছে। পঞ্জাৱ বিধানসভা নিৰ্বাচনৰ ফলাফল অনুসৰি অৰবিন্দ কেজৰিৱালৰ আম আদমী পাৰ্টী চৰকাৰ এতিয়া দিল্লীৰ বাহিৰৰ আন এখন ৰাজ্য পঞ্জাৱত গঠন হ'বলৈ গৈ আছে।
    Published by:Gautam Barman
    First published: