உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • Assembly Elections Results: সত্য প্ৰমাণিত হ'ল ফেব্ৰুৱাৰীতে অৰবিন্দ কেজৰিৱালে কৰা দাবী, পঞ্জাৱত মুখ্যমন্ত্ৰী চান্নীয়ে হেৰুৱালে দুয়োখন আসন

    Assembly Elections Results: সত্য প্ৰমাণিত হ'ল ফেব্ৰুৱাৰীতে অৰবিন্দ কেজৰিৱালে কৰা দাবী, পঞ্জাৱত মুখ্যমন্ত্ৰী চান্নীয়ে হেৰুৱালে দুয়োখন আসন

    Punjab Elections Results: নিৰ্বাচনী ফলাফল অনুসৰি পঞ্জাবত আপে ৯৪খন আসনত আগবাঢ়ি গৈছে।

    Punjab Elections Results: নিৰ্বাচনী ফলাফল অনুসৰি পঞ্জাবত আপে ৯৪খন আসনত আগবাঢ়ি গৈছে।

    Punjab Elections Results: নিৰ্বাচনী ফলাফল অনুসৰি পঞ্জাবত আপে ৯৪খন আসনত আগবাঢ়ি গৈছে।

    • Share this:
    আম আদমী পাৰ্টীৰ (AAP) ৰাষ্ট্ৰীয় আহ্বায়ক অৰবিন্দ কেজৰিৱালে ফেব্ৰুৱাৰীত কৈছিল যে পঞ্জাৱৰ মুখ্যমন্ত্ৰী চৰণজিৎ সিং চান্নীয়ে দুয়োখন আসনত হাৰি আছে। কেৱল সেয়াই নহয়, তেওঁ এয়া NEWS18 হিন্দীক লিখিতভাৱে দিছিল। এতিয়া যেতিয়া পঞ্জাৱ বিধানসভা নিৰ্বাচনৰ ফলাফল ওলাই আহিবলৈ আৰম্ভ কৰিছে, কেজৰিৱালৰ (Arvind Kejriwal)  দাবী সঁচা প্ৰমাণ হ'ল। চান্নী ভাদাউৰ আৰু চামকৌৰ চাহিব আসনত পিছ পৰি থকাৰ পিছত দুয়োখন আসনত হাৰিল চান্নী।

    পঞ্জাৱৰ মুখ্যমন্ত্ৰী চৰণজিৎ সিং চান্নীক পঞ্জাৱৰ ৰাইজে প্ৰত্যাখ্যান কৰা দেখা গ'ল। বৃহস্পতিবাৰে ফলাফলত চান্নীয়ে তেওঁৰ দুয়োখন আসন হেৰুৱায়। চান্নীয়ে এই নিৰ্বাচনত চামকৌৰ চাহিব আৰু ভাদাউৰ আসনৰ পৰা প্ৰতিদ্বন্দ্বিতা কৰিছিল। কিন্তু তেওঁ তেওঁৰ চকীখন বচাব নোৱাৰিলে। আনকি কংগ্ৰেছেও নিজেই পঞ্জাৱত নিজৰ ক্ষমতা বচাবলৈ সক্ষম হোৱা নাই।

    ভাৰতৰ নিৰ্বাচন আয়োগৰ ৱেবছাইটত ১.১২ বজালৈকে তথ্য অনুসৰি, ভাদাউৰ আসনত চান্নী প্ৰায় ২০,০০০ ভোটত পিছপৰি আছিল। আপৰ নেতা লাভ সিং উগোকেক শক্তিশালী স্থিতিত থকা দেখা গৈছিল। একে সময়তে, চান্নীক চামকৌৰ চাহিব সমষ্টিতো আপ নেতা চৰণজিৎ সিঙতকৈ পিছ পৰি থকা দেখা গৈছিল।

    কেজৰিৱালে কি কৈছিল?
    NEWS18-ৰ সৈতে এক বিশেষ বাৰ্তালাপত মুখ্যমন্ত্ৰী কেজৰিৱালে দাবী কৰিছিল যে চান্নীয়ে দুয়োখন আসন হেৰুৱাই আছে। তেওঁ কাগজত লিখি এইটো দাবী কৰিছিল। তেওঁ কৈছিল, "যিদিনা ফলাফল আহিব, তালৈ বাট চাওক।"
    Published by:Gautam Barman
    First published: