உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • ২০ ফেব্ৰুৱাৰীত পঞ্জাৱত নিৰ্বাচন অনুষ্ঠিত হ'ব, ECএ নতুন কাৰ্যসূচী মুকলি কৰিলে ...

    ২০ ফেব্ৰুৱাৰীত পঞ্জাৱত নিৰ্বাচন অনুষ্ঠিত হ'ব, ECএ নতুন কাৰ্যসূচী মুকলি কৰিলে ...

    পঞ্জাৱত এতিয়া ২০ ফেব্ৰুৱাৰীত (Punjab Assembly Election) নিৰ্বাচন অনুষ্ঠিত হ'ব৷ ইয়াৰ পূৰ্বে, এই নিৰ্বাচন ১৪ ফেব্ৰুৱাৰীত অনুষ্ঠিত হোৱাৰ কথা আছিল৷ নিৰ্বাচন আয়োগে আজি এখন বৈঠকৰ পিছত এই সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰে৷

    পঞ্জাৱত এতিয়া ২০ ফেব্ৰুৱাৰীত (Punjab Assembly Election) নিৰ্বাচন অনুষ্ঠিত হ'ব৷ ইয়াৰ পূৰ্বে, এই নিৰ্বাচন ১৪ ফেব্ৰুৱাৰীত অনুষ্ঠিত হোৱাৰ কথা আছিল৷ নিৰ্বাচন আয়োগে আজি এখন বৈঠকৰ পিছত এই সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰে৷

    পঞ্জাৱত এতিয়া ২০ ফেব্ৰুৱাৰীত (Punjab Assembly Election) নিৰ্বাচন অনুষ্ঠিত হ'ব৷ ইয়াৰ পূৰ্বে, এই নিৰ্বাচন ১৪ ফেব্ৰুৱাৰীত অনুষ্ঠিত হোৱাৰ কথা আছিল৷ নিৰ্বাচন আয়োগে আজি এখন বৈঠকৰ পিছত এই সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰে৷

    • Share this:
    পঞ্জাৱত এতিয়া ২০ ফেব্ৰুৱাৰীত (Punjab Assembly Election) নিৰ্বাচন অনুষ্ঠিত হ'ব৷ ইয়াৰ পূৰ্বে, এই নিৰ্বাচন ১৪ ফেব্ৰুৱাৰীত অনুষ্ঠিত হোৱাৰ কথা আছিল৷ নিৰ্বাচন আয়োগে আজি এখন বৈঠকৰ পিছত এই সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰে৷
    ভোট গণনাৰ তাৰিখত কোনো পৰিৱৰ্তন হোৱা নাই। গণনা ১০ মাৰ্চত অনুষ্ঠিত হ'ব। বাকী চাৰিখন ৰাজ্যৰ নিৰ্বাচনৰ ফলাফলো একেদিনাই আহিব। পঞ্জাৱৰ মুখ্যমন্ত্ৰী চৰণজিৎ সিং চান্নীয়ে ১৩ জানুৱাৰীত নিৰ্বাচন আয়োগক ভোটদানৰ তাৰিখ ছয় দিনলৈ বৃদ্ধি কৰিবলৈ আবেদন জনাইছিল।

    দৰাচলতে, ১৬ ফেব্ৰুৱাৰী হৈছে গুৰু ৰবিদাসৰ জন্ম জয়ন্তী। গতিকে ৰাজনৈতিক দলসমূহে কৈছে যে অনুসূচীত জাতি (SC) সম্প্ৰদায়ৰ লোকসকলে আজিৰ দিনটোত বেনাৰস ভ্ৰমণ কৰিব। চান্নীৰ উপৰিও, বিজেপি আৰু ইয়াৰ সহযোগী শিৰোমণি অকালি দলে (ইউনাইটেড) নিৰ্বাচনৰ তাৰিখ বৃদ্ধি কৰিবলৈ নিৰ্বাচন আয়োগক আবেদন জনাইছিল।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: