• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱালৰ বাসগৃহত প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে বজালে ঢোল-পেঁপা, উপভোগ কৰিলে বিহু নৃত্য় ...

কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱালৰ বাসগৃহত প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে বজালে ঢোল-পেঁপা, উপভোগ কৰিলে বিহু নৃত্য় ...

ৰাষ্ট্ৰীয় ৰাজধানীত কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱালৰ (Sarbananda Sonowal) বাসগৃহত শনিবাৰে ৰঙালী বিহু উপলক্ষে এই কাৰ্যসূচীৰ আয়োজন কৰা হৈছিল। প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়েও (PM Narendra Modi) অনুষ্ঠানটোত উপস্থিত আছিল।

ৰাষ্ট্ৰীয় ৰাজধানীত কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱালৰ (Sarbananda Sonowal) বাসগৃহত শনিবাৰে ৰঙালী বিহু উপলক্ষে এই কাৰ্যসূচীৰ আয়োজন কৰা হৈছিল। প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়েও (PM Narendra Modi) অনুষ্ঠানটোত উপস্থিত আছিল।

ৰাষ্ট্ৰীয় ৰাজধানীত কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱালৰ (Sarbananda Sonowal) বাসগৃহত শনিবাৰে ৰঙালী বিহু উপলক্ষে এই কাৰ্যসূচীৰ আয়োজন কৰা হৈছিল। প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়েও (PM Narendra Modi) অনুষ্ঠানটোত উপস্থিত আছিল।

  • Share this:
ৰাষ্ট্ৰীয় ৰাজধানীত কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱালৰ (Sarbananda Sonowal) বাসগৃহত শনিবাৰে ৰঙালী বিহু উপলক্ষে এই কাৰ্যসূচীৰ আয়োজন কৰা হৈছিল। প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়েও (PM Narendra Modi) অনুষ্ঠানটোত উপস্থিত আছিল। অনুষ্ঠানটোৰ সময়ত প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীয়ে বহুতো বাদ্যযন্ত্ৰত হাত দিছিল। প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে নিজেই কান্ধত ঢোল লৈ বজোৱাও পৰিলক্ষিত হৈছিল।

এই সময়ছোৱাত প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীয়ে এঘণ্টাৰো অধিক সময় ধৰি অসমৰ শিল্পীসকলে পৰিৱেশন কৰা বিহু নৃত্য আৰু লোক নৃত্য আৰু অন্যান্য অনুষ্ঠান উপভোগ কৰে। কেৱল সেয়াই নহয়, তেওঁ শিল্পী আৰু অন্যান্য অতিথিসকলৰ সৈতেও বাৰ্তালাপ কৰিছিল।

সোণোৱালে অনুষ্ঠানটোত উপস্থিত থকাৰ বাবে প্ৰধানমন্ত্ৰীক প্ৰশংসা কৰে আৰু কয় যে ই অসমৰ জনসাধাৰণৰ প্ৰতি তেওঁৰ প্ৰেম আৰু তেওঁলোকৰ সংস্কৃতিক প্ৰতিফলিত কৰে। "মই প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ ওচৰত বিহু অনুষ্ঠানত উপস্থিত থকাৰ বাবে আৰু তেওঁৰ আশীৰ্বাদৰ বাবে কৃতজ্ঞ। বিগত আঠ বছৰত তেওঁ অসম আৰু উত্তৰ-পূৰ্বাঞ্চলৰ সামগ্ৰিক উন্নয়নৰ বাবে অভূতপূৰ্ব পদক্ষেপ গ্ৰহণ কৰিছে।"
Published by:Kokil Sarma
First published: