• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে শনিবাৰে ভিডিঅ' কনফাৰেন্সৰ জৰিয়তে ৪.৫ লাখ লোকৰ 'গৃহ প্ৰৱেশ' কাৰ্যসূচীত অংশগ্ৰহণ কৰে ...

প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে শনিবাৰে ভিডিঅ' কনফাৰেন্সৰ জৰিয়তে ৪.৫ লাখ লোকৰ 'গৃহ প্ৰৱেশ' কাৰ্যসূচীত অংশগ্ৰহণ কৰে ...

প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদীয়ে কয় যে চাৰে চাৰি লাখ ভাই-ভনীৰ বাবে এটা নতুন জীৱন আৰম্ভ হৈছে। ধনতেৰাছ তেওঁলোকৰ বাবে আছিল যাৰ সম্পদ আছিল। আজি চাওক যে দেশৰ দৰিদ্ৰ লোকসকলেও ধনতেৰাছৰ ঘৰত প্ৰৱেশ কৰিছে।

প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদীয়ে কয় যে চাৰে চাৰি লাখ ভাই-ভনীৰ বাবে এটা নতুন জীৱন আৰম্ভ হৈছে। ধনতেৰাছ তেওঁলোকৰ বাবে আছিল যাৰ সম্পদ আছিল। আজি চাওক যে দেশৰ দৰিদ্ৰ লোকসকলেও ধনতেৰাছৰ ঘৰত প্ৰৱেশ কৰিছে।

প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদীয়ে কয় যে চাৰে চাৰি লাখ ভাই-ভনীৰ বাবে এটা নতুন জীৱন আৰম্ভ হৈছে। ধনতেৰাছ তেওঁলোকৰ বাবে আছিল যাৰ সম্পদ আছিল। আজি চাওক যে দেশৰ দৰিদ্ৰ লোকসকলেও ধনতেৰাছৰ ঘৰত প্ৰৱেশ কৰিছে।

  • Share this:
প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে শনিবাৰে ভিডিঅ' কনফাৰেন্সৰ জৰিয়তে মধ্যপ্ৰদেশৰ ৪.৫ লাখ লোকৰ 'গৃহ প্ৰৱেশ' কাৰ্যসূচীত অংশগ্ৰহণ কৰে আৰু ঘৰ উদ্বোধন কৰে। এই হিতাধিকাৰীসকলে প্ৰধানমন্ত্ৰী আৱাস যোজনা-গ্ৰামীণ (পিএমএৱাই-জি)ৰ অধীনত চৰকাৰৰ পৰা ঘৰ লাভ কৰিছে। এই উপলক্ষে তেওঁ কয় যে কোনোবাই আমাক যিমানেই সমালোচনা নকৰক, আমি কাম কৰি যাম। আগতে, কৰদাতাই অনুভৱ কৰিছিল যে তেওঁৰ কৰৰ পৰা বিনামূলীয়া ধন বিতৰণ কৰা হৈছে।

তেওঁ কৈছে যে দেশৰ কৰদাতাও এনে কাম দেখি সুখী। বহুতো কৰদাতাই মোক চিঠি লিখিছে। প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদীয়ে কয় যে চাৰে চাৰি লাখ ভাই-ভনীৰ বাবে এটা নতুন জীৱন আৰম্ভ হৈছে। ধনতেৰাছ তেওঁলোকৰ বাবে আছিল যাৰ সম্পদ আছিল। আজি চাওক যে দেশৰ দৰিদ্ৰ লোকসকলেও ধনতেৰাছৰ ঘৰত প্ৰৱেশ কৰিছে। আমাৰ চৰকাৰ দৰিদ্ৰসকলৰ চৰকাৰ। দৰিদ্ৰসকলৰ আকাংক্ষা আটাইতকৈ বেছি বুজি পায়। আমাৰ চৰকাৰে প্ৰদান কৰা ঘৰটোৰ সকলো সুবিধাও প্ৰদান কৰে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি