• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • ভাৰতক বিকশিত কৰিবলৈ স্বাস্থ্য সেৱা বিকশিত কৰিব লাগিব: প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডী

ভাৰতক বিকশিত কৰিবলৈ স্বাস্থ্য সেৱা বিকশিত কৰিব লাগিব: প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডী

প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে মোহালিৰ মুল্লানপুৰত 'হোমি ভাভা কৰ্কট চিকিৎসালয় আৰু গৱেষণা কেন্দ্ৰ' দেশবাসীক উৎসৰ্গা কৰে। ভাৰত চৰকাৰৰ পাৰমাণৱিক শক্তি বিভাগৰ অধীনৰ এক সাহায্যপ্ৰাপ্ত প্ৰতিষ্ঠান টাটা মেম'ৰিয়েল চেণ্টাৰে ৬৬০ কোটি টকাৰ অধিক ব্যয়েৰে এই চিকিৎসালয়খন নিৰ্মাণ কৰিছে।

প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে মোহালিৰ মুল্লানপুৰত 'হোমি ভাভা কৰ্কট চিকিৎসালয় আৰু গৱেষণা কেন্দ্ৰ' দেশবাসীক উৎসৰ্গা কৰে। ভাৰত চৰকাৰৰ পাৰমাণৱিক শক্তি বিভাগৰ অধীনৰ এক সাহায্যপ্ৰাপ্ত প্ৰতিষ্ঠান টাটা মেম'ৰিয়েল চেণ্টাৰে ৬৬০ কোটি টকাৰ অধিক ব্যয়েৰে এই চিকিৎসালয়খন নিৰ্মাণ কৰিছে।

প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে মোহালিৰ মুল্লানপুৰত 'হোমি ভাভা কৰ্কট চিকিৎসালয় আৰু গৱেষণা কেন্দ্ৰ' দেশবাসীক উৎসৰ্গা কৰে। ভাৰত চৰকাৰৰ পাৰমাণৱিক শক্তি বিভাগৰ অধীনৰ এক সাহায্যপ্ৰাপ্ত প্ৰতিষ্ঠান টাটা মেম'ৰিয়েল চেণ্টাৰে ৬৬০ কোটি টকাৰ অধিক ব্যয়েৰে এই চিকিৎসালয়খন নিৰ্মাণ কৰিছে।

  • Share this:
প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে মোহালিৰ মুল্লানপুৰত 'হোমি ভাভা কৰ্কট চিকিৎসালয় আৰু গৱেষণা কেন্দ্ৰ' দেশবাসীক উৎসৰ্গা কৰে। ভাৰত চৰকাৰৰ পাৰমাণৱিক শক্তি বিভাগৰ অধীনৰ এক সাহায্যপ্ৰাপ্ত প্ৰতিষ্ঠান টাটা মেম'ৰিয়েল চেণ্টাৰে ৬৬০ কোটি টকাৰ অধিক ব্যয়েৰে এই চিকিৎসালয়খন নিৰ্মাণ কৰিছে। এই উপলক্ষে প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদীয়ে কয় যে হোমি ভাভা কৰ্কট চিকিৎসালয় আৰু গৱেষণা কেন্দ্ৰই পঞ্জাৱৰ লগতে হাৰিয়ানা আৰু হিমাচল প্ৰদেশৰ লোকসকলক লাভান্বিত কৰিব। এই কৰ্কট চিকিৎসালয়খনৰ ৩০০ খন বিচনা ক্ষমতা আছে।

প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদীয়ে কয় যে ভাৰতক বিকশিত কৰিবলৈ ইয়াৰ স্বাস্থ্য সেৱা বিকশিত কৰাটোও সমানে গুৰুত্বপূৰ্ণ। যেতিয়া ভাৰতৰ লোকসকলে চিকিৎসা, আধুনিক সুবিধাৰ বাবে আধুনিক চিকিৎসালয় লাভ কৰিব, তেওঁলোক সোনকালে আৰোগ্য হ'ব, তেওঁলোকৰ শক্তি সঠিক দিশত থাকিব। যিকোনো দেশৰ স্বাস্থ্যসেৱা প্ৰণালী কেৱল তেতিয়াহে শক্তিশালী হয় যেতিয়া ই সকলো ধৰণে সমাধান দিয়ে, ইয়াক ধাপে ধাপে সমৰ্থন কৰে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি