உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • মোদীৰ মহিমাঃসৰ্বানন্দ সোণোৱাল বন্দৰ, জাহাজ, জল পৰিবহনৰ কেবিনেট মন্ত্ৰী, তেলী হ’লগৈ পেট্ৰ’লিয়াম বিভাগৰ ৰাজ্যিক মন্ত্ৰী

    মোদীৰ মহিমাঃসৰ্বানন্দ সোণোৱাল বন্দৰ, জাহাজ, জল পৰিবহনৰ কেবিনেট মন্ত্ৰী, তেলী হ’লগৈ পেট্ৰ’লিয়াম বিভাগৰ ৰাজ্যিক মন্ত্ৰী

    ফাইল ফটো

    ফাইল ফটো

    অন্যহাতেদি অৰুণাচল প্ৰদেশৰ সাংসদ কিৰেন ৰিজিজুক কেবিনেট মৰ্যাদা প্ৰদান কৰা হ’ল । তেওঁ এতিয়া দেশৰ নতুন আইন আৰু ন্যায় মন্ত্ৰী

    • Share this:
    অৱশেষত অতি প্ৰত্যাশিত মোদী মন্ত্ৰী সভাৰ সালসলনি হ’ল । প্ৰায় ৭-৮বছৰৰ অন্তত অসমৰ পৰা কেবনেট মন্ত্ৰী হ’ল সৰ্বানন্দ সোণোৱাল । অসমৰ প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱালে লাভ কৰিলে জাহাজ, জল পৰিবহন আৰু বন্দৰ মন্ত্ৰণালয় । লগতে তেওঁৰ অধীনত থাকিব AYUSH মন্ত্ৰণালয় ।

    উল্লেখযোগ্য যে কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী ৰামেশ্বৰ টেলিক দিয়া হ’ল নতুন দায়িত্ব । এতিয়া তেওঁ পেট্ৰলিয়াম আৰু প্ৰাকৃতিক গেছ দপ্তৰৰ ৰাজ্যিক মন্ত্ৰী । লগতে তেওঁক দিয়া হ’ল শ্ৰম আৰু নিয়োগ বিভাগৰ ৰাজ্যিক মন্ত্ৰীৰ দায়িত্ব । আগতে টেলি Food Processing বিভাগৰ ৰাজ্যিক মন্ত্ৰী আছিল ।

    অন্যহাতেদি অৰুণাচল প্ৰদেশৰ সাংসদ কিৰেন ৰিজিজুক কেবিনেট মৰ্যাদা প্ৰদান কৰা হ’ল । তেওঁ এতিয়া দেশৰ নতুন আইন আৰু ন্যায় মন্ত্ৰী । সুদীৰ্ঘ ৩০বছৰৰ অন্তত উত্তৰ পূৰ্বাঞ্চলৰ এজন সাংসদ আইন মন্ত্ৰী হৈছে । ইয়াৰ পূৰ্বে অগপ সাংসদ দীনেশ গোস্বামী আইন মন্ত্ৰী আছিল ।

    এইবাৰ পোন প্ৰথমবাৰৰ বাবে কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী সভাত উত্তৰ পূৰ্বাঞ্চলৰ সৰ্বাধিক মন্ত্ৰী অন্তৰ্ভুক্ত হৈছে । মোদী মন্ত্ৰী সভাত ৫জন উত্তৰ পূৰ্বাঞ্চলৰ মন্ত্ৰীয়ে স্থান পাইছে – তাৰে দুজন কেবিনেট মন্ত্ৰী আৰু তিনিজন ৰাজ্যিক মন্ত্ৰী । সৰ্বানন্দ সোণোৱাল আৰু কিৰেন ৰিজিজু কেবিনেট মন্ত্ৰী হোৱাৰ বিপৰীতে মণিপুৰৰ সাংসদ ৰাজকুমাৰ ৰঞ্জন সিং আৰু ত্ৰিপুৰাৰ সাংসদ প্ৰতিমা ভৌমিক ৰাজ্যিক মন্ত্ৰী হৈছে । তেলী পূৰ্বৰ পৰাই ৰাজ্যিক মন্ত্ৰীৰ দায়িত্বত আছিল ।

    উল্লেখযোগ্য যে ইয়াৰ পূৰ্বে অসমৰ পৰা বিজয় কৃষ্ণ সন্দিকৈ কেবিনেট মন্ত্ৰী আছিল । তাৰ পূৰ্বে বীৰেণ বৈশ্য, সন্তোষ মোহন দেৱ, দীনেশ গোস্বামী, দেৱকান্ত বৰুৱা আদি কেবিনেট মন্ত্ৰী হৈছিল ।
    First published: