• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Presidential Election: দিল্লীত বিৰোধী দলৰ বৈঠক চলি আছে, মহাত্মা গান্ধীৰ নাতি হ'ব পাৰে বিৰোধী প্ৰাৰ্থী ...

Presidential Election: দিল্লীত বিৰোধী দলৰ বৈঠক চলি আছে, মহাত্মা গান্ধীৰ নাতি হ'ব পাৰে বিৰোধী প্ৰাৰ্থী ...

Image-ANI

Image-ANI

ৰাষ্ট্ৰপতি নিৰ্বাচনক লৈ নতুন দিল্লীত পশ্চিম বংগৰ মুখ্যমন্ত্ৰী মমতা বেনাৰ্জীয়ে আহ্বান কৰা বিৰোধী দলসমূহৰ নেতাসকলৰ এখন বৈঠক চলি আছে।

  • Share this:
ৰাষ্ট্ৰপতি নিৰ্বাচনক লৈ নতুন দিল্লীত পশ্চিম বংগৰ মুখ্যমন্ত্ৰী মমতা বেনাৰ্জীয়ে আহ্বান কৰা বিৰোধী দলসমূহৰ নেতাসকলৰ এখন বৈঠক চলি আছে। বৈঠকত শৰদ পাৱাৰ, পি চি চাকো, আৰজেডিৰ সাংসদ মনোজ ঝা, ওমৰ আব্দুল্লা, মেহবুবা মুফতি, এইচ ডি দেৱগৌড়া, কুমাৰস্বামী, টি আৰ বালু, অখিলেশ যাদৱ, প্ৰিয়ংকা চতুৰ্বেদী, মল্লিকাৰ্জুন খাৰ্গে আৰু ৰণদীপ সুৰজেৱালাকে ধৰি জ্যেষ্ঠ নেতাসকল উপস্থিত আছে। অৱশ্যে, আম আদমী পাৰ্টি আৰু টিআৰএছৰ কোনো নেতাই বৈঠকত উপস্থিত হোৱা নাই।

ইয়াৰ পূৰ্বে, মমতা বেনাৰ্জীয়ে ২২ টা বিৰোধী দললৈ চিঠি লিখি বিজেপিৰ বিৰুদ্ধে একত্ৰিত হ'বলৈ আহ্বান জনাইছিল আৰু ৰাষ্ট্ৰপতি নিৰ্বাচনত একতাৰ আহ্বান জনাইছিল। মমতা বেনাৰ্জীকে ধৰি বিৰোধী দলসমূহৰ নেতাসকলে ৰাষ্ট্ৰপতি পদৰ বাবে এনচিপিৰ মুৰব্বী শৰদ পাৱাৰৰ নাম তৰিবলৈ সন্মত হৈছিল কিন্তু তেওঁ ইয়াক প্ৰত্যাখ্যান কৰিছিল।



কোৱা হৈছে যে এতিয়া বিৰোধীয়ে ৰাষ্ট্ৰপতি নিৰ্বাচনৰ বাবে মহাত্মা গান্ধীৰ নাতি গোপাল কৃষ্ণ গান্ধীৰ নাম দিয়াৰ পৰামৰ্শ দিছে। সূত্ৰই কৈছে যে গোপালকৃষ্ণ গান্ধীয়ে বিষয়টো বিবেচনা কৰিবলৈ সময় বিচাৰিছে।

বৈঠকখন সফল হ'ব বুলি আশাবাদী তৃণমূল কংগ্ৰেছৰ নেতাসকল। বৈঠকৰ পূৰ্বে টিএমচিৰ এজন জ্যেষ্ঠ নেতাই নাম প্ৰকাশ নকৰাৰ চৰ্তত কয় যে মমতা বেনাৰ্জীয়ে বিৰোধী দলৰ কিছু নেতাক সাক্ষাৎ কৰিব পাৰে, কিন্তু এতিয়াও একো সিদ্ধান্ত লোৱা হোৱা নাই। মমতাই পত্ৰখন লিখা ২২ জন নেতাৰ ভিতৰত আছে কংগ্ৰেছ অধ্যক্ষ ছোনিয়া গান্ধী, দিল্লীৰ মুখ্যমন্ত্ৰী অৰবিন্দ কেজৰিৱাল আৰু চিপিআই(এম)ৰ সাধাৰণ সম্পাদক সীতাৰাম য়েচুৰীও আছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published: