உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • President Election: ৰাষ্ট্ৰপতিৰ প্ৰাৰ্থী বিচাৰি হাহাকাৰ বিৰোধীৰ, গোপালকৃষ্ণ গান্ধীয়েও নাকচ কৰিলে প্ৰস্তাৱ

    President Election: ৰাষ্ট্ৰপতিৰ প্ৰাৰ্থী বিচাৰি হাহাকাৰ বিৰোধীৰ, গোপালকৃষ্ণ গান্ধীয়েও নাকচ কৰিলে প্ৰস্তাৱ

    President Election: এটা সূত্ৰই জনোৱা মতে, বিৰোধী দলৰ একাংশ নেতাই গান্ধীৰ সৈতে ফোনযোগে কথা পাতি তেওঁলোকৰ অনুৰোধ বিবেচনা কৰিবলৈ আহ্বান জনাইছে।

    President Election: এটা সূত্ৰই জনোৱা মতে, বিৰোধী দলৰ একাংশ নেতাই গান্ধীৰ সৈতে ফোনযোগে কথা পাতি তেওঁলোকৰ অনুৰোধ বিবেচনা কৰিবলৈ আহ্বান জনাইছে।

    President Election: এটা সূত্ৰই জনোৱা মতে, বিৰোধী দলৰ একাংশ নেতাই গান্ধীৰ সৈতে ফোনযোগে কথা পাতি তেওঁলোকৰ অনুৰোধ বিবেচনা কৰিবলৈ আহ্বান জনাইছে।

    • Share this:
    'বিৰোধীৰ প্ৰাৰ্থী এনে হ’ব লাগে যিয়ে ৰাষ্ট্ৰীয় ঐক্যমত সৃষ্টি কৰিব আৰু মোতকৈ বহুত ভালকৈ এই কাম কৰিব পৰা আন লোক থাকিব পাৰে।’- পশ্চিম বংগৰ প্ৰাক্তন ৰাজ্যপাল  তথা মহাত্মা গান্ধী (Mahatma Gandhi)ৰ নাতি গোপালকৃষ্ণ গান্ধী (Gopalkrishna Gandhi)য়ে আগন্তুক ৰাষ্ট্ৰপতি নিৰ্বাচন (Presidential elections)ৰ বাবে বিৰোধীৰ প্ৰাৰ্থী হ’বলৈ কৰা অনুৰোধ প্ৰত্যাখ্যান কৰি সোমবাৰে নিজৰ বিবৃতিত এইদৰে কয়।

    NCP দলৰ শীৰ্ষ নেতা শাৰদ পাৱাৰ (Sharad Pawar) আৰু নেচনেল কনফাৰেন্স (National Conference (NC)ৰ নেতা ফাৰুক আব্দুল্লা (Farooq Abdullah)ই এই প্ৰস্তাৱ নাকচ কৰাৰ পিছতে গোপালকৃষ্ণ গান্ধী বিৰোধী শিবিৰৰ ফ্ৰণ্টৰানাৰ প্ৰাৰ্থী বুলি প্ৰকাশ পোৱাৰ সময়তে তেওঁ এই বিবৃতি প্ৰকাশ কৰিছে।

    এটা সূত্ৰই জনোৱা মতে, বিৰোধী দলৰ একাংশ নেতাই গান্ধীৰ সৈতে ফোনযোগে কথা পাতি তেওঁলোকৰ অনুৰোধ বিবেচনা কৰিবলৈ আহ্বান জনাইছে। মঙলবাৰে বিৰোধী দলসমূহৰ বৈঠকত মিলিত হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে আৰু এজন সৰ্বসন্মত প্ৰাৰ্থীৰ সন্দৰ্ভত সিদ্ধান্ত লোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।

    ২০০৪ চনৰ পৰা ২০০৯ চনলৈ পশ্চিম বংগৰ গৱৰ্ণৰ হিচাপে কাৰ্যনিৰ্বাহ কৰিছিল ৭৭ বছৰীয়া গোপালকৃষ্ণ গান্ধীয়ে। প্ৰাক্তন আমোলাগৰাকীয়ে দক্ষিণ আফ্ৰিকা আৰু শ্ৰীলংকা (South Africa and Sri Lanka)ত ভাৰতৰ উচ্চায়ুক্ত হিচাপেও কাৰ্যনিৰ্বাহ কৰিছিল।

    উল্লেখ্য যে  ১৮ জুলাইত অনুষ্ঠিত হ’ব ৰাষ্ট্ৰপতি নিৰ্বাচন।
    Published by:Manjumoni Borah
    First published: