• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • "বাকী সকলো ঠিকেই আছে। পিছে ভঙা ৰাস্তাবোৰ কেতিয়া ঠিক হ'ব?"; ছীটবেল্ট পিন্ধাৰ নতুন নিয়ম সম্পৰ্কত চৰকাৰলৈ প্ৰশ্ন পূজা ভাট্টৰ

"বাকী সকলো ঠিকেই আছে। পিছে ভঙা ৰাস্তাবোৰ কেতিয়া ঠিক হ'ব?"; ছীটবেল্ট পিন্ধাৰ নতুন নিয়ম সম্পৰ্কত চৰকাৰলৈ প্ৰশ্ন পূজা ভাট্টৰ

.

.

চাইৰাছ মিষ্ট্ৰীৰ মৃত্যুৰ পিছত কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী নীতিন গাডকাৰীয়ে এটা ডাঙৰ ঘোষণা কৰিছে। ছীটবেল্ট পিন্ধাৰ ক্ষেত্ৰত কিছু সালসলনি কৰিছে। এতিয়া গাড়ীত বহি থকা প্ৰতিজন ব্যক্তিয়ে ছীটবেল্ট পিন্ধিব লাগিব।

  • Share this:
এটা পথ দুৰ্ঘটনাত টাটা চন্সৰ প্ৰাক্তন অধ্যক্ষ চাইৰাছ মিষ্ট্ৰীৰ মৃত্যুৰ পিছত কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী নীতিন গাডকাৰীয়ে এটা ডাঙৰ ঘোষণা কৰিছে। ছীটবেল্ট পিন্ধাৰ ক্ষেত্ৰত কিছু সালসলনি কৰিছে। এতিয়া গাড়ীত বহি থকা প্ৰতিজন ব্যক্তিয়ে ছীটবেল্ট পিন্ধিব লাগিব। এইটো স্পষ্ট যে পিছৰ ছীটত বহি থকা লোকসকলেও ছীট বেল্ট পিন্ধিব লাগিব নহ’লে জৰিমনা বিহা হ’ব। এই সন্দৰ্ভত বিভিন্ন ধৰণৰ প্ৰতিক্ৰিয়া ওলাই আহিছে। পূজা ভট্টেও এই কথাত মন্তব্য কৰিছে। পূজাই টুইট কৰি চৰকাৰৰ এই নতুন নিয়মৰ সমালোচনা কৰিছে।

পূজাই লিখিছে, "ছীটবেল্ট আৰু এয়াৰবেগক লৈ হোৱা কথা-বতৰাখিনি প্ৰয়োজনীয় নেকি? হয়, কিন্তু তাতোকৈ গুৰুত্বপূৰ্ণ কথাটো হ’ল ৰাস্তাত গাঁত আৰু ভঙা ৰাস্তাবোৰ ঠিক কৰা। অন্যথা পথ, ঘাইপথ, ফ্ৰীৱে নিৰ্মাণৰ বাবে অমান্য সামগ্ৰী ব্যৱহাৰ কৰাসকলক অপৰাধী হিচাপে গণ্য কৰা হ’ব। একে সময়তে যিবোৰ পথ এসময়ত নিৰ্মাণ কৰা হৈছিল আৰু আড়ম্বৰেৰে উদ্বোধন কৰা হৈছিল সেইবোৰৰ ৰক্ষণাবেক্ষণ কৰাটোও প্ৰয়োজনীয়।



পূজা ভট্টৰ এই টুইট ছ’চিয়েল মিডিয়াত ক্ৰমান্বয়ে ভাইৰেল হৈ পৰিছে। এই সন্দৰ্ভত মানুহে নিজৰ প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰকাশ কৰি আছে। ইয়াৰ লগতে ৰাহুল গান্ধীৰ ‘ভাৰত জোড়ো যাত্ৰা’ৰ ওপৰতো তেওঁৰ মতামত আগবঢ়াইছে। আজিৰে পৰা কন্যাকুমাৰীৰ পৰা আৰম্ভ কৰিবলৈ ওলাইছে ৰাহুল গান্ধীয়ে দলৰ ইণ্ডিয়া জোডো যাত্ৰা। এই সন্দৰ্ভতো টুইট কৰিছে পূজা ভট্টে।



পূজা ভট্টে নিজৰ টুইটত লিখিছে, "শ্ৰীপেৰুম্বুদুৰত ৰাজীৱ গান্ধীৰ স্মৃতিত এখন প্ৰাৰ্থনা সভাৰ জৰিয়তে #BharatJodoYatra ৰ মৰ্যাদাপূৰ্ণ আৰম্ভণি। বিষ বিষেই আৰু ক্ষতি ক্ষতিয়েই, কথাটো হ’ল ইয়াক কেনেকৈ গ্ৰহণ কৰা হয়। বিষ অনুভৱ কৰি পুনৰ দৰ্শন কৰাটো এটা বিৰল গুণ। ৰাহুল গান্ধীয়ে তেনে কৰাৰ সাক্ষী হৈছো।"

পূজাৰ ৱৰ্কফ্ৰন্টৰ কথা ক’বলৈ গ’লে এই মাহত মুক্তি পাবলগীয়া ‘চুপ’ ছবিখনত ছানী দেউলৰ বিপৰীতে দেখা যাব পূজাক। ছবিখনত দুলকৰ ছালমানেও তেওঁৰ সৈতে থাকিব। শেহতীয়াকৈ মুকলি কৰা হৈছে অভিনেত্ৰী গৰাকীৰ ছবিৰ ট্ৰেইলাৰ। সংবাদ মাধ্যমৰ খবৰ অনুসৰি এই ছবিখনত অমিতাভ বচ্চনকো দেখা যাব।
Published by:Subham Goswami
First published:

শেহতীয়া বাতৰি