তিহাৰ জে’ললৈ যোৱাৰ পৰা ৰেহাই পালে চিদাম্বৰমে, CBI জিম্মাৰ ম্যাদ বৃদ্ধি

৫ ছেপ্টেম্বৰত হ’ব গোচৰটোৰ পৰৱৰ্তী শুনানি। উক্ত দিনাই চিদাম্বৰমৰ চিবিআই জিম্মাৰ ম্যাদ উকলিব।

News18-Assam
Updated:September 2, 2019, 2:17 PM IST
তিহাৰ জে’ললৈ যোৱাৰ পৰা ৰেহাই পালে চিদাম্বৰমে, CBI জিম্মাৰ ম্যাদ বৃদ্ধি
৫ ছেপ্টেম্বৰত হ’ব গোচৰটোৰ পৰৱৰ্তী শুনানি। উক্ত দিনাই চিদাম্বৰমৰ চিবিআই জিম্মাৰ ম্যাদ উকলিব।
News18-Assam
Updated: September 2, 2019, 2:17 PM IST
তিহাৰ জে’ললৈ যোৱাৰ পৰা ৰেহাই পালে প্ৰাক্তন বিত্ত মন্ত্ৰী পি চিদাম্বৰম। উচ্চতম ন্যায়ালয়ে বৃদ্ধি কৰিলে চিবিআই জিম্মাৰ ম্যাদ। আজি চিদাম্বৰমৰ জামিন আবেদনৰ শুনানি গ্ৰহণ কৰি উচ্চতম ন্যায়ালয়ে এই গোচৰৰ সম্পৰ্কিত আদালতৰ কাষ চপাৰ নিৰ্দেশ দিয়ে। সৰ্বোচ্চ ন্যায়ালয়ে লগতে
চিদাম্বৰমক তিহাৰ জে’ললৈ প্ৰেৰণ নকৰাৰ নিৰ্দেশ দিয়ে। লগতে যদি ট্ৰায়েল ক’ৰ্টে জামিন আবেদন খাৰিজ কৰে তেন্তে তেওঁৰ চিবিআই জিম্মা বৃহস্পতিবাৰলৈ বৃদ্ধি কৰা হ’ব।

পি চিদাম্বৰমে আজি CBIৰ গোচৰত নিম্ন আদালতত জামিন আবেদন দাখিল কৰিব। যদি নিম্ন আদালতে চিদাম্বৰমক জামিন প্ৰদান নকৰে, তেন্তে CBI জিম্মালৈ প্ৰেৰণ কৰিব। ৫ ছেপ্টেম্বৰত হ’ব গোচৰটোৰ পৰৱৰ্তী শুনানি। উক্ত দিনাই চিদাম্বৰমৰ চিবিআই জিম্মাৰ ম্যাদ উকলিব।

NEWS18 অসম সকলো খবৰ সকলোতকৈ আগত। প্ৰতি মুহূৰ্তৰ খবৰ পাবলৈ YouTube Facebook আৰু Twitter ত আমাক ফল’ কৰক।
আৰু চাওক পৰৱৰ্তী বাতৰি