உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • PM Modi New Record: প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ নতুন অভিলেখ, YouTube চেনেলত ছাবষ্ক্ৰাইবাৰৰ সংখ্যাই অতিক্ৰম কৰিলে ১ কোটি, বাইডেন আনকি ওচৰতো নাই ...

    PM Modi New Record: প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ নতুন অভিলেখ, YouTube চেনেলত ছাবষ্ক্ৰাইবাৰৰ সংখ্যাই অতিক্ৰম কৰিলে ১ কোটি, বাইডেন আনকি ওচৰতো নাই ...

    প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডী নিজেই ফেচবুক, টুইটাৰকে ধৰি বহুতো Social Media প্লেটফৰ্মত সক্ৰিয় হৈ আছে। ইফালে, PM মোডীয়ে ছ'চিয়েল মিডিয়াৰ জগতত এক নতুন যুগৰ প্ৰতিষ্ঠা কৰিছে। এইবাৰ তেওঁ YouTube চেনেলত এটা নতুন অভিলেখ সৃষ্টি কৰিছে।

    প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডী নিজেই ফেচবুক, টুইটাৰকে ধৰি বহুতো Social Media প্লেটফৰ্মত সক্ৰিয় হৈ আছে। ইফালে, PM মোডীয়ে ছ'চিয়েল মিডিয়াৰ জগতত এক নতুন যুগৰ প্ৰতিষ্ঠা কৰিছে। এইবাৰ তেওঁ YouTube চেনেলত এটা নতুন অভিলেখ সৃষ্টি কৰিছে।

    প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডী নিজেই ফেচবুক, টুইটাৰকে ধৰি বহুতো Social Media প্লেটফৰ্মত সক্ৰিয় হৈ আছে। ইফালে, PM মোডীয়ে ছ'চিয়েল মিডিয়াৰ জগতত এক নতুন যুগৰ প্ৰতিষ্ঠা কৰিছে। এইবাৰ তেওঁ YouTube চেনেলত এটা নতুন অভিলেখ সৃষ্টি কৰিছে।

    • Share this:
    প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদী (PM Narendra Modi) দেশৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী হোৱাৰ পিছৰে পৰা তেওঁ ভাৰতক ডিজিটেল ভাৱে শক্তিশালী কৰাৰ বাবে কেইবাটাও প্ৰচেষ্টা চলাই আহিছে। প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে আজিৰ সময়ত ৰাজনীতিকে ধৰি প্ৰতিটো খণ্ডৰ বাবে সামাজিক মাধ্যম কিমান গুৰুত্বপূৰ্ণ সেয়া ভালদৰে জানে। প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডী নিজেই ফেচবুক, টুইটাৰকে ধৰি বহুতো Social Media প্লেটফৰ্মত সক্ৰিয় হৈ আছে। ইফালে, PM মোডীয়ে ছ'চিয়েল মিডিয়াৰ জগতত এক নতুন যুগৰ প্ৰতিষ্ঠা কৰিছে। এইবাৰ তেওঁ YouTube চেনেলত এটা নতুন অভিলেখ সৃষ্টি কৰিছে।

    প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ ইউটিউব চেনেলত 'গ্ৰাহকৰ' সংখ্যা এতিয়া এক কোটি অতিক্ৰম কৰিছে। কেৱল ইউটিউবেই নহয়, তেওঁলোকৰ সকলো ছ'চিয়েল মিডিয়া প্লেটফৰ্মত আছে, সেই সকলোবোৰত মোডীক অনুসৰণ কৰা লোকৰ সংখ্যা হাজাৰ হাজাৰ মিলিয়ন। প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীয়ে সামাজিক মাধ্যমক মানুহৰ সৈতে যোগাযোগ কৰাৰ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ উপায় হিচাপে বিবেচনা কৰে আৰু তেওঁ সেইবোৰত বেছিভাগ সক্ৰিয়।

    আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ ৰাষ্ট্ৰপতি আনকি ওচৰতো নাই
    ইউটিউবৰ অনুসৰণকাৰীসকলৰ ক্ষেত্ৰত, তেওঁলোক সমগ্ৰ বিশ্বৰ কিংবদন্তি নেতাসকলৰ তুলনাত যথেষ্ট আগবাঢ়ি আছে। আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ ৰাষ্ট্ৰপতি জো বাইডেনৰ ইউটিউবত ৭ লাখ অনুসৰণকাৰী আছে, আনহাতে হোৱাইট হাউচৰ ইউটিউব চেনেলৰ ১৯ লাখ গ্ৰাহক আছে।

    ভাৰতীয় নেতাৰ কিমান ছাবষ্ক্ৰাইবাৰ
    কংগ্ৰেছ নেতা ৰাহুল গান্ধী – ৫.২৫ লাখ
    কংগ্ৰেছ নেতা শশী থাৰুৰ - ৪.৩৯ লাখ
    AIMIM মুৰব্বী আসাদুদ্দিন ওৱাইচি – ৩.৭৩ লাখ
    তামিলনাডুৰ মুখ্যমন্ত্ৰী আৰু ডিএমকে ৰ মুৰব্বী এম.কে. ষ্টালিন –২.১২ লাখ
    দিল্লীৰ উপ মুখ্যমন্ত্ৰী মনীষ চিছোদিয়া – ১.৩৭ লাখ গ্ৰাহক
    আপৰ ৰাষ্ট্ৰীয় আহ্বায়ক অৰবিন্দ কেজৰিৱাল – ৫৯ হাজাৰ
    Published by:Kokil Sarma
    First published: