உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • CBSEৰ ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলৰ চলি আছিল Online Session, হঠাৎ মাজতে আহি প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদীয়ে দিলে Surprise...

    CBSEৰ ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলৰ চলি আছিল Online Session, হঠাৎ মাজতে আহি প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদীয়ে দিলে Surprise...

    প্ৰধানমন্ত্ৰী শ্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে বৃহস্পতিবাৰে শিক্ষা মন্ত্ৰালয়ৰ দ্বাৰা আয়োজিত এক অধিৱেশনত হঠাতে চিবিএছইৰ শিক্ষাৰ্থীসকলৰ সৈতে যোগদান কৰে।

    প্ৰধানমন্ত্ৰী শ্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে বৃহস্পতিবাৰে শিক্ষা মন্ত্ৰালয়ৰ দ্বাৰা আয়োজিত এক অধিৱেশনত হঠাতে চিবিএছইৰ শিক্ষাৰ্থীসকলৰ সৈতে যোগদান কৰে।

    প্ৰধানমন্ত্ৰী শ্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে বৃহস্পতিবাৰে শিক্ষা মন্ত্ৰালয়ৰ দ্বাৰা আয়োজিত এক অধিৱেশনত হঠাতে চিবিএছইৰ শিক্ষাৰ্থীসকলৰ সৈতে যোগদান কৰে।

    • Share this:
    প্ৰধানমন্ত্ৰী শ্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে বৃহস্পতিবাৰে শিক্ষা মন্ত্ৰালয়ৰ দ্বাৰা আয়োজিত এক অধিৱেশনত হঠাতে চিবিএছইৰ শিক্ষাৰ্থীসকলৰ সৈতে যোগদান কৰে। কেৱল সেয়াই নহয়, তেওঁ শিক্ষাৰ্থীসকলৰ অভিভাৱকৰ সৈতেও বাৰ্তালাপ কৰে৷ প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীয়ে শিক্ষাৰ্থী আৰু তেওঁলোকৰ অভিভাৱকৰ সৈতে পৰীক্ষাৰ বিষয় আৰু সম্পৰ্কিত উদ্বেগৰ বিষয়ে আলোচনা কৰে৷

    উল্লেখ্য যে ক'ৰোনা মহামাৰীৰ দ্বিতীয় ঢৌৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে যোৱা মঙলবাৰে কেন্দ্ৰীয় মাধ্যমিক শিক্ষা পৰিষদৰ দ্বাদশ শ্ৰেণীৰ ব'ৰ্ড পৰীক্ষা বাতিল কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছে। প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীৰ অধ্যক্ষতাত এখন গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠকৰ পিছত এই সিদ্ধান্তটো ঘোষণা কৰা হৈছিল।

    এইটোও সিদ্ধান্ত লোৱা হৈছিল যে চিবিএছইয়ে সম্পূৰ্ণ নিৰ্দিষ্ট উদ্দেশ্যমূলক চৰ্ত অনুসৰি দ্বাদশ শ্ৰেণীৰ শিক্ষাৰ্থীসকলৰ ফলাফল সময়সীমাৰ ভিতৰত সংকলন কৰাৰ বাবে প্ৰয়োজনীয় পদক্ষেপ ল'ব। সভাত এইটোও সিদ্ধান্ত লোৱা হৈছিল যে যদি কিছুমান শিক্ষাৰ্থীয়ে যোৱা বছৰৰ দৰে পৰীক্ষাত অৱতীৰ্ণ হ'ব বিচাৰে, পৰিস্থিতি অনুকূল হ'লে চিবিএছইৰ দ্বাৰা তেওঁলোকক এনে বিকল্প দিয়া হ'ব।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: