• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • ২০১৪ চনৰ আগৰ আৰু পিছৰ ভাৰতৰ মাজত বিশাল পাৰ্থক্য : বালিত ভাৰতীয় সম্প্ৰদায়ক ক'লে প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীয়ে ...

২০১৪ চনৰ আগৰ আৰু পিছৰ ভাৰতৰ মাজত বিশাল পাৰ্থক্য : বালিত ভাৰতীয় সম্প্ৰদায়ক ক'লে প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীয়ে ...

মঙলবাৰে ইণ্ডোনেছিয়াৰ বালিত অনুষ্ঠিত এক ভাৰতীয় সম্প্ৰদায়ৰ অনুষ্ঠানত ভাষণ প্ৰদান কৰি প্ৰধানমন্ত্ৰী শ্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে কয় যে ভাৰত আৰু ইণ্ডোনেছিয়াৰ মাজৰ সম্পৰ্ক ভাল আৰু কঠিন দুয়ো সময়তে শক্তিশালী হৈ আহিছে।

মঙলবাৰে ইণ্ডোনেছিয়াৰ বালিত অনুষ্ঠিত এক ভাৰতীয় সম্প্ৰদায়ৰ অনুষ্ঠানত ভাষণ প্ৰদান কৰি প্ৰধানমন্ত্ৰী শ্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে কয় যে ভাৰত আৰু ইণ্ডোনেছিয়াৰ মাজৰ সম্পৰ্ক ভাল আৰু কঠিন দুয়ো সময়তে শক্তিশালী হৈ আহিছে।

মঙলবাৰে ইণ্ডোনেছিয়াৰ বালিত অনুষ্ঠিত এক ভাৰতীয় সম্প্ৰদায়ৰ অনুষ্ঠানত ভাষণ প্ৰদান কৰি প্ৰধানমন্ত্ৰী শ্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে কয় যে ভাৰত আৰু ইণ্ডোনেছিয়াৰ মাজৰ সম্পৰ্ক ভাল আৰু কঠিন দুয়ো সময়তে শক্তিশালী হৈ আহিছে।

  • Share this:
মঙলবাৰে ইণ্ডোনেছিয়াৰ বালিত অনুষ্ঠিত এক ভাৰতীয় সম্প্ৰদায়ৰ অনুষ্ঠানত ভাষণ প্ৰদান কৰি প্ৰধানমন্ত্ৰী শ্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে কয় যে ভাৰত আৰু ইণ্ডোনেছিয়াৰ মাজৰ সম্পৰ্ক ভাল আৰু কঠিন দুয়ো সময়তে শক্তিশালী হৈ আহিছে। প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীয়ে ২০১৮ চনত ইণ্ডোনেছিয়াত হোৱা প্ৰচণ্ড ভূমিকম্পৰ কথা উল্লেখ কৰি কয় যে আমি লগে লগে সমুদ্ৰ মৈত্ৰী অভিযান আৰম্ভ কৰিছো।

"ইণ্ডোনেছিয়া, বালিলৈ অহাৰ পিছত, প্ৰতিজন ভাৰতীয়ৰ এক পৃথক অনুভৱ আছে। ময়ো একেই কম্পন অনুভৱ কৰি আছো। বালিৰ পৰা ১,৫০০ কিলোমিটাৰ দূৰত ভাৰতৰ কটক চহৰৰ মহানদীৰ পাৰত 'বালি যাত্ৰা' উৎসৱ উদযাপন কৰা হৈছে। এই উৎসৱটো ভাৰত আৰু ইণ্ডোনেছিয়াৰ মাজত হাজাৰ হাজাৰ বছৰৰ বাণিজ্যিক সম্পৰ্কৰ উৎসৱ।

"ভাৰতৰ প্ৰতিভা, ভাৰতৰ প্ৰযুক্তি, ভাৰতৰ উদ্ভাৱন আৰু ভাৰতৰ উদ্যোগে আজি বিশ্বত নিজৰ চাপ ৰাখিছে। ২০১৪ চনৰ আগতে আৰু ২০১৪ চনৰ পিছত ভাৰতত, আটাইতকৈ ডাঙৰ পাৰ্থক্য হৈছে গতি আৰু স্কেল। আজি ভাৰতে অভূতপূৰ্ব গতিত কাম কৰি আছে, এক অভূতপূৰ্ব পৰিমাণত কাম কৰি আছে," তেওঁ কয়।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি