உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীৰ আজি কানপুৰ ভ্ৰমণ ! মেট্ৰো প্ৰজেক্টৰ উদঘাটনৰ লগতে অংশ ল'ব IITৰ দীক্ষান্ত সমাৰোহত ...

    প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীৰ আজি কানপুৰ ভ্ৰমণ ! মেট্ৰো প্ৰজেক্টৰ উদঘাটনৰ লগতে অংশ ল'ব IITৰ দীক্ষান্ত সমাৰোহত ...

    প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে (PM Modi) ২৮ ডিচেম্বৰত কানপুৰ মেট্ৰ' ৰে'ল প্ৰকল্প আৰু বিনা-পাঙ্কি মাল্টিপ্ৰডাক্ট পাইপলাইন প্ৰকল্পৰ সম্পূৰ্ণ শাখা উদ্বোধন কৰিবলৈ কানপুৰ ভ্ৰমণ কৰিব। দেওবাৰে প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ কাৰ্যালয়ে (PMO) এই তথ্য প্ৰদান কৰে।

    প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে (PM Modi) ২৮ ডিচেম্বৰত কানপুৰ মেট্ৰ' ৰে'ল প্ৰকল্প আৰু বিনা-পাঙ্কি মাল্টিপ্ৰডাক্ট পাইপলাইন প্ৰকল্পৰ সম্পূৰ্ণ শাখা উদ্বোধন কৰিবলৈ কানপুৰ ভ্ৰমণ কৰিব। দেওবাৰে প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ কাৰ্যালয়ে (PMO) এই তথ্য প্ৰদান কৰে।

    প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে (PM Modi) ২৮ ডিচেম্বৰত কানপুৰ মেট্ৰ' ৰে'ল প্ৰকল্প আৰু বিনা-পাঙ্কি মাল্টিপ্ৰডাক্ট পাইপলাইন প্ৰকল্পৰ সম্পূৰ্ণ শাখা উদ্বোধন কৰিবলৈ কানপুৰ ভ্ৰমণ কৰিব। দেওবাৰে প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ কাৰ্যালয়ে (PMO) এই তথ্য প্ৰদান কৰে।

    • Share this:
    প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে (PM Modi) ২৮ ডিচেম্বৰত কানপুৰ মেট্ৰ' ৰে'ল প্ৰকল্প আৰু বিনা-পাঙ্কি মাল্টিপ্ৰডাক্ট পাইপলাইন প্ৰকল্পৰ সম্পূৰ্ণ শাখা উদ্বোধন কৰিবলৈ কানপুৰ ভ্ৰমণ কৰিব। দেওবাৰে প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ কাৰ্যালয়ে (PMO) এই তথ্য প্ৰদান কৰে। প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে কানপুৰৰ ভাৰতীয় প্ৰযুক্তিবিদ্যা প্ৰতিষ্ঠানৰ (IIT) ৫৪ সংখ্যক সমাৱৰ্তন অনুষ্ঠানতো ভাষণ প্ৰদান কৰিব।

    পিএমঅ'ৰ এক বিবৃতিত কোৱা হৈছে যে নগৰৰ গতিশীলতা উন্নত কৰাটো প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ অন্যতম গুৰুত্বপূৰ্ণ ক্ষেত্ৰ। কানপুৰ মেট্ৰ' ৰে'ল প্ৰকল্পৰ সম্পূৰ্ণ শাখাৰ উদ্বোধন এই দিশত আন এটা ডাঙৰ পদক্ষেপ। এইটো আইআইটি কানপুৰৰ পৰা মতি হ্ৰদলৈ সম্পূৰ্ণ ন কিলোমিটাৰ দীঘল প্ৰসাৰ।

    Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese

    বিবৃতি অনুসৰি, প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে কানপুৰ মেট্ৰ' ৰে'ল প্ৰকল্প পৰিদৰ্শন কৰিব আৰু আইআইটি মেট্ৰ' ষ্টেচনৰ পৰা গীতা নগৰলৈ মেট্ৰ'ত যাত্ৰা কৰিব। কানপুৰত মেট্ৰ' ৰে'ল প্ৰকল্পৰ সম্পূৰ্ণ দৈৰ্ঘ্য ৩২ কিলোমিটাৰ আৰু ১১,০০০ কোটি টকাৰ অধিক ব্যয়েৰে নিৰ্মাণ কৰা হৈছে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: