• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • PM Modi's 72nd Birthday: প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীৰ জন্মদিনত বিশ্ব ৰেকৰ্ড, ৰক্তদান কৰিলে ৮৭,০০০ লোকে ...

PM Modi's 72nd Birthday: প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীৰ জন্মদিনত বিশ্ব ৰেকৰ্ড, ৰক্তদান কৰিলে ৮৭,০০০ লোকে ...

কেন্দ্ৰীয় স্বাস্থ্য মন্ত্ৰী মনসুখ মাণ্ডৱিয়াই এই ছবিখন শ্বেয়াৰ কৰি কয় যে লাখ লাখ ব্যাখ্যা দিয়া স্বত্বেও ৯৬ বছৰীয়া তখতমল কোঠাৰীয়েও ৰক্তদান কৰিছে। (ফটো:twitter/mansukhmandviya)

কেন্দ্ৰীয় স্বাস্থ্য মন্ত্ৰী মনসুখ মাণ্ডৱিয়াই এই ছবিখন শ্বেয়াৰ কৰি কয় যে লাখ লাখ ব্যাখ্যা দিয়া স্বত্বেও ৯৬ বছৰীয়া তখতমল কোঠাৰীয়েও ৰক্তদান কৰিছে। (ফটো:twitter/mansukhmandviya)

প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ ৭২ সংখ্যক জন্মদিন উপলক্ষে শনিবাৰে স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ে আয়োজিত ৰক্তদান অমৃত মহোৎসৱত এক নতুন অভিলেখ গঢ়ি তোলা হয়। এই সময়ছোৱাত, এদিনত ৮৭ হাজাৰ লোকে স্বেচ্ছামূলক ৰক্তদান কৰিছিল।

  • Share this:
প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ ৭২ সংখ্যক জন্মদিন উপলক্ষে শনিবাৰে স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ে আয়োজিত ৰক্তদান অমৃত মহোৎসৱত এক নতুন অভিলেখ গঢ়ি তোলা হয়। এই সময়ছোৱাত, এদিনত ৮৭ হাজাৰ লোকে স্বেচ্ছামূলক ৰক্তদান কৰিছিল। কেন্দ্ৰীয় স্বাস্থ্য মন্ত্ৰী মনসুখ মাণ্ডৱিয়াই নিজেই টুইট কৰি এই তথ্য দিছে।

স্বাস্থ্য মন্ত্ৰীগৰাকীয়ে টুইট কৰে। "আজি মই ক'বলৈ পাই আনন্দিত যে প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ জন্মদিনত ৮৭ হাজাৰৰো অধিক লোকে #RaktdaanAmritMahotsav অধীনত স্বেচ্ছাই ৰক্তদান কৰিছে, যিটো এক নতুন বিশ্ব অভিলেখ। এইটো আমাৰ প্ৰিয় প্ৰধান সেৱকৰ বাবে দেশৰ পৰা এক অমূল্য উপহাৰ।"



দৰাচলতে, প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীৰ ৭২ তম জন্মদিন উপলক্ষে কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰীগৰাকীয়ে নাগৰিকসকলক আৰোগ্য সেতু এপ বা ই-ৰক্তকোষ পৰ্টেলত 'ৰক্তদান অমৃত মহোৎসৱ' হিচাপে ৰক্তদান কৰিবলৈ পঞ্জীয়ন কৰিবলৈ অনুৰোধ জনাইছিল। মান্দাৱিয়াই টুইট কৰিছে, "ৰক্তদান - মহাদান। প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ জন্মদিন দেওবাৰে উদযাপন কৰা হৈছে। মানৱতাৰ এই কামত যোগদান কৰি মন সুখী। আপুনিও এই মহান কাৰ্য্যৰ অংশ হওঁক।"

উৎসৱটো ১৭ ছেপ্টেম্বৰৰ শনিবাৰে আৰম্ভ হ'ব, আৰু ৰাষ্ট্ৰীয় স্বেচ্ছামূলক ৰক্তদান দিৱসত ১ অক্টোবৰলৈকে উদযাপন কৰা হ'ব। এক চৰকাৰী সূত্ৰৰ মতে, এই অভিযানৰ উদ্দেশ্য আছিল দিনে এক লাখ ইউনিট তেজ সংগ্ৰহ কৰা। ইয়াৰ উপৰিও, লোকসকলক নিয়মীয়া ৰক্তদানৰ বিষয়ে অৱগত কৰা হ'ব। এটা এককৰ অৰ্থ হৈছে ৩৫০ মিলি তেজ। কেন্দ্ৰৰ সকলো মন্ত্ৰালয় আৰু বিভাগ, ৰাজ্য আৰু কেন্দ্ৰীয় শাসিত অঞ্চল, বেচৰকাৰী সংগঠন আৰু সামূহিক সংগঠন আৰু অন্যান্য অংশীদাৰসকলেও এই অভিযানত অংশগ্ৰহণ কৰিছিল। (ভাষা ইনপুটৰ সৈতে)
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি