• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীয়ে ২৪ মে'ত টকিঅ'ত অনুষ্ঠিত হ'বলগীয়া কোৱাড সন্মিলনত অংশগ্ৰহণ কৰিব, জাপান আৰু আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ সৈতে অংশগ্ৰহণ কৰিব দ্বিপাক্ষিক আলোচনাত ...

প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীয়ে ২৪ মে'ত টকিঅ'ত অনুষ্ঠিত হ'বলগীয়া কোৱাড সন্মিলনত অংশগ্ৰহণ কৰিব, জাপান আৰু আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ সৈতে অংশগ্ৰহণ কৰিব দ্বিপাক্ষিক আলোচনাত ...

প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে (PM Narendra Modi) ২৪ মে'ত টকিঅ'ত অনুষ্ঠিত হ'বলগীয়া কোৱাড সন্মিলনত অংশগ্ৰহণ কৰিব। বৈদেশিক পৰিক্ৰমা মন্ত্ৰালয়ৰ মুখপাত্ৰ অৰিন্দম বাগচীয়ে বৃহস্পতিবাৰে এই কথা কৈছে।

প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে (PM Narendra Modi) ২৪ মে'ত টকিঅ'ত অনুষ্ঠিত হ'বলগীয়া কোৱাড সন্মিলনত অংশগ্ৰহণ কৰিব। বৈদেশিক পৰিক্ৰমা মন্ত্ৰালয়ৰ মুখপাত্ৰ অৰিন্দম বাগচীয়ে বৃহস্পতিবাৰে এই কথা কৈছে।

প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে (PM Narendra Modi) ২৪ মে'ত টকিঅ'ত অনুষ্ঠিত হ'বলগীয়া কোৱাড সন্মিলনত অংশগ্ৰহণ কৰিব। বৈদেশিক পৰিক্ৰমা মন্ত্ৰালয়ৰ মুখপাত্ৰ অৰিন্দম বাগচীয়ে বৃহস্পতিবাৰে এই কথা কৈছে।

  • Share this:
প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে (PM Narendra Modi) ২৪ মে'ত টকিঅ'ত অনুষ্ঠিত হ'বলগীয়া কোৱাড সন্মিলনত অংশগ্ৰহণ কৰিব। বৈদেশিক পৰিক্ৰমা মন্ত্ৰালয়ৰ মুখপাত্ৰ অৰিন্দম বাগচীয়ে বৃহস্পতিবাৰে এই কথা কৈছে। তেওঁ কৈছে যে এই সন্মিলনখন কোৱাড নেতাসকলৰ মাজত চতুৰ্থ বৈঠক হ'ব। সন্মিলনখনত ইণ্ডো-পেচিফিক অঞ্চল আৰু অন্যান্য স্বাৰ্থৰ ওপৰত আলোচনা হ'ব আৰু তেওঁলোকৰ মতামত ব্যক্ত কৰাৰ এক ভাল সুযোগ থাকিব।

এজন বিদেশী মুখপাত্ৰই কয় যে এই ভ্ৰমণকালত প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীয়ে জাপানত এক ব্যৱসায়িক অনুষ্ঠানত অংশগ্ৰহণ কৰিব আৰু ব্যৱসায়িক নেতাসকলক সাক্ষাৎ কৰিব। ইয়াৰ উপৰিও প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীয়ে জাপানত বাস কৰা ভাৰতীয়সকলকো সম্বোধন কৰিব। প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে জাপানৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী কিছিদা আৰু আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ ৰাষ্ট্ৰপতি জো বাইডেনৰ সৈতে দ্বিপাক্ষিক আলোচনা কৰিব।

কোৱাড সন্মিলন ২৩-২৪ মে'ত অনুষ্ঠিত হ'ব। অষ্ট্ৰেলিয়া, ভাৰত, জাপান আৰু আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ সৈতে গঠিত এই কোৱাড ট্ৰাম্প চৰকাৰৰ এক বিশেষ পদক্ষেপ আছিল। এতিয়ালৈকে, দলটোৱে তিনিখন সন্মিলন অনুষ্ঠিত কৰিছে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি