• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • PM In Manipur: মণিপুৰত প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে কয়- আমাৰ চৰকাৰৰ ৭ বছৰৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰম সমগ্ৰ উত্তৰ-পূৰ্বাঞ্চলতে দৃশ্যমান হৈছে ...

PM In Manipur: মণিপুৰত প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে কয়- আমাৰ চৰকাৰৰ ৭ বছৰৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰম সমগ্ৰ উত্তৰ-পূৰ্বাঞ্চলতে দৃশ্যমান হৈছে ...

প্ৰধানমন্ত্ৰী শ্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে (PM Narendra Modi) আজি মণিপুৰ ভ্ৰমণত ১৩ টা প্ৰকল্প উদ্বোধন কৰে আৰু নটা প্ৰকল্পৰ আধাৰশিলা স্থাপন কৰে। এই ২২ টা প্ৰকল্পৰ মূল্য ৪,৮০০ কোটি টকা।

প্ৰধানমন্ত্ৰী শ্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে (PM Narendra Modi) আজি মণিপুৰ ভ্ৰমণত ১৩ টা প্ৰকল্প উদ্বোধন কৰে আৰু নটা প্ৰকল্পৰ আধাৰশিলা স্থাপন কৰে। এই ২২ টা প্ৰকল্পৰ মূল্য ৪,৮০০ কোটি টকা।

প্ৰধানমন্ত্ৰী শ্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে (PM Narendra Modi) আজি মণিপুৰ ভ্ৰমণত ১৩ টা প্ৰকল্প উদ্বোধন কৰে আৰু নটা প্ৰকল্পৰ আধাৰশিলা স্থাপন কৰে। এই ২২ টা প্ৰকল্পৰ মূল্য ৪,৮০০ কোটি টকা।

  • Share this:
প্ৰধানমন্ত্ৰী শ্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে (PM Narendra Modi) আজি মণিপুৰ ভ্ৰমণত ১৩ টা প্ৰকল্প উদ্বোধন কৰে আৰু নটা প্ৰকল্পৰ আধাৰশিলা স্থাপন কৰে। এই ২২ টা প্ৰকল্পৰ মূল্য ৪,৮০০ কোটি টকা। ৰাজ্যপাল লা গণেশন, মুখ্যমন্ত্ৰী এন বীৰেন সিং আৰু কেন্দ্ৰীয় বৈদেশিক পৰিক্ৰমা ৰাজ্যিক মন্ত্ৰী ৰাজকুমাৰ ৰঞ্জন সিঙে অনুষ্ঠানটোত অংশগ্ৰহণ কৰে। অনুষ্ঠানত ভাষণ প্ৰদান কৰি প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদীয়ে কয় যে দেশৰ পূব অংশ ভাৰতৰ উন্নয়নৰ এক মুখ্য উৎস হৈ পৰিব। আজি আমি দেখিছোঁ যে মণিপুৰ আৰু উত্তৰ-পূবে কেনেদৰে ভাৰতৰ ভৱিষ্যতত নতুন ৰং যোগ কৰিছে।

প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীয়ে কয়, "আমাৰ চৰকাৰৰ সাত বছৰৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰম সমগ্ৰ উত্তৰ-পূৰ্বাঞ্চলতে দৃশ্যমান, মণিপুৰত দৃশ্যমান। আজি মণিপুৰ পৰিৱৰ্তনৰ এক নতুন কৰ্ম-সংস্কৃতিৰ প্ৰতীক হৈ পৰিছে। এই পৰিৱৰ্তন- মণিপুৰৰ সংস্কৃতিৰ বাবে, যত্নৰ বাবে।'

প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীৰ ভাষণৰ হাইলাইটসমূহ ইয়াত পঢ়ক

> প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীয়ে কয়- আপুনি মনত ৰাখিব লাগিব যে কিছুমান লোকে ক্ষমতা লাভৰ বাবে মণিপুৰক পুনৰ অস্থিৰ কৰিব বিচাৰে। এই লোকসকলে আশা কৰি আছে যেতিয়া তেওঁলোকে সুযোগ পায় তেওঁলোকে অস্থিৰতাৰ খেল খেলে। কিন্তু মণিপুৰৰ মানুহে তেওঁলোকক চিনাক্ত কৰিছে।

>> প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে কয় যে আগতে মানুহে উত্তৰ-পূৰ্বাঞ্চললৈ আহিব বিচাৰিছিল, কিন্তু তেওঁলোকে ইয়াত কেনেকৈ উপস্থিত হ'ব লাগে সেই বিষয়ে চিন্তা কৰা বন্ধ কৰিছিল। এইটোৱে ইয়াত পৰ্যটন খণ্ডৰ যথেষ্ট ক্ষতি কৰিছিল। কিন্তু এতিয়া কেৱল উত্তৰ-পূৰ্বাঞ্চলৰ চহৰসমূহেই নহয়, গাওঁবোৰলৈও যোৱাটো সহজ হৈ পৰিছে।

>> প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীয়ে কয়- মই প্ৰধানমন্ত্ৰী নোহোৱাৰ আগতে বহুবাৰ মণিপুৰলৈ আহিছিলো। মই জানিছিলো আপোনাৰ হৃদয়ত কি বিষ আছে। সেয়েহে ২০১৪ চনৰ পিছত মই দিল্লী, ভাৰত চৰকাৰক আপোনাৰ দুৱাৰলৈ লৈ আহিছিলো।

>>পিএমে কয়, "আমাৰ চৰকাৰৰ সাত বছৰৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰম সমগ্ৰ উত্তৰ-পূৰ্বাঞ্চলতে দৃশ্যমান, মণিপুৰত দৃশ্যমান। আজি মণিপুৰ পৰিৱৰ্তনৰ এক নতুন কৰ্ম-সংস্কৃতিৰ প্ৰতীক হৈ পৰিছে। এইবোৰ হৈছে মণিপুৰৰ সংস্কৃতিৰ বাবে, যত্নৰ বাবে পৰিৱৰ্তন।

>>প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে কয়, আজিৰ পৰা কেইদিনমানৰ পিছত, মণিপুৰে ২১ জানুৱাৰীত ৰাজ্যৰ মৰ্যাদা লাভ কৰাৰ ৫০ বছৰ সম্পূৰ্ণ হ'ব। এই সময় এক মহান অনুপ্ৰেৰণা।

>>প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীয়ে কয়, "মই আগতে কৈছো যে দেশৰ পূব অংশ ভাৰতৰ উন্নয়নৰ এক মুখ্য উৎস হৈ পৰিব। আজি আমি দেখিছোঁ যে মণিপুৰ আৰু উত্তৰ-পূবে কেনেদৰে ভাৰতৰ ভৱিষ্যতত নতুন ৰং যোগ কৰিছে।

> প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীয়ে কয়, "আজি স্থাপন আৰু উৎসৰ্গিত কৰা আঁচনিসমূহৰ লগতে আজি মই পুনৰ মণিপুৰবাসীক ধন্যবাদ জনাইম। আপুনি মণিপুৰত এক স্থিৰ চৰকাৰ গঠন কৰিছে যি সম্পূৰ্ণ সংখ্যাগৰিষ্ঠতাৰে সম্পূৰ্ণ শক্তিৰে চলি আছে। এইটো আপোনাৰ এটা ভোটৰ কাৰণে হৈছিল।

Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese

>>প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে কয়, "ইয়াত মইৰাঙৰ দেশখনে সৃষ্টি কৰা দেশৰ জনসাধাৰণৰ মাজত স্বাধীনতাৰ বিশ্বাস নিজেই এক উদাহৰণ। নেতাজীয়ে ভাৰতৰ স্বাধীনতাৰ প্ৰৱেশদ্বাৰ বুলি কোৱা উত্তৰ-পূৰ্বাঞ্চল এখন নতুন ভাৰতৰ সপোন পূৰণৰ প্ৰৱেশদ্বাৰ হৈ পৰিছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: