• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • 'ভাৰতৰ সংস্কৃতিলৈ সাধু-সন্তসকলৰ অৱদান উল্লেখনীয়', পুনেত শ্ৰী সন্ত তুকাৰাম মন্দিৰ উদ্বোধন কৰি ক'লে প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীয়ে ...

'ভাৰতৰ সংস্কৃতিলৈ সাধু-সন্তসকলৰ অৱদান উল্লেখনীয়', পুনেত শ্ৰী সন্ত তুকাৰাম মন্দিৰ উদ্বোধন কৰি ক'লে প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীয়ে ...

Image- Twitter@BJP

Image- Twitter@BJP

প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে (PM Narendra Modi) আজি পুনেৰ দেহুত শ্ৰী সন্ত তুকাৰাম মহাৰাজ মন্দিৰ উদ্বোধন কৰে।

  • Share this:
প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে (PM Narendra Modi) আজি পুনেৰ দেহুত শ্ৰী সন্ত তুকাৰাম মহাৰাজ মন্দিৰ উদ্বোধন কৰে। অনুষ্ঠানত সাধাৰণ সংস্থাটোক সম্বোধন কৰি তেওঁ কয় যে দেশখনে স্বাধীনতাৰ অমৃত মহোৎসৱ উদযাপন কৰি আছে। আমি ভাৰতৰ প্ৰাচীন সংস্কৃতিৰ বাবে গৌৰৱান্বিত আৰু ইয়াৰ কৃতিত্ব আমাৰ সাধু-সন্তসকলৰ পৰম্পৰালৈ যায়, যাৰ বাবে ভাৰতৰ সংস্কৃতি চিৰন্তন।

"আজি দেশখনে সবকা সাথ, সবকা বিকাশ, সবকা বিশ্বাস, সবকা প্ৰয়াসৰ মন্ত্ৰ অনুসৰণ কৰি আছে। চৰকাৰৰ প্ৰতিটো আঁচনিৰ লাভালাভ কোনো বৈষম্য নোহোৱাকৈ সকলোকে প্ৰদান কৰা হৈছে।" প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীয়ে কয় যে, সন্ত তুকাৰামজীয়ে কৈছিল যে সমাজত উচ্চ আৰু নিম্নৰ বৈষম্য এক ডাঙৰ পাপ। তেওঁৰ মতে ভগৱত ঈশ্বৰীয় ভক্তিৰ বাবে যিমান গুৰুত্বপূৰ্ণ, দেশপ্ৰেম আৰু সামাজিক ভক্তিৰ বাবেও সিমান গুৰুত্বপূৰ্ণ। সন্ত তুকাৰামজীৰ দয়া, সহানুভূতি আৰু সেৱাৰ সেই অনুভূতি আজিও আমাৰ সৈতে আছে। আমাৰ প্ৰজন্মক অনুপ্ৰাণিত কৰিছে।

প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদীয়ে কয় যে ভাৰত চিৰন্তন কাৰণ ভাৰত হৈছে সাধুসকলৰ দেশ। প্ৰতিটো যুগতে, আমাৰ দেশ আৰু সমাজক দিশ দিবলৈ কিছুমান মহান আত্মাৰ অৱতাৰ হৈছে। দেহুৰ শিলা মন্দিৰ কেৱল ভক্তিশক্তিৰ কেন্দ্ৰই নহয়, ভাৰতৰ সাংস্কৃতিক ভৱিষ্যতকো প্ৰশস্ত কৰে।
Published by:Kokil Sarma
First published: