• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • কংগ্ৰেছে গান্ধীবাদী মূল্যবোধ পালন কৰা নাছিল, গাওঁসমূহ অৱহেলিত আছিল: প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডী

কংগ্ৰেছে গান্ধীবাদী মূল্যবোধ পালন কৰা নাছিল, গাওঁসমূহ অৱহেলিত আছিল: প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডী

প্ৰধানমন্ত্ৰী শ্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে বৃহস্পতিবাৰে কয় যে পূৰ্বৰ কংগ্ৰেছ চৰকাৰে মহাত্মা গান্ধীৰ মূল্যবোধ অনুসৰণ কৰা নাছিল আৰু গুজৰাটৰ গাওঁসমূহক অৱহেলা কৰিছিল।

প্ৰধানমন্ত্ৰী শ্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে বৃহস্পতিবাৰে কয় যে পূৰ্বৰ কংগ্ৰেছ চৰকাৰে মহাত্মা গান্ধীৰ মূল্যবোধ অনুসৰণ কৰা নাছিল আৰু গুজৰাটৰ গাওঁসমূহক অৱহেলা কৰিছিল।

প্ৰধানমন্ত্ৰী শ্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে বৃহস্পতিবাৰে কয় যে পূৰ্বৰ কংগ্ৰেছ চৰকাৰে মহাত্মা গান্ধীৰ মূল্যবোধ অনুসৰণ কৰা নাছিল আৰু গুজৰাটৰ গাওঁসমূহক অৱহেলা কৰিছিল।

  • Share this:
প্ৰধানমন্ত্ৰী শ্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে বৃহস্পতিবাৰে কয় যে পূৰ্বৰ কংগ্ৰেছ চৰকাৰে মহাত্মা গান্ধীৰ মূল্যবোধ অনুসৰণ কৰা নাছিল আৰু গুজৰাটৰ গাওঁসমূহক অৱহেলা কৰিছিল। "মহাত্মা গান্ধীয়ে কৈছিল যে ভাৰতৰ আত্মা গাঁৱত বাস কৰে। কিন্তু কংগ্ৰেছ নেতাসকলে কেতিয়াও এনে গান্ধীবাদী মূল্যবোধ অনুসৰণ কৰিবলৈ যত্ন কৰা নাছিল।

তেওঁলোকে সঁচাকৈয়ে সেই আত্মাক চূৰ্ণ-বিচূৰ্ণ কৰিছিল। গাঁওসমূহ অৱহেলিত হৈছিল আৰু তেওঁলোকৰ প্ৰকৃত সম্ভাৱনা কেতিয়াও বুজি পোৱা নাছিল," প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে কয় যে গাঁও আৰু চহৰসমূহৰ মাজৰ ব্যৱধান কেৱল কংগ্ৰেছ চৰকাৰৰ অধীনত হে বৃদ্ধি পাইছে, যি "দুয়োৰে মাজত সংঘৰ্ষৰ সুযোগো লৈছিল"। "আজি সকলোৱে গুজৰাটৰ পঞ্চায়তী ৰাজ ব্যৱস্থাক প্ৰশংসা কৰে। কিন্তু কংগ্ৰেছৰ শাসনকালত সেই বিভাগৰ বাজেট আছিল মাত্ৰ ১০০ কোটি টকা।"

প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে কয় যে ক্ষমতালৈ অহাৰ পিছত বিজেপিয়ে গাঁওসমূহত বিদ্যুৎ আৰু কলৰ পানীৰ দৰে সুবিধা প্ৰদানৰ ওপৰত গুৰুত্ব আৰোপ কৰে যাতে এনে সুবিধাৰ অভাৱত মানুহে চহৰলৈ প্ৰব্ৰজন কৰিব নালাগে। প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে বৃহস্পতিবাৰে কয় যে কংগ্ৰেছ আৰু আম আদমী পাৰ্টীয়ে নিৰ্বাচনমুখী গুজৰাটত বিনামূলীয়া বিদ্যুৎ যোগান ধৰাৰ দাবীৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি বিনামূলীয়াকৈ বিল লাভ কৰাৰ সময় নহয়, ইয়াৰ পৰা উপাৰ্জন কৰাৰ সময় আহি পৰিছে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি