• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • "মোৰ জাতি নোচোৱাকৈ জনতাই মোক নিৰ্বাচনত বিজয়ী কৰিলে": গুজৰাটৰ মোধেৰাত প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ মন্তব্য

"মোৰ জাতি নোচোৱাকৈ জনতাই মোক নিৰ্বাচনত বিজয়ী কৰিলে": গুজৰাটৰ মোধেৰাত প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ মন্তব্য

প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদীয়ে কয় যে "মোৰ জাতি-বৰ্ণ, মোৰ ৰাজনৈতিক পটভূমি নিৰ্বিশেষে যোৱা দুটা দশক ধৰি গুজৰাটৰ জনসাধাৰণে মোক আশীৰ্বাদ দি আহিছে।"

প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদীয়ে কয় যে "মোৰ জাতি-বৰ্ণ, মোৰ ৰাজনৈতিক পটভূমি নিৰ্বিশেষে যোৱা দুটা দশক ধৰি গুজৰাটৰ জনসাধাৰণে মোক আশীৰ্বাদ দি আহিছে।"

মোধেৰাত আয়োজিত এক সমাৱেশত ভাষণ দি প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদীয়ে কয় যে "মোৰ জাতি-বৰ্ণ, মোৰ ৰাজনৈতিক পটভূমি নিৰ্বিশেষে যোৱা দুটা দশক ধৰি গুজৰাটৰ জনসাধাৰণে মোক আশীৰ্বাদ দি আহিছে।"

  • Share this:
প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে দেওবাৰে কয় যে গুজৰাটৰ জনসাধাৰণে যোৱা দুটা দশক ধৰি তেওঁক আশীৰ্বাদ দি আহিছে আৰু তেওঁৰ জাতি-বৰ্ণ নিৰ্বিশেষে তেওঁক ভোট দি আহিছে। দেওবাৰে তিনিদিনীয়া ভ্ৰমণসূচীৰে গুজৰাট ভ্ৰমণলৈ অহা প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদীয়ে মহেছানা জিলাত অৱস্থিত মোধেৰাক ২৪ ঘণ্টীয়া সৌৰশক্তি যোগান ধৰা গাঁও হিচাপে ঘোষণা কৰে।

মোধেৰাত আয়োজিত এক সমাৱেশত ভাষণ দি প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদীয়ে কয় যে "মোৰ জাতি-বৰ্ণ, মোৰ ৰাজনৈতিক পটভূমি নিৰ্বিশেষে যোৱা দুটা দশক ধৰি গুজৰাটৰ জনসাধাৰণে মোক আশীৰ্বাদ দি আহিছে।" উল্লেখযোগ্য যে, প্ৰধানমন্ত্ৰী হোৱাৰ পূৰ্বে মোডী গুজৰাটৰ মুখ্যমন্ত্ৰী আছিল ২০০১ চনৰ পৰা ২০১৪ চনলৈ।

ইয়াৰ সমান্তৰালকৈ প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদীয়ে কয়, ‘যোৱা কিছুদিন ধৰি সমগ্ৰ দেশতে সৌৰ গাওঁ সন্দৰ্ভত, মোধেৰাক লৈ আলোচনা আৰম্ভ হৈছে। আজি সপোন বাস্তৱায়িত হোৱা দেখি কোনোবাই হয়তো ক'ব যে আমি কেতিয়াও ভবা নাছিলো যে সপোনবোৰ চকুৰ সন্মুখত বাস্তৱায়িত হ’ব পাৰে। আজি মোধেৰাৰ বাবে, মহেছানাৰ বাবে আৰু সমগ্ৰ উত্তৰ গুজৰাটৰ বাবে এক নতুন উন্নয়নৰ শক্তি সঞ্চাৰিত হৈছে। বিদ্যুৎ, পানীৰ পৰা পথলৈ, ৰে’ল, দুগ্ধজাত সামগ্ৰী, দক্ষতা বিকাশ আৰু স্বাস্থ্য, বহু প্ৰকল্প উদ্বোধন কৰি আজি আধাৰশিলা স্থাপন কৰা হৈছে।

প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদীয়ে কয়, ‘এতিয়া আমি বিদ্যুতৰ বাবে ধন নিদিওঁ, কিন্তু বিক্ৰী কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰিম আৰু ইয়াৰ পৰা উপাৰ্জন কৰিম... কিছুদিন আগতে চৰকাৰে নাগৰিকক বিদ্যুৎ যোগান ধৰিছিল কিন্তু এতিয়া ছ’লাৰ পেনেল স্থাপন কৰি নাগৰিকে নিজেই বিদ্যুৎ উৎপাদন কৰিব।


তাৎপৰ্যপূৰ্ণভাৱে ভাৰতীয় জনতা পাৰ্টী শাসিত গুজৰাটত চলিত বৰ্ষৰ শেষৰ ফালে বিধানসভা নিৰ্বাচন অনুষ্ঠিত হ’ব। প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ গৃহ ৰাজ্যত বিজেপিয়ে ক্ষমতা অক্ষুণ্ণ ৰাখিবলৈ চেষ্টা কৰাৰ বিপৰীতে বিগত ২৭ বছৰে ক্ষমতাৰ পৰা বাহিৰ হৈ থকাৰ পাছতো কংগ্ৰেছে ৰাজ্যখনত বিধানসভা নিৰ্বাচনত জয়ী হোৱাৰ আশাৰে এই নিৰ্বাচনসমূহ অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। গুজৰাট ভ্ৰমণৰ সময়ত প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে ১৪,৬০০ কোটিৰো অধিক ব্যয়ৰ বিভিন্ন প্ৰকল্প উদ্বোধন কৰিব।
Published by:Subham Goswami
First published:

শেহতীয়া বাতৰি