• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Oh My God: বিহাৰত ঘটে আচৰিত ঘটনাবোৰ ! কেতিয়াবা ৰূপৰ বৰষুণ, কেতিয়াবা কাৰোবাৰ একাউণ্টত নিজে নিজেই সোমাই লাখ-কোটি টকা...

Oh My God: বিহাৰত ঘটে আচৰিত ঘটনাবোৰ ! কেতিয়াবা ৰূপৰ বৰষুণ, কেতিয়াবা কাৰোবাৰ একাউণ্টত নিজে নিজেই সোমাই লাখ-কোটি টকা...

বিহাৰে (Bihar) প্ৰায়ে কোনো কাৰণত বা আন কাৰণত সংবাদ মাধ্যমত শিৰোনাম দখল কৰে। বিহাৰত কেতিয়াবা ৰূপৰ 'বৰষুণ' কেতিয়াবা ষষ্ঠ শ্ৰেণীত অধ্যয়ন কৰি থকা দুটা শিশুৰ একাউণ্টত কোটি কোটি টকা জমা হয়। আনহাতে, খাগৰীয়াৰ এজন ব্যক্তিয়ে তেওঁৰ একাউণ্টত ৫.৫ লাখ টকা পালে আৰু টকা ঘূৰাই দিবলৈ অস্বীকাৰ কৰে।

বিহাৰে (Bihar) প্ৰায়ে কোনো কাৰণত বা আন কাৰণত সংবাদ মাধ্যমত শিৰোনাম দখল কৰে। বিহাৰত কেতিয়াবা ৰূপৰ 'বৰষুণ' কেতিয়াবা ষষ্ঠ শ্ৰেণীত অধ্যয়ন কৰি থকা দুটা শিশুৰ একাউণ্টত কোটি কোটি টকা জমা হয়। আনহাতে, খাগৰীয়াৰ এজন ব্যক্তিয়ে তেওঁৰ একাউণ্টত ৫.৫ লাখ টকা পালে আৰু টকা ঘূৰাই দিবলৈ অস্বীকাৰ কৰে।

বিহাৰে (Bihar) প্ৰায়ে কোনো কাৰণত বা আন কাৰণত সংবাদ মাধ্যমত শিৰোনাম দখল কৰে। বিহাৰত কেতিয়াবা ৰূপৰ 'বৰষুণ' কেতিয়াবা ষষ্ঠ শ্ৰেণীত অধ্যয়ন কৰি থকা দুটা শিশুৰ একাউণ্টত কোটি কোটি টকা জমা হয়। আনহাতে, খাগৰীয়াৰ এজন ব্যক্তিয়ে তেওঁৰ একাউণ্টত ৫.৫ লাখ টকা পালে আৰু টকা ঘূৰাই দিবলৈ অস্বীকাৰ কৰে।

  • Share this:
বিহাৰে (Bihar) প্ৰায়ে কোনো কাৰণত বা আন কাৰণত সংবাদ মাধ্যমত শিৰোনাম দখল কৰে। বিহাৰত কেতিয়াবা ৰূপৰ 'বৰষুণ' কেতিয়াবা ষষ্ঠ শ্ৰেণীত অধ্যয়ন কৰি থকা দুটা শিশুৰ একাউণ্টত কোটি কোটি টকা জমা হয়। আনহাতে, খাগৰীয়াৰ এজন ব্যক্তিয়ে তেওঁৰ একাউণ্টত ৫.৫ লাখ টকা পালে আৰু টকা ঘূৰাই দিবলৈ অস্বীকাৰ কৰে। আশ্চৰ্যজনকভাৱে, মানুহজনে বেংকক নজনোৱাকৈ টকাখিনি খৰচ কৰিছিল। যেতিয়া বেঙ্কে উত্তৰ বিচাৰিছিল, মানুহজনে কৈছিল যে মোডীজীয়ে ইয়াক একাউণ্টলৈ প্ৰেৰণ কৰিছিল গতিকে মই ইয়াক ঘূৰাই নিদিওঁ। একেদৰে, শেহতীয়াকৈ, কাটিহাৰৰ এখন বিদ্যালয়ৰ পৰা একে শ্ৰেণীৰ দুটা সন্তানে হঠাতে তেওঁলোকৰ একাউণ্টত কোটি কোটি টকা পায়।

প্ৰথমে খাগৰীয়া মানুহজনৰ বিষয়ে কওঁ যিয়ে তেওঁৰ একাউণ্টত ৫.৫ লাখ টকা পাইছিল। মানুহজনক বৰ্তমান গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হৈছে। বিষয়টোৰ পাকটো আহিছিল যেতিয়া বেংকে ব্যক্তিজনক টকা ঘূৰাই বিচাৰি জাননী প্ৰেৰণ কৰিছিল। মানুহজনে টকা ঘূৰাই দিবলৈ অস্বীকাৰ কৰিলে। তেওঁ সংবাদ মাধ্যমত কয় যে তেওঁ কিয় টকা ঘূৰাই দিব লাগে, এই ধন মোডীজীয়ে প্ৰেৰণ কৰিছে।

অৱশ্যে, বেঙ্কে মানুহজনৰ বিৰুদ্ধে ধন ঘূৰাই দিবলৈ অস্বীকাৰ কৰাৰ বাবে এটা গোচৰ ৰুজু কৰিছিল যাৰ পিছত মানুহজনক গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হৈছে।

একেদৰে, ২০১৯ চনৰ নৱেম্বৰত বিহাৰৰ সীতামাঢ়ীৰ সুৰচান্দ খণ্ডত ৰূপৰ বৰষুণ হোৱাৰ খবৰ পোৱা গৈছিল। চুৰচেণ্ড ব্লকৰ আকাশৰ পৰা ৰূপৰ 'বৰষুণ'ৰ দ্বাৰা মানুহ আচৰিত হৈছিল। ৰাতিপুৱা সাৰ পোৱাৰ পিছত মানুহবোৰ আচৰিত হৈছিল। মানুহে সুৰচান্দৰ টাৱাৰ চকৰ পৰা বাৰাহী গাঁৱৰ ৰাস্তাত ৰূপ সিঁচৰতি হৈ থকা দেখিছিল। মানুহে ভাবিছিল যে আকাশৰ পৰা ৰাতিপুৱা ৰূপৰ 'বৰষুণ' হৈছিল।



মানুহে বহুত ৰূপেৰে ঘৰ সজাইছিল
মানুহে ৰাস্তাত সিঁচৰতি হৈ থকা ৰূপৰ সৰু টোপাল তুলি লৈ ঘৰলৈ লৈ গৈছিল। সকলোৱে ইজনে সিজনক সুধি আছিল যে ইমান বৃহৎ পৰিমাণে ৰাস্তাত বিশুদ্ধ ৰূপ ক'ৰ পৰা আহিছিল৷ পিছত দেখা গৈছিল যে নেপাল সীমান্ত ওচৰতে আছে, এজন চোৰাং ব্যৱসায়ীয়ে বস্তা এটাত ৰূপ কঢ়িয়াই আনিছিল আৰু বস্তাটো ফাটি যোৱাৰ লগে লগে ৰূপালী পৰি গৈছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published: