• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • কনহায়া কুমাৰ হ'ব নেকি কংগ্ৰেছৰ সভাপতি? প্ৰশান্ত কিশোৰৰ কান্ধত উঠি কানহায়াই আনিব নেকি কংগ্ৰেছৰ 'ভাল দিন'?

কনহায়া কুমাৰ হ'ব নেকি কংগ্ৰেছৰ সভাপতি? প্ৰশান্ত কিশোৰৰ কান্ধত উঠি কানহায়াই আনিব নেকি কংগ্ৰেছৰ 'ভাল দিন'?

কংগ্ৰেছে ৭০ খন আসনত প্ৰাৰ্থী প্ৰদান কৰিছিল আৰু ১৯ খন আসন জিকিছিল। ৰাজনৈতিক বিশেষজ্ঞসকলৰ মতে, কংগ্ৰেছৰ এই সফলতা মহাজোঁটত যোগদান কৰাৰ বাবে আহিছিল।

কংগ্ৰেছে ৭০ খন আসনত প্ৰাৰ্থী প্ৰদান কৰিছিল আৰু ১৯ খন আসন জিকিছিল। ৰাজনৈতিক বিশেষজ্ঞসকলৰ মতে, কংগ্ৰেছৰ এই সফলতা মহাজোঁটত যোগদান কৰাৰ বাবে আহিছিল।

কংগ্ৰেছে ৭০ খন আসনত প্ৰাৰ্থী প্ৰদান কৰিছিল আৰু ১৯ খন আসন জিকিছিল। ৰাজনৈতিক বিশেষজ্ঞসকলৰ মতে, কংগ্ৰেছৰ এই সফলতা মহাজোঁটত যোগদান কৰাৰ বাবে আহিছিল।

  • Share this:
যোৱা বিহাৰ বিধানসভা নিৰ্বাচনৰ সময়ত, মহাজোটৰ অংশ হোৱা কংগ্ৰেছে আশাতকৈ অধিক আসন লাভ কৰিছিল। কংগ্ৰেছে ৭০ খন আসনত প্ৰাৰ্থী প্ৰদান কৰিছিল আৰু ১৯ খন আসন জিকিছিল। ৰাজনৈতিক বিশেষজ্ঞসকলৰ মতে, কংগ্ৰেছৰ এই সফলতা মহাজোঁটত যোগদান কৰাৰ বাবে আহিছিল। কিন্তু, এই সফলতাৰ দ্বাৰা উৎসাহিত হৈ, কংগ্ৰেছে নিজকে শক্তিশালী কৰাৰ পৰিৱৰ্তে পাৰস্পৰিক মতবিৰোধত আৱদ্ধ হৈ পৰিছিল। ৰাজ্যিক কংগ্ৰেছৰ সভাপতি মদন মোহন ঝাৰ চকীখনক প্ৰতিদিনে প্ৰত্যাহ্বান জনোৱা হৈছিল। ফলস্বৰূপে তেওঁ যোৱা সপ্তাহত পদ ত্যাগ কৰিব লগা হৈছিল। সূত্ৰ অনুসৰি, বিহাৰত কংগ্ৰেছক পুনৰুজ্জীৱিত কৰাৰ দায়িত্ব প্ৰশান্ত কিশোৰৰ নিৰ্দেশনাত কানহাইয়া কুমাৰক দিয়া হ'ব।

উল্লেখ্য যে, চলিত মাহত হঠাতে বিহাৰৰ ৰাজনীতি আকৰ্ষণীয় হৈ পৰিছে। আনহাতে, ৰাজ্যখনত অনুষ্ঠিত এমএলচিৰ ফলাফলে প্ৰতিষ্ঠিত বিশ্বাস ভংগ কৰাৰ বাবে যথেষ্ট পৰিমাণে ইংগিত দিছিল, আনহাতে, বোচান বিধানসভা উপ-নিৰ্বাচনৰ ফলাফলেও বিশেষ ইংগিত দিছে। বোচাহানত, আৰজেডিয়ে সফলতা লাভ কৰিছিল আৰু ক্ষমতাত থকা বিজেপি প্ৰাৰ্থীয়ে পৰাজয়ৰ সন্মুখীন হ'ব লগা হৈছিল। আৰু এই ফলাফলে বিশেষ ইংগিত প্ৰদান কৰিছে।

কংগ্ৰেছে কিয় কনহায়া কুমাৰক আনিব বিচাৰিছেঃ

কংগ্ৰেছে ইয়াৰ দ্বাৰা উৎসাহিত হোৱা দেখা গৈছে আৰু দলৰ পৰা বিমুখ হৈ আঁতৰি যোৱা কৰ্মীসকলক পুনৰ দললৈ উভতাই আনিবলৈ চেষ্টা কৰিছে। আৰু এই ক্ষেত্ৰত কানহায়া কুমাৰে ৰাজ্যখনত কংগ্ৰেছ দলৰ সভাপতি পদত অধিষ্ঠিত হলে দলটোৱে অধিক গতিশীলতা লাভ কৰিব বুলি আশা কৰা হৈছে।
Published by:Himangshu Bhuyan
First published: